چگونه نمای سنگ بدست آوریم

هنگام ترسیم و طراحی نما در اتوکد، رعایت برخی از اصول به شما در ترسیم کمک میکند. درنظر گرفتن جا برای گل و گیاه در نما علاوه بر تولید اکسیژن و اندکی پایین آوردن دما به زنده کردن نما کمک میکند. عملیات اجرایی سنگ کاری داخل ساختمان ،باعث به وجود آوردن نوعی مقاومت و شکل ظاهری زیبا در بافت داخلی ساختمان میگردد.انواع سنگهای تراورتن، مرمریت، گرانیت به شکل های مختلف داخل ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند. سنگ نماهای داخلی را میتوان بر روی دیوارهای حمام، اطراف سینکها، دیوار راهپلهها و هر قسمت دلخواه ساختمان اعمال کرد. اما در بخش سنگ کاری دیوار، سنگ کاری داخلی دیوار ساختمان مثل: سنگ کاری راه پله، دیوار داخلی و کف اماکن مجلل و زیبا مثل هتل ها ،تالارها ،خانه های گران قیمت از نوع سنگ کاری دیوار داخل ساختمان استفاده میشود . شروع سنگ کاری نما برای ساختمان های مرتفع از طبقه همکف انجام شده و به سمت طبقات بالاتر پیش میره. نکات مهم در هنگام خرید سنگ نمای ساختمان چیست؟

نحوه اجرای نمای سنگ خشک

This ᠎data has been wri᠎tten wi th the he᠎lp of behsaznama C​ontent G᠎en er ator DEMO᠎!

مصالح نمای خشک

بعد از این که معمار، نمای سنگی مورد نظر برای ساختمان شما رو طراحی کرد، این طراحی نیاز به اجرا داره. به عنوان مثال ساخت این مصنوعات از سنگی مانند گرانیت بسیار سخت می باشد. این نوع سنگ در مراحل مختلف کار مانند استخراج، برش و صیقل هزینه های زیادی را شامل می شود. یادتون باشه که مهارت سنگ کار، تاثیر زیادی در افزایش کیفیت و اجرای درست و اصولی نما کاری ساختمان داره. مراحل اجرای روش خشک، در سنگ کاری نما نمای مدرنی ساختمان چیست؟ باید گفت علت اصلی سیاه شدن نمای ساختمان وجود سولفور آهن یا پیریت در آجر است. دوغاب استفاده شده در این مرحله به صورت خمیری در بین درز ها و فضاهای خالی استفاده میشه و باعث استحکام، زیبایی و یکدست شدن کار در انتها میشه. تراز کردن و تنظیم شیب سنگ ها هم در این مرحله انجام میشه. در نهایت هم باید یک سنگ کارِ مناسب و حرفه ای انتخاب کنین.

2- سپس پروفیل هایی مثل نبشی رو که از قبل انتخاب شدن، روی پوسته ی ساختمان نصب می کنن. اما بعضی دیگر سطح صافی دارن و نمیتونن گیرش محکمی با ملات زیرین ایجاد کنن. برای اینکه سنگ کاری نما با مشکل مواجه نشه و سنگ ها بعد از مدتی شل و پرتاب نشن، از روش های مختلفی برای ایجاد گیرش بیشتر بین سنگ و ساختمان استفاده میشه. سنگ کاری نمای ساختمان به چند روش انجام میشه؟ سنگ نمای ساختمان بسیار متراکم و سنگین بوده و برای ساختوساز تعریفشده است. در این روش افرادی آموزش دیده به وسیله طناب هایی محکم از ارتفاعات ساختمان آویزان شده و کارهایی مثل پیچ و رول پلاک کردن، نماشویی (شستن نمای ساختمان ها) و . همچنین اگه سنگ ها نصب شده باشن و بعد از اون نیاز به محکم کردن و مهار اون ها پیدا بشه، میتونیم از روش پیچ و رول پلاک کردن برای این کار استفاده کنیم.

بعد از این که سنگ نصب میشه، این سیم به ملات پشت سنگ چسبیده و ارتباط خیلی محکم تری رو برقرار میکنه. اگه سنگ بزرگ باشه باید از تعداد بیشتری شیار و سیم برای پشت اون استفاده بشه. روش های دیگه ای هم وجود دارن که میتونیم سنگ نما رو به وسیله اون ها مهار کنیم مثل استفاده از چسب های مخصوص، استفاده از دوغاب مرغوب برای پشت سنگ ها به جای نخاله های ساختمانی، استفاده از رابیتس، استفاده از گیره های اسکوپ پروانه ای یا پایه دار برای پشت سنگ ها مثل تصویر زیر و سایر روش هایی که میشه از اون ها استفاده کرد. مطالبی که معلومات شما را در این زمینه بالا خواهد برد ! یکی از پر کاربرد ترین سنگ ها برای نمای بیرونی ساختمان است که با تنوع بالا در رنگ و اندازه داخل کارخانه های کشور فرآوری می شود. به دلیل بالا بودن درصد سیلس در گرانیت این سنگ بسیار سخت بوده و در برابر سایش مقاوم است.

دیدگاهتان را بنویسید