آنچه همه باید درباره اجرای نما بدانند

در اجرای نمای خشک آجری، سنگی یا سرامیکی، متریال نما توسط زیرسازیهای آلومینیومی و بدون ملات روی سازه اصلی نصب میشود. برای مثال سرامیکهای پرسلانی، جذب آب بسیار پایینی و حداکثر تا 0.5 درصد دارند که به همین دلیل هم چسبندگی ملات ماسه سیمان به این نوع از مصالح در حد صفر است. این روزها مدل های متنوعی از فرش مدرن تولید شده که هم از کیفیت بالایی برخوردار هستند و هم قیمت مناسبی دارند و می توان از آن ها در آشپزخانه استفاده کرد. اگر به فرش های فانتزی جدیدی که تولید شده اند بادقت نگاه کنید متوجه می شوید طرح آن ها شباهت بسیاری به نمونه های قدیمی و کهنه دارد. همین مساله تولیدکنندگان فرش های ماشینی را به این فکر انداخته که در بین محصولات خود فرش فانتزی را نیز نما های خشک بگنجانند. اگر از سبک های سنتی خسته شده اید و به دنبال ایجاد تنوع در سالن پذیرایی خود هستید می توانید از بین نمونه های مدرنی که در بازار وجود دارد بهترین گزینه را انتخاب کنید.

نحوه اجرای نمای سنگ خشک

جهت اطلاع از مراحل صدور پروانه ساختمان می توانید به مقاله مربوطه در سایت مرکزآهن مراجعه نمایید. طرح های دستبافت نما، چهل تکه، شگی، فریز و .. از مهمترین فرش های مدرنی هستند که می توان از آن ها در دکوراسیون داخلی استفاده کرد. طرح های دستباف نما از زیباترین طرح هایی هستند که می توان از آن ها در سالن پذیرایی استفاده کرد. این دسته از قالی های مدرن به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت بالایی در ایجاد هماهنگی با دکوراسیون سنتی داشته و می توان از آن ها در دکوراسیون مدرن نیز استفاده کرد. پائین بودن شانه این فرش ها به معنای بی کیفیت بودن آن ها نبوده و می توان با اطمینان از کیفیت بالایی که دارند گزینه موردنظر خود را سفارش داد. فرش مدرن دارای تنوع بالایی بوده و طراحی و رنگبندی آن به گونه ای است که می تواند هرسبک و سلیقه ای را پاسخگو باشد. فرش وینتیج یکی از انواع جدید فرش ماشینی است که دارای سبک خاصی در طراحی بوده و درحال حاضر طرفداران بسیاری دارد.

نحوه نصب نمای خشک

فرش های کلاسیک بیشتر دارای طرحی هستند که برگرفته از اقلیم هر منطقه ای است اما در این مدل ها اینگونه نبوده و از طراحی خاصی پیروی نمی کنند. اگر برای هر بخش از خانه خود به دنبال طرح خاصی هستید بهتر است باتوجه به ترددی که صورت می گیرد نوع مناسبی را انتخاب کنید. به طور کلی موارد متعددی در انتخاب سبک طراحی نما تاثیر گذار هستند که در اینجا به صورت تیتر وار به آن اشاره می نماییم و در مقالات بعدی کاملا هر مورد را مورد توجه قرار می دهیم. این لایه معمولا” عبارتست از یک لایه ملات سیمان که به طور یکنواخت بر روی مصالح ساختمانی جهت کاهش هرگونه ناصافی موجود در جداره خارجی سازه بکار می رود. 4. تعویض آسان و سریع تایل ها: در صورت نیاز به باز کردن قسمتی از نما و اجرای مجدد آن، این امر به سهولت قابل انجام است و حتی این امکان وجود دارد که نمای ساختمانی به طور کامل باز و جمع آوری شود و در جای دیگری مجدداً این نما اجرا شود. به همین علت فرش های وینتیج گزینه ایده آلی بوده و طرح و نقشه آن ها کاملاً شبیه به فرش های دستبافت است و می توانند جای خالی این هنر دست ارزشمند را در خانه پر کنند.

اما گلیم فرش ها به دلیل طول عمر بالا و مقاومتی که دارند بهترین گزینه جهت استفاده در راهرو می باشند. پیش تر نیز گفتیم که در طرح فرش مدرن هم نقوش سنتی به چشم می خورد و هم از اشکال هندسی و نقوش ساده استفاده شده است. از طرف دیگر هم جدا شدن لایه رویه نما، زیبایی نما را برهم میزند درصورتیکه در این نوع نما به دلیل استفاده از یک نوع مصالح، رفتار مصالح در برابر تغییرات دمایی یکسان و قابل پیشبینی خواهد بود. این نوع مصالح در برابر آتش سوزی نیز مقاوم بوده و با خیال راحت می توان از آن ها استفاده کرد. شکل ظاهری فرش های مدرن و فانتزی نیز بایکدیگر متفاوت بوده و می توان نمونه های مربع، مستطیل، پروانه ای و یا طرح هایی شبیه به گل و برگ را مشاهده کرد. این روزها، نمای خشک آجری، یکی از محبوب ترین نماهای خشک در بین شرکت های فعال در این حوزه است.نمای خشک آجری علاوه بر نماسازی ظاهری و بیرونی در نماسازی داخلی نیز به صورت انبوه استفاده می شود. علاوه براین از فرش های مدرن وینتیج می توان در دکوراسیون های سنتی و مدرن استفاده کرده و زیبایی چشمگیری را در خانه ایجاد کرد. This data w​as created by behsaznama​ Conte​nt Gener ator Demoversion.

دیدگاهتان را بنویسید