آنچه پنتاگون می تواند در مورد کرتین وال به شما بیاموزد

از مزایای کامپوزیت نما می توان به وزن سبک، تنوع رنگ بالا، قابلیت شستشو، مقاومت حرارتی، رطوبتی و صوتی اشاره نمود. 8. روش اجرای نما به صورت خشک به عنوان نوعی عایق صوتی نیز عمل میکند. • از ورود صداهای بیرون به داخل ساختمان جلوگیری می کند و باعث ایجاد عایق صوتی در ساختمان می شود. سه شیوه مختلف برای الصاق نما به بدنه ساختمان در دسترس می باشد که باید با توجه به مجموع شرایط هر بنا ، بهترین راه برای نصب و اجرای نما گزینش شود . توجه به اجرای نما علاوه بر تاثیر در جلوه ظاهری بنا در کارکرد آن در بلند مدت نیز تاثیر گذار است . البته در حیطه ی معماری یک بنا می توان به سلیقه رفتار کرد اما در واقع وقتی وارد حیطه ی عمومی می شوید، جامعه حقی بر گردن دارد که باید اجرا شود. نمای یک ساختمان عنصری مستقل و متفاوت با مجموعه کالبدی ساختمان نیست، و باید با توجه به درون و غالبا پیش از پلان طراحی شود. در این حالت به دستورالعملهای سازنده براي لاتکس مایع توجه شود. این شیوه اجرا که به نام اجرای تر نیز شناخته می شود ، کهن ترین روش اجرای نما است که به وسیله دوغاب انجام می شود کلیک .

نصاب نمای خشک

This data w​as g᠎ener​ated by GS A Co ntent Ge​nera tor DE᠎MO.

بهترین شیوه ای که تا کنون برای اجرای نمای سنگی عنوان می گردد ، اسکوپ کردن سنگ نما با استفاده از شیار زنی است . برای مثال برای جلوگیری از اتلاف انرژی روش خشک بسیار مناسب است یا اینکه با این روش نما از وزن سبکتری برخوردار میگردد. این سازه که معمولا از جنس استیل یا گالانیزه است، در مقابل تنشهای به وجود آمده ناشی از زلزله، باد و تغییرات دما از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است. استفاده از نوع نما را برای زیبایی بیشتر ساختمان پیشنهاد می دهد، همچنین مقاومت و دوام این نوع از نما به این دلیل که چند لایه است بسیار بالا می باشد. همچنین باید ضد حریق باشد. از این رو حتما باید به این موضوع دقت نمود . از این رو لازم است در طراحی و اجرای این بخش دقت زیادی صورت گیرد . این اتفاق ، حادثه بسیار ناگواری خواهد بود که لازم است به طور جدی از وقوع آن پیشگیری شود . شیشه به دلیل بازتاب نور از جذابیت بالایی برخوردار است و استفاده از آن در نمای شیشه ای اسپایدر گرفته تا نمای شیشه ای فریم لس علاوه بر زیبایی، نور و گرمای لازم را به دلیل عبور نور برای ساختمان تامین می کند.

نمای خشک مدرن

به دلیل کیفیت بالای سقف کاذبی که با رابیتس ساخته شده است، در کشورهای مختلف به صورت گسترده تری از آن استفاده می شود. توجه کنید که لایه عایق حرارتی با چسب و همینطور اتصالات مکانیکی به صورت جداگانه به بدنه ساختمان اتصال پیدا می کند. در برخی از موارد این روشها به صورت سلیقهای و با توجه به امکانات موجود مانند بودجه و زمان در دسترس انتخاب میشود. نانو با تکنولوژی خود مانع از پخش شدن قطرات باران یا برف بر روی نمای ساختمان می شود و نمای شیشه ای ساختمان برای مدت زیادی پاکیزه و تمیز باقی خواهد ماند. این تأثیر بطور غیرمستقیم با ظاهر عریض تر یا باریک شدن اتاق ها صورت گرفته و بدین صورت برداشتی از فضا ایجاد می شود که احساس آزادی و یا محدودیت به وجود می آورد. در ادامه با نکات مثبت روش خشک آشنا شوید. برای درک بیشتر در ادامه به صورت مختصر در مورد آنها صحبت میکنیم. همانطور که پیشتر بیان شد، هر کدام از روشهای بیان شده مزایای خاص خود را دارند و هر فرد با توجه به نیاز خود یکی از آنها را انتخاب میکند. البته هزینه پیادهسازی این روش از سایر روشها بیشتر است که با توجه به ظرافت و تجهیزات خاصی که در آن به کار میرود، هزینه آن توجیهپذیر است.

این بخش که به عنوان پوستهای بر سر نما قرار گرفته است، در معماری ما از گذشته از نظر کارکردی و زیباییشناسی مورد توجه بوده است. متریالی که برای زیرسازی نمای خشک انتخاب میشود، از نظر ترکیب شیمیایی باید با سایر اجزای نما هماهنگی داشته باشد. در این روش از هیچگونه ملات و یا چسبی استفاده نمیشود اما اجزای خاصی آن را تشکیل میدهد. نمای سرامیک خشک جزو مصالح یا سرامیک هایی است که به فول بادی معروف هستند. نحوه اجرای نمای خشک به دو روش امکانپذیر است. در نتیجه سطح ارتباطی بین سنگ و ملات یا دوغاب افزایش می یابد و اجرای موفق تری در زمینه الصاق سنگ به وجود می آید . از مزیات نمای کرتین وال شیشه ای لامل می توان به عدم مشاهده هرگونه پیچ یا پرچ، عدم محدودیت انتخاب رنگ و امکان نصب بازشو مخفی و بازشو لولایی به داخل بازشو یا دوجهته اشاره نمود. 3. امکان اجرا بر روی هرگونه قوس، گنبد و هر نوع دیوار با هر ساختاری وجود دارد. سپس سازهای که به عنوان چارچوبی نگهدارنده است، روی آن قرار داده میشود تا آجرها با فاصله روی آن نصب شوند.  Th is content has ​been gener᠎at ed with G​SA Conte nt ​Gene᠎rator DE᠎MO .

دیدگاهتان را بنویسید