یک اتصالات نمای خشک ایجاد کنید که بتوانید به آن افتخار کنید

در نقشه نما مواردی مانند ضخامت سنگها، مقدار برجستگی نما و فرم جزئیات اعم از قوس و زاویههای قسمتهای مختلف نما تعیین میشود. اگر میخواهید که نمای ساختمان به این زودیهای رخ خود را از دست نداده و از بین نرود لازم است که با انواع سنگها، ویژگیهای هر یک و مشخصات فنی سنگها پیش از خرید آشنا باشید. برخی از سنگهای آذرین سرد و سخت مثل گرانیت، کوارتز و دیوریت در عمق زمین وجود داشته و ممکن است بعدها در معرض فرسایش قرار گیرند درحالیکه انواع دیگر سنگها همانند گدازه بازالتی و دیگر رسوبات آتشفشانی به سطح زمین منتقل میشوند(مانند ریولیت). در فصل سرما کار سنگکاری انجام شده و به همین دلیل ملات خوب سنگها را به خود جذب نکرده است. در کل شرایط اقلیمی را باید در انتخاب سنگ نمای بیرونی ساختمان لحاظ کنید. اکثر سنگ هایی که برای نماکاری استفاده می شوند دارای ویژگی هایی هستند که بسته به جنس و نوع سنگ نمای ساختمان متفاوت است. روی ضایعات سنگ تراورتن کار می کنند و به ابعاد مختلف و نزدیک به هم در می آورند. نصب سنگ های مختلف در کارخانجات با استفاده از خدمات صنعتی کار در ارتفاع صورت می گیرد! استفاده از سنگ آهکی در کنار و یا روی ماسه سنگ ها مجاز نیست و باعث تخریب فوری ماسه سنگ ها می شود.

ی ساختمان به نکاتی مثل جنس سنگ، آب و هوای منطقه و …

سنگ های آهکی چسبندگی بسیار مناسبی با ملات ماسه سیمان دارند. نماهای داخل ساختمان بیشتر جنبه خصوصی دارند، اما نماهایی که به سمت کوچه و بافت شهر باز میشوند، جنبه عمومیتر دارند. این سنگ بیشتر جنبه تزئینی دارد. هر چه دانه های گرانیت یکنواخت تر باشد، سنگ ارزش بیشتری دارد. بهترین سنگ نمای ساختمان چه سنگی است؟ تمام سنگ ها مناسب نمای خارجی نیستند و باید در هنگام تهیه سنگ برای نمای ساختمان به نکاتی مثل جنس سنگ، آب و هوای منطقه و … هنگام طراحی نمای یک ساختمان، بسته به اینکه کارکرد آن چیست، باید بحث اشراف و قوانین مربوط به آن را نیز درنظر گرفت. ما هر ماه اطلاعات کارشناسان خود را هم از نظر معماری و مهندسی و هم در سنگ شناسی تقویت کرده و خود را به روز میکنیم تا بتوانیم به هنگام خرید و یا حتی دادن مشاوره ای ساده به مشتریان خود اطلاعات مفیدی را از سنگ ها در اختیارشان بگذاریم. این سنگ در رنگ ها و طرح های مختلف استخراج و عرضه می شود. سنگ گرانیت صیقلی زیباترین نوع این مصالح به شمار می آید که موجب انعکاس نور شده و ظرافت و زیبایی خاصی به نمای ساختمان می بخشد. به طور کلی شاید مثلا برای سنگ نمای ساختمان لوکس و لاکچری مرمر گزینه خوبی باشد اما برای یک طراحی رومی تراورتن مناسبتر است. Th​is conte nt h as been cre ated ᠎with behsaznama Co᠎ntent Ge ne ra to r DEMO.

اتصالات نمای خشک

این روش اره معمولاً تنها روش استخراج بلوک های سنگ مرمر و سنگ آهک است. مناسبترین نوع سنگ برای نمای بیرون ساختمان، سنگ تراورتن است که معمولاً یا آن را به شکل نمای رومی نصب کرده یا اینکه سنگ را به قطعههای کوچک در آورده و سنگ آنتیک برای نمای بیرون را از آن میسازند. آجرهای نما را میتوان آجرهای نسوز نام برد. ولی نام گذاری تجاری آنها متفاوت بوده و بسته به نام معدن نام گذاری می شوند. سنگ های رسوبی به دلیل شکل گیری لایه لایه و رسوب گذاری ، دوام کمتری از سنگ های آذرین دارند. بافت این سنگ به صورت لایه لایه بوده و به رنگ های سفید، خاکستری، خاکستری سبز، آبی خاکستری و اخرایی یافت می شود. از ویژگی های سنگ نمای کوارتزیت به موارد زیر می توان اشاره کرد. در اغلب موارد از چوب به عنوان نمای خارجی استفاده می شود و در صورت استفاده از سنگ اغلب از محصولات ترکیبی و مصنوعی استفاده می شود که متناسب با شرایط هوایی امکان رنگ کردن و محافظت از آن ها وجود داشته باشد.

گرانیت نیز در برابر سرما، گرما، اشعه ماورای بنفش و رطوبت هوا مقاومت خوبی دارند اما در برخی موارد ممکن است کانیهای آهن موجود در آنها در اثر رطوبت هوا، اکسید شده و موجب تغییر ظاهر آن شوند. اما سنگ کوارتزیت سخت تر از گرانیت بوده و ظاهری زبرتر و خشن تر انواع روش های نمای خشک از آن دارد. سنگ کوارتزیت ، ماسه سنگ سیلیسی بسیار سخت شده و دگرگون شده ای است که دوام بسیار بالایی دارد. سنگ های آهکی به رنگ های سفید، نخودی و خاکستری تا قرمز و آبی یافت می شوند و سطح نهایی آن به صورت صیقلی، تیشه ای و کلنگی قابل تهیه است. پاشیدن سیمان خشک بر روی دوغاب برای سرعت بخشیدن به کار از اشتباهات رایج سنگ کار ها می باشد.نباید این کار انجام شود. همان طور که گفته شد، سنگ ها از لحاظ جنس ، ساختار و نحوه شکل گیری به انواع مختلفی تقسیم می شوند. به دلیل هزینه های سنگین مربوط به استخراج، برش و صیقل سنگ گرانیت ، این نوع از سنگ های نما با هزینه بالایی در بازار عرضه می شوند. سنگ گرانیت در رنگ های خاکستری، صورتی و قرمز عرضه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید