نبرد بر سر اجرای نما و نحوه برنده شدن در آن

طراحان و معماران سنگهایی را برای نمای بیرون ساختمان استفاده میکنند که از دوام و استحکام بالایی برخوردار باشد برای اینکه سنگ نما در معرض نور خورشید، بارانهای اسیدی، آلودگی، سرما و گرما و رطوبت قرار دارند. زیرا از آنجا که نمای رومی دارای جزییات و اجزای مختلفی مانند ستون ها و سرستون ها،صراحی، گل ها و طرح های از پیش ساخته شده سنگی زیادی است، و سنگ تراورتن هم علاوه بر چسبندگی بالا از تراش پذیری خوبی نیز برخوردار است و در برابر ضربه و تراش خوردن مقاومت خوبی دارد و نمی شکند و بهترین گزینه برای ساخت این جزییات(در واقع مصنوعات سنگی)، می باشد. همچنین درصورت کدرشدن و بروز مشکل ، به دلیل امکان آب بندی و ساب پذیری مجدد ، می توان آن را به روزهای اولش بازگرداند که این خود مزیتی بزرگ است .ازآنجایی که نمای سیمانی از ترکیب موادی همچون آهک ، سیلیس ، رس و اکسیدهای معدنی تشکیل شده است ؛ به لحاظ مقاومت و دوام ، به هیچ عنوان قابل قیاس با سنگ نیست . ᠎This post w​as created wi᠎th t he ᠎help ​of G SA Con tent Gen erator D᠎em oversion !

نصاب نمای خشک

کشور ما ایران یکی از غنی ترین کشور ها از نظر دارا بودن انواع سنگ و بخصوص سنگ نما است؛ از این سبک ها مدل های مختلفی از نما های سنگی در کشورمان به چشم می خورد و به قطع یقین می توانیم بگوییم اکثر ساختمان های کشور ما نمایی سنگی دارند و دلیل آن هم سازگار شدن سلیقه افراد نسبت به این سبک نما و البته مقرون به صرفه بودن آن است. این وسایل و ابزار شامل: 1-نوار اندازه گیری 2-چکش 3-دریل قوی 4-ماژیک ،مداد برای نشانه گذاری 5-تراز 6-صفحه ضربه گیر 7-ماله حاشیه ای 8-ابزار اره مرطوب سایز و میزان اندازه ماله به سایز سنگی که قرار است آن را نصب نمایید بستگی دارد. بعد از آن برای داشتن سطح کاملا یکدست و صاف ، کروم بندی های طولی و ارتفاعی انجام می شود . نماهای ساختمانهای جدید به سمت اجرای خشک و استفاده از سنگ نماهایی که میتوان آنها را به روش خشک اجرا کرد روی آورده است. از سنگ تراورتن در نمای ساختمان میتوان استفاده کرد علاوه بر نما میتوان در دیوارها، پانل پشت سینک، پاسیوهای خیابانی و ساخت مسیر باغی استفاده کرد.

᠎This a rt icle was c reated  by behsaznama ᠎Co ntent  Ge nera​tor DEMO!

8-دوغاب سفت شده ماسه سیمان در پشت سنگ حتما به مدت 2تا 3 روز آب پاشی گردد. حال از آنجا که برای نمای رومی عمدتا از سنگ تراورتن استفاده می شود و تراورتن چسبندگی خوبی با ملات دارد( البته دقت کنید که سنگ موردنظر حتما پس از عملیات برش شسته شود تا گردوخاکی که پشت آن نشسته، از بین برود)؛ رایجترین روش نصب سنگ نمای رومی به روش دوغاب است. حال در اجرای نمای رومی نیز از سنگ تراورتن بی موج استفاده می شود. بنابراین از کاربرد ماسه با دانه بندی نامناسب ، سیمان بی کیفیت و استفاده از سیمان به مقدار کم و نوع نا مرغوب ، اجتناب هزینه اجرای نمای خشک ورزید . به همین خاطر اگر تصمیم شما به استفاده از سیمان برای نماست ، حتما این مورد را جدی بگیرید . در بخش سنگ کاری خارجی، استفاده از سنگ برای سنگ کاری کف حیاط، محوطه، دیوارهای بیرونی ساختمان مورد کاربرد میباشد. اگر به کد ارتفاعی کف طبقه نگاه کنید، میبینید که از زمین ۳۰ سانتیمتر بالاتر قرار گرفته است. همانطور که در مقاله بهترین سنگ نما نیز بیان شد، روش های مختلفی جهت نصب سنگ نمای ساختمان وجود دارد که همه در دو دسته نصب خشک و نصب تر(با استفاده از دوغاب و ملات سیمانی) قرار می گیرند. Th is a​rt᠎ic​le has been created ​by G​SA Conte​nt Gen​er at or  DEMO!

نمای خشک در ساختمان

در این مرحله از پلان اصلی یک کپی میگیریم و آن را در فاصلهای دور نسبت به پلان اصلی قرار میدهیم. این سنگ در تحقیقات تیم کالاساخت یکی از سنگ ها مقرون به صرفه در بین سنگ های ساختمانی است. سنگ گرانیت کمترین جذب آب را در بین سنگ های ساختمانی دارد و معمولا آب را از خود عبور نمی دهد . پیشنهاد می شود قبل از اجرای مواد نانو با شستشوی نما توسط دستگاه واترجت خاک ها و جرم های نما را برطرف نمایید. به همین خاطر توجه به نورپردازی نما از اصول زیباشناختی نمای ساختمان می باشد که جلوه زیبا و با شکوهی به ساختمان در شب می بخشد. برای اینکه از سبک زندگی در پنت هاوس اطلاع پیدا کنید و بدانید که این ساختمانها چه ویژگیهایی دارند، در مقاله تخصصی با نام “پنت هاوس چیست به همراه ویژگیها، مزایا، معایب و سبک زندگی در آن” پیرامون این مسئله به طور کامل صحبت کردهایم.

دیدگاهتان را بنویسید