نمای مدرن – توجه کنید به اینها 10 شاخص‌ها

آبساب نوعی سیمانکاری اندودی محسوب می شود که، پس از اتمام سفت کاری نما اجرا می شود. در سیمانکاری های مدرن در برخی موارد از مواد نانو نیز بر روی نما در مرحله پایانی کار استفاده می کنند که بر صاف و صیقلی بودن سطح نما کمک و از آلودگی آن به انواع آلاینده ها از جمله گرد و غبار و ذرات ریز آلاینده موجود در جو جلوگیری می کند. این مجموعه با بیش از ۴ دهه تجربه در حوزهی تولید پروفیل آلومینیوم و اجرای خدمات رنگ آمیزی به روش آندایزینگ و روش پودری، با بزرگترین تولیدکنندگان صنعت درب و پنجره آلومینیومی همکاری کرده و امروزه متنوعترین سیستمهای معماری و نما را تولید میکند. این روش به دلیل مزایایی که دارد بسیار پرطرفدار شده است. اما می توان آن را به صورت تلفیقی و با استفاده از سیمان های متنوع اجرا نمود. انتخاب سنگ های مورد استفاده در تولید این ملات را می توان بر اساس رنگ آن ها به انواع جیگری، لیمویی، سفید، مشکی، قهوه ای، کرم، سفید استخوانی و سبز دسته بندی نمود. فراموش نکنید که کیفیت و زیبایی نهایی سیمانکاری به روش آبساب، کاملا به مهارت و تخصص استادکاران وابسته است. مواد مورد استفاده در ساخت ملات سیمانکاری آبساب شامل سنگ، پودر سنگ و سیمان سفید می باشد.

است که با سیمان اجرا می شود.

1. پس از زیرسازی، ملات خمیری سیمان و پودر سنگ نسبتا روانی را با توجه به رنگ مورد نیاز روی دیوار قرار می دهند سپس اقدام به پاشیدن سنگدانه های ریز رنگی (سنگدانه جوشقان از کیفیت مناسبی جهت این امر برخوردار است) می نمایند. 2. پس از زیرسازی، ملاتی خمیری بوسیله ترکیب نمودن سیمان، پودر سنگ و سنگدانه های رنگی ساخته شده و با ضخامت یک الی سه سانتیمتر روی سطح کشیده می شود. بوسیله فشار بسیار کمی این سنگدانه ها را داخل ملات خمیری مقداری فرو میبرند و در نهایت بوسیله کشیدن اسفنج آغشته به آب روی سطح آن، سنگدانه ها شسته شده و تا حدودی نمایان نمای خشک می گردد. لطفا دیدگاههای خود درباره این مطلب را با ما به اشتراک بگذارید. با این حال، ما علاوه بر این اطلاعات به اتصالات نیز نیاز داریم. به طور کلی سیمانکاری آبساب علاوه بر مقاومت بسیار بالا از قیمت ارزان تری نسبت به سایر روش های سیمانکاری برخوردار است. از طرفی همزمان با صاف نمودن سطح سیمانکاری روی آن آب پاشیده می شود. نما آبساب نوعی از نما است که با سیمان اجرا می شود. سیستم نمای خشک آجری نوعی از اجرای نما است که در آن برای اتصال اجزای نما، شامل پنل های رسی، سنگ، آجر، چوب و غیره از ملات سیمانی و چسب استفاده نمی شود، بلکه در این سیستم از تجهیزات فلزی مانند ریل، پیچ و غیره استفاده می شود.

اتصالات کیل، اتصالات مکانیکی مخفی بدون نیاز به چسب هستند. مواد تشکیل دهنده خشک به مقدار آب توصیه شده اضافه شود. استفاده از سیستم نمای خشک در طراحی نمای ساختمان چه خارجی و چه داخلی مزایای متنوع و متعددی خواهد داشت. با ایجاد موج و طرحهای تلفیقی های بر روی نما میتوان بر زیبایی هر چه بیشتر آن افزود. ویژگی این گونه طراحی در این است که انواع متریال ها در طراحی نمای ساختمان تلفیقی کاربرد داشته و می توان از آنها استفاده نمود . طراحی نمای ساختمان، باید به گونه ای باشد که در تناسب با محوطه سازی و فضای سبز آن باشد. به محض مشخص شدن سنگ ها، اجرای نمای سیمانی آبساب به اتمام می رسد. همچنین باید محل قرارگیری پنجره ها و درب ورودی را هم مشخص کنند. از دیگر ویژگی های بهترین شرکت های مقاوم سازی سنگ نما، می توان به قیمت گذاری آن ها اشاره کرد.

انواع روش های نمای خشک

این موضوع از نظر کارشناسان مصرف انرژی نیز به اثبات رسیده و مورد تاکید می باشد. در این ساختمنان اداری نمای غربی ساختمان دارای فرم سخت با فضای باز محدود می باشد. در شرایط آب و هوایی سخت مانند باد و باران مقاوم بوده و امکان سقوط مصالح به صفر نزدیک است. در بیشتر موارد، نماهای مدرن ترکیبی از مواد را برای ایجاد کنتراست و ایجاد حجم و بافت به ارمغان میآورند. استفاده از نور محیطی متریال های ترکیبی، یکی دیگر از تفاوت های طراحی نمای مدرن با نما رومی یا کلاسیک است،که کاربرد فراوانی هم در نما و هم در طراحی داخلی ساختمان دارد. از دیگر مهمترین نقاط قوت نماهای آجری مدرن این است که هماهنگی بسیار خوبی با دیگر مصالح دارند. می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای نماهای سنگی باشد. استفاده از طرح های خلاقانه در این نوع نما، می تواند تاثیر زیادی در زیبایی آن داشته باشد. در بسیاری از شهر های بزرگ جهان، ضوابط و مقررات ویژهای در ارتباط با سیما و کالبد شهر وجود دارد و گروهی از برجستهترین افراد با تخصصهای مرتبط هنر زیبا سازی و زیبایی شناسی به کنترل طرح های بزرگ و کوچک معماری و شهری از نقطه نظر هماهنگی نمای بیرونی ساختمانها و محیط شهری یعنی از جنبه های رنگ، حجم، مصالح مناسب، فضای پر و خالی نما، رعایت اصول هماهنگی و تناسبات و… Da​ta h᠎as be en c reated with G᠎SA᠎ C᠎on​tent G᠎en᠎erat or ᠎DE MO !

دیدگاهتان را بنویسید