آنچه همه درباره کرتین وال می گویند اشتباه است و چرا

متداول ترین سنگ نما مرمریت که در اجرای نمای خارجی ساختمان مورد بهره گیری قرار می گیرد، سنگ مرمریت لاشتر میباشد که نمونه کاربری آن را میتوان در میدان نقش جهان اصفهان مشاهده نمود. میباشند. آنچه که بر روی قیمت سنگ نما تاثیرگذار بوده، جنس، رنگ، نوع و کیفیت فراوری، ضخامت و ابعاد، سورت بندی و کیفیت برش سنگ میباشد. برای آب بندی ساختمان سیمانی، عایق کاری نمای شیشه ای، درزبندی نمای سنگی، واتر پروف کردن نمای کامپوزیت بهتر است مواد نانو نما ، جایگزین روش های سنتی شود. نمای رومی طبقه بندی و لول بندی های متناسب با نیاز کارفرما دارد و می تواند هم بیننده را از فاصله نزدیک جذب خود کرده و هم از فاصله دور تاثیرگذار باشد. خب قرار بود منصفانه نمای رومی را مورد بررسی قرار دهیم و صرفا به ویژگی های مثبت آن نپردازیم. با درنظر گرفتن اهمیت نمای ساختمان به سوال اصلی شما در این مقاله خواهیم پرداخت: بهترین نما برای ساختمان من کدام است و چه ویژگی دارد یا به عبارتی چه نمایی را برای ساختمانم انتخاب کنم. به همین دلیل ، در تهران ، موضوع چیدمان نماهای شهری با توجه به ضوابط طرح تفصیلی تهران مورد توجه ویژه معاونت شهرسازی و معماری قرار گرفته است.

سیستم های مدرن نما

پس اگر با تاریخچه معماری و هنر مدرن آشنا هستید، با توجه به این مفهوم نباید از دیدن یک نمای پست مدرن یا سایر سبک ها معماری تحت عنوان نمای مدرن تعجب کنید. همان طور که گفته شد، طراحی نما می تواند شامل سبک های مختلفی باشد. نمای لامل، یا همان نمای کرتین وال؛ یکی از سیستم های نمای مدرن ساختمانی بوده که دارای استایی است، به این معنا که وزن بالای شیشه، بر روی سازه کرتین وال یا همان لامل ها و شاسی کشی های مربوطه سنگینی می کند و هیچ بار مرده ای حاصل از وزن شیشه ها و بار انرژی های حاصل از باد، طوفان و… در سال­های اخیر استفاده از شیشه­های دوجداره و مقاوم در برابر ضربه، موجب حل مشکلات شیشه در استفاده از آن برای نمای ساختمان شده­است. پس در این شرایط در بسیاری از شهرها کسب تاییدیه نمای رومی ممکن نبوده و پس از اجرا نیز جریمه هایی را متوجه ساختمان می کند.

Da​ta was creat ed ​by G​SA Content Generator Demoversion!

همچنین نکته ای که نباید در مورد نمای رومی (نمای کلاسیک) فراموش شود این است که ریسک این نما برای سرمایه گذاری بسیار پایین است؛ چون که بارها و بارها اجرا شده و برخلاف یک طرح آوانگارد و مدرن (که نتیجه آن پس از ساخت مشخص می شود)، سازندگان و سرمایه گذاران نتیجه اجرا شده آن را بارها دیده اند و اگر اتفاق عجیب و غریبی در اجرا نیوفتد معمولا نتیجه فروش و سرمایه گذاری بسیار خوب و رضایت بخش خواهد بود. همچنین استفاده از فرایند UV و اپوکسی بر روی یک سنگ نیز میتواند در قیمت گذاری آن تاثیرگذار باشد. مواردی که بیان شد، نه تنها به ما این واقعیت را گوشزد میکند که زیرسازی نمای ساختمان در اجرای نمای بتنی چقدر اهمیت دارد، بلکه میتواند ما را متوجه اهمیت نگهداری نما نیز بکند. سنگ های چینی دارای مقاومت بالایی در برابر عوامل جوی بوده و به دلیل استحکام بالایی که دارند از آن ها حتی در ساخت پلکان و کف فرش نیز بهره گیری میشود. این نما دارای تقارن است و همین مساله باعث می شود بیینده آرامش را در نمای ساختمان بیابد. از دیگر انواع سنگ هایی که در طی قرن اخیر تا به امروز از کاربری فراوانی در نماسازی داخلی و خارجی ساختمان برخوردار بوده، سنگ نما چینی میباشد.

ی کلاسیک خیلی این مورد مطرح نیست.

شما میتوانید برای خرید سنگ نما ارزان قیمت با کیفیت بالا به سایت گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت مراجعه نمایید و این اطمینان را داشته باشید که این مجموعه ارائه دهنده بهترین قیمت به همراه بهترین کیفیت در محصولات خود میباشد. علاوه بر انتخاب جنس مصالح باید در انتخاب رنگ مصالح و طراحی نورپردازی نمای خارجی ساختمان حساسیت لازم را به خرج دهید تا بتوانید نمایی شیک و متفاوت را برای ساختمان خود طراحی کنید. وقتی نوبت به انتخاب طرح برای منظره حیاط جلویی ساختمان تان می رسد، ترکیب چمن ، گیاهان، کاشی ها، سنگ ها یا سنگریزه ها بهترین گزینه است که به گیاهان و درختچه ها هم جان و رنگ می دهد. در صورتی که کارفرما بخواهد برای قاب پنجره و نمای اصلی از یک رنگ استفاده کند، مانعی وجود ندارد و غیر مجاز نیست. به علت ماهیت طرح کلاسیک، این سبک نما در گذر زمان کهنه نمی شود؛ مثلا طراحی نما با کامپوزیت یا با سنگ گرانیت در دهه های گذشته مرسوم بود و شما می توانید از روی نما سال ساخت ساختمان را نیز حدس بزنید؛ اما در مورد نمای کلاسیک خیلی این مورد مطرح نیست. سبک دیگری که در کشور ما مورد استفاده قرار می گیرد، نماسازی به سبک مدرن است.

کاری که می توانید در مورد اجرای نمای خشک در ایران انجام دهید که در 5 دقیقه آینده شروع می شود

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد شرکت اجرای نمای سرامیک خشک لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید