آیا با اجرای نما مشکل دارید؟ بیا حرف بزنیم

در بسیاری از مواقع ما دسترسی به نمای ساختمان نداریم و یا ایجاد تغیرات در نما ممکن نیست . لذا در اجرای نماهـای خشـک، با توجـه به نصـب روش صنعتی، با گذشت زمان، نیـازی به ترمیم و هزینه نگهداری نمیباشد و درصورتی که این نوع نما آسیب ببیند، هر یک از پلاکها قابل اصلاح و تعویض میباشد و نیاز به تخریب یا اصلاح کلی نیست و حتی پس از طی شدن عمر مفـید آن (بالای ۵۰ سال) میتوان تمـامی مصالح مصرف شـده را اعم از فلزات زیرسازی (آهنی یا آلومینیومی) و از همه مهمتر خود سنگ یا سرامیک مصرفی را بازیافت نمود و هر کدام از این مصالح را در مکانها و جاهای دیگری با توجه به نوع کاربری، استفاده نمود و این بدین معنی است که تمامی هزینـههایی که برای اجرای این نما صورت میگـیرد بعـد از پایان کار ساختمـان، با لـحاظ درصـد استانـداردی از استـهلاک مصـالح، به کارفرما باز خواهد گشت. در آن سالها یک آتشسوزی بزرگ در شهر شیکاگو اتفاق افتاد که در آن ساختمانهای ساخته شده با این شیوه به سرعت در برابر آتش از بین رفتند. اثرات حاد رییوی و تنفسی در صورت مواجهه طولانی با پشم سنگ اتفاق می افتد. الیاف پشم سنگ به فیبرهای نازک تفکیک نمیشوند و به دیواره های سلولی داخل بدن نفوذ نمی کنند.

یک ترفند ساده برای اجرای نما آشکار شد

از آنجایی که الیاف پشم سنگ کوتاه و ضخیم هستند، بدن به راحتی می تواند آنها را دفع کند. اجرای نمای خشک یک روش جدید است که مزیتهای زیادی به همراه دارد و بسیاری از مشکلات موجود در نماسازی سنتی را برطرف کرده است. ویلاها معمولاً در مناطق تابستانی، باغها، محیطهای بزرگ و همچنین در مناطقی که یک ساختمان سنتی قابل ساخت نیست، مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین استفاده از شیشه های ۲ یا ۳ جداره یک لایه عایق صوتی و حرارتی بسیار مناسب را ایجاد میکند. به طور کلی سرامیک را می توان در جزء مصالح زیبا و با دوام قرار داد. GFRC مخفف بتن الیاف شیشه بوده که به نمای خشک هم معروف است. اما به طور اختصاصی فرمول های دیگری نیز در مورد نسبت اختلاط بتن مورد نیاز در واش بتن وجود دارد که بر اساس تجربه و شیوه ی اجرا متفاوت است. همچنین یکی از عواملی که قیمت نمای خشک سرامیک را تعیین میکند، مهارت تیم اجرا کننده است. هزینه های مربوط به اجرای نمای خشک متناسب با نوع متریال و نحوه اجرا متفاوت است.

ی خشک سرامیکی استفاده نمی گردد.

اینکه از چه متریالی در نمای خشک استفاده شود و اینکه طراحی کلی نما به چه صورتی باشد، روی قیمت آن تاثیرگذار خواهد بود. برای عایق بندی لوله ها در سیستم های تهویه، تاسیسات ومنازل از آن استفاده میکنند. یکی از ابزار هایی که برای نصب خشک استفاده میشود، سیستم نصب خشک TEKTA می باشد. به آن دسته از مواد و متریال هایی که فلزی نمی باشند سرامیک گفته می شود و از ملات برای نصب نمای خشک سرامیکی استفاده نمی گردد. ساختمان بورس تهران یکی از پروژههای نمای خشکی است که قصد داریم آن را معرفی کنیم. قیمت کرتین وال را میتوان به عوامل مختلفی وابسته دانست. عایق های پشم سنگ نزدیک به 44 درصد عایق های مورد استفاده در صنایع و ساختمان های مختلف تشکیل شده است. نمای سرامیک خشک برای کاربری های مختلف تجاری، اداری، مسکونی و همچنین بخش های داخلی ساختمان می تواند مورد استفاده قرار گیرد. سپس پشم تولید شده برای افزایش دانسیته پرس شده و برای کاربرد های مختلف به صورت تخته ای ، لوله ای ، پتویی و لحافی فرم داده شده و بسته بندی می گردد . نقشه فاز 2 شاسیکشی شامل اطلاعات مربوط به نما است.

دتایل نمای خشک

اساسیترین شیوهی کنترل جریان هوا در نمای ساختمان عایق سازی است. از پشم سنگ با دانسیته بالا ( به عنوان مثال دانسیته 100 ) میتوان برای عایق کاری نما استفاده نمود . به عنوان مثال در آپارتمان های مسکونی که نما در آنها مشترک است و تغییر در نما و وضعیت بنا هزینه بر بوده و نیاز به تجمیع نظرات و تامین مالی مشترک است . چنانچه این مواجه طولانی تر شود پشم سنگی که استنشاق شده در دستگاه تنفس باقی میماند و پس از انتقال به حلق وبلعیده شدن بافت های معده را نیز تحت تاثیر قرار میدهد. در کنار تاثیرات پشم سنگ بر بدن، خود پشم سنگ پس از مدتی کیفیت خود را از دست میدهد و درصورتی که محصول به درستی انتخاب نشود به مرور زمان ریزش پیدا میکند. البته ضرورت دانسیته بالا زمانی است که بخواهیم به صورت مستقیم بر روی آن پلاستر سیمانی استفاده کنیم . Th is article was  done ​with the he lp ᠎of G SA Conte nt G en​erator DEMO.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با هزینه اجرای نمای خشک وب سایت خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید