یک راه حل آسان برای اجرای نما خود می خواهید؟ این را بخوان!

سنگ ها نمای مختلفی دارند و برخی از سنگ ها به دلیل نما و جلوه خاص بیشتر به عنوان سنگ نما مورد استفاده قرار می گیرند. مساحت کاخ هدیش در حدود ۱۵۰۰ متر مربع است و از طریق پلکانهای غربی و شمال شرقیاش به کاخ داریوش و کاخ ه دسترسی دارد. همه این کتیبهها، درست مانند کتیبه اردشیر سوم بر پلکان غربی کاخ تچر داریوش هستند و از این جهت بدیهی است که پلکان کنونی جنوب حیاط کاخ تچر در زمان اردشیر سوم ساخته شده بوده است، اما دلیلی در دست نیست که ثابت کند خود اردشیر سوم دستور نصب این پلکان را در این محل داده است، از دیگر سوی، اشمیت، باستان شناس آلمانی و دیگران متوجه شدهاند که محل اصلی این پلکان منقوش کاخ دیگری بوده است، اما بعدها قطعات منقوش را کنده و به حیاط تچر آورده و در دیوار شمالی «کاخ ه» نصب کردهاند. ساخت تالار صد ستون به دستور خشایارشاه آغاز شد، اما در دوره اردشیر اول به پایان رسید. از ستونهای تالار تخت تنها دو عدد باقی مانده بود که در دهه ۱۹۳۰ میلادی آنها را به شهر شیکاگو در آمریکا بردهاند.در اضلاع مختلف تالار تخت درگاههایی با نقش برجسته اردشیر اول وجود داشتند.

راز ناگفته به نمای سنگ در کمتر از 3 دقیقه

امروزه برخلاف گذشته، نمای ساختمانها بسیار مورد اهمیت قرار میگیرند، زیرا نمای ساختمانها علاوه بر اینکه ساختمان را در برابر عوامل محیطی مختلف نگهداری میکنند، زیبایی و جذابیت خاصی را به آن میبخشند. یکی از مهمترین المان ها در جذابیت یک ساختمان ویلایی ، سنگ نمای آن ساختمان ویلایی میباشد از این رو ما برای شما لیست کامل قیمت انواع سنگ نمای ساختمان ویلایی را فراهم کرده ایم تا اگر برای ساختمان های ویلایی خود قصد خرید سنگ دارید بتوانید بهترین بررسی را انجام دهید. 1. صرفه اقتصادی: سنگ ها به لحاظ بالا بودن قیمت و هزینه نصب مقرون به صرفه نمی باشند. بالا بودن قیمت نمای رومی سنگی ، باعث شده است که این نما با سیمان نیز اجرا شود که دارای قیمت کم تری نسبت به سنگ است و به صرفه تر می باشد. اما قیمت سنگ کاری ستون،به نوع سنگی که استفاده شده است ،شکل و نوع طرح ستون، مقدار و اندازه کاری، حجم و بعد ستون بستگی دارد. 1. سنگ هایی که وزن بالایی دارند (سنگ های گرانیت و مرمریت) را هنگام نما کاری اسکوپ کنید. ۲-هنگام اجرای نمای سنگ،سنگهای تراورتن بلند و در معرض آفتاب را حتما اسکوپ کنید. This was g᠎enerat​ed  with G SA Conte​nt Generat​or ᠎DEMO.

نمای خشک نمایان

اگر کلیک و درگ کنید نیز میتوانید کادری بدون شکل و بهصورت دست آزاد ترسیم کنید. پلکان غربی هنوز وجود دارد، اما پلکانهای شرقی از میان رفتهاند و آنچه امروزه دیده میشود، شکل بازسازی شده آنها در سالهای اخیر است.منبع عکس: fa.wikipedia.orgتالار اصلی کاخ خشایار نیز بهوسیله ستونهای چوبی استوار بوده است و در شمال تالار نیز ایوانی با ۱۲ ستون ساخته بودند. لبه غربی و جنوبی بنای اصلی کنگرهای داشته که حالت شاخ و سر گاو نری بر آن نمایان است. به همین دلیل از این کاخ با نامهای «کاخ شورا» و «دروازه شاهان» نیز نام میبرند.ساختمان اصلی این کاخ مستطیل شکل است و تالاری مربعی وسط آن قرار دارد. وسط سکوی شمالی برجستگی شبیه به میز به چشم میخورد و نمای درونی پوشیده از کاشیهای سبز، آبی و نارنجی بوده است. این ساختمان را که از اولین بناهای ساخته شده در تخت جمشید به شمار میرود، در زمان داریوش هخامنشی ساختهاند و در ابتدا بهعنوان ساختمان اداری از آن استفاده میشده است.در قسمت غربی ساختمان خزانه اتاقهای کوچک سربازان و در شرق آن حیاطی بزرگ مشرف به ایوانهای ستون دار و چند تالار وجود دارند.

از دریل معمولی و اگر بالای عرض ۱۵ سانت باشد با دریل هیلتی کوچک عمل سوراخکاری انجام می قیمت نمای خشک شود. این کنگرهها یکی در میان بزرگ و کوچک و به نقوشی چون پیکان تیر و چلیپا مزین بودهاند. داخل خزانه را سه تالار هرکدام با چهار ستون، یک اتاق با دو ستون و دو تالار بزرگ با راهرویی در میانشان تشکیل میدهند. منبع عکس: fa.wikipedia.org«کاخ صد ستون» یا «تالار تخت» دومین کاخ بزرگ در محوطه تخت جمشید بوده است. تیلیا، مرمتگر تخت جمشید، و همسرش تعدادی از این کنگرهها را در پایین تختگاه از زیر خاک بیرون آورده و سر جایشان نصب کردهاند. منبع عکس: fa.wikipedia.orgکاخ اردشیر یکم که آن را به نامهای کاخ ه یا کاخ H نیز میشناسند، یکی از کاخهای تخت جمشید است که در جنوبغربی تختگاه و در سمت غربی کاخ هدیش به جا مانده است. سوی پادشاه در این نقوش بهسمت بیرون است که نشان میدهد از درگاههای شمالی بهعنوان خروجی استفاده میشده است.درگاههای کوچکتری نیز بر دیوارهای شرقی و غربی کاخ وجود داشتهاند که نقش و نگارهایی مشابه تصاویر کاخ داریوش و کاخ ملکه بر آنها حکاکی کرده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید