10 بسیار موثر نکات این می تواند به شما کمک کند اجرای نما Higher

زیرا در اجرای این نما از چهارچوبهای فلزی به عنوان قالب و الگوی اجرای نما استفاده میشود و نیازی به داربست نیست. در نتیجه، نمای ساختمان از ترکیب یافتن فضای نیمه باز بالکن ها با الگوی زگالی ایجاد شد. در این روش ابتدا یک سازه که عمدتا قوطی آهنی بوده ( به عنوان مثال قوطی ۸×۴) را روی نما و با اتصال گرفتن از سقفها ایجاد مینمایند، همچنین یک نوع پروفایل بصورت عمودی به نام Runner وجود دارد که حالتی کشویی داشته و کلیپسهای نگهدارنده سرامیک در آن قرار میگیرد و لبه دیگر کلیپس سرامیک را در جای خود نگاه شرکت نمای خشک میدارد. در این سیستم برای اتصال آجرها به هم از ملاتها استفاده نمیشود و از اتصالات خاصی مانند گیرهها و یراق آلات بهره میگیرند. این سیستم باید برای حداکثر جابجایی نسبی مجاز طبقات سازه طراحی گردد . تمام لایههای نمای خشک با سازههایی از جنس فولاد و آلومینیوم به سازه اصلی و اسکلت ساختمان نصب میگردند.

نحوه اجرای نمای خشک ساختمان

This da ta has  been g en er᠎ated by G᠎SA Content  Gen᠎er ator DEMO .

ی آن بسیار حائز اهمیت است.

نمای لامل، یا همان نمای کرتین وال؛ یکی از سیستم های نمای مدرن ساختمانی بوده که دارای استایی است، به این معنا که وزن بالای شیشه، بر روی سازه کرتین وال یا همان لامل ها و شاسی کشی های مربوطه سنگینی می کند و هیچ بار مرده ای حاصل از وزن شیشه ها و بار انرژی های حاصل از باد، طوفان و… سپس با کوبیدن پلیت روی تیر بتونی و جوش دادن دستک به آن، کمرکش یا همان قوطی طولی را نصب میکنند. نمای خشک نیز جزء همان نماهایی است که با دیدن آن میتوان پی به خلاقیت سازنده آن برد. دلیل استقبال و کاربرد فراوان این متریال عدم وجود هرگونه محدودیت درزمینهٔ طراحی و اجرا است. همانطور که میدانید در طراحی و ساخت یک ساختمان، نمای آن بسیار حائز اهمیت است. مشخصات کفسازی معبر و محدوده جلوی ساختمان، با مشخصات نمای قسمت پایینی ساختمان و همچنی کفسازی معابر جلوی پلاکهای همجوار، هماهنگ باشد. اگر نمای خشک بهصورت اصولی اجرا شده باشد، میتوان این فاصله خالی را بهگونهای طراحی کرد که هوا داخل آن حبس شود. نمای رومی طبقه بندی و لول بندی های متناسب با نیاز کارفرما دارد و می تواند هم بیننده را از فاصله نزدیک جذب خود کرده و هم از فاصله دور تاثیرگذار باشد.

بندهاي باز آنهایی هستند که اجازه حرکت بیشتري را به تکه هاي پوشش نما می دهند بطوریکه حداقل در فاصله 6 تا 7 میلی متري از یکدیگر قرار گرفته اند. اگر شلوغی های سبک کلاسیک و خلوت بودن و سادگی سبک مدرن را نمی پسندید، می توانید از مصالح خاص استفاده کنید تا نمای شما به اندازهی کافی ساده و کلاسیک به نظر برسد. لذا در طراحی و ترسیم پلان ساختمان باید برای آنها موقعیت، اندازه و شکل مناسب در نظر گرفت. خلاقیت در این بخش می تواند افراد رهگذر را به تفکر درباره فضا و طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان وا دارد و یا فرهنگ جدیدی را گسترش دهد. آجرنما ساختمان به صورت ساده و یا دکوراتیو قابل طراحی است و در هر دو شکل جلوه ای زیبا به ساختمان می بخشد. در این روش نیز هیچگونه اتصالاتی روی نما دیده نخواهد شد و نمایی یکپارچه و زیبا را به نمایش می گذارد. بنابراین نما آن بخش از ساختمان است که از فضاهای عمومی (خیابان، میدان) دیده می شوند. انواع نمای خشک تنها نمایی است که قابلیت استفاده از مصالح گوناگونی را دارد.

روش اجرای نمای خشک

This article was written  by G᠎SA Conte nt  Gen᠎er at or DE MO​.

هر دوی این موارد نیز نمی توانند نمایی مانند ساختمان بیمارستان و یا ساختمان مسکونی داشته باشند . در این نوع نماهای جدید ساختمان مسکونی طرح های عمودی و افقی به صورت بینظم یا منظم نوعی زیبایی در بخش نمای ساختمان ایجاد می کند.  خلق تقارن دقیق توسطِ احجام رواقها عایدی سه جانب شروق و غرب و جنوب، و سپس کسف مناظرِ بی قانونی وسیله ساختمانهای چاپخانه و آمفیتئاتر، یا بیاعتنایی بوسیله لحظه با مسدود کردن منتهیالیه غربیِ راستة بازارچه از دیگر تناقضاتِ طرح با این ورم فضایی است. تایید طرح و نمای ساختمان­های واقع در نبش گذرهای اصلی و پوشاندن درز انقطاع بین دو ساختمان با مصالحی که تناسب با نما داشته باشد، یکی دیگر از ضوابط طراحی نمای ساختمان در تهران به حساب میآید. برای طراحی نمای ساختمان های مدرن امروزه از ترکیب دو یا چند مصالح استفاده می شود همچنین در اغلب دیزاین های نمای بیرونی ساختمان مدرن از طرح های افقی و یا عمودی که به صورت منظم و یا بی نظم هستند استفاده می شود که هر کدام از این نماهای خارجی زیبایی و جذابیت خاصی را به نمای خانه ویلایی و آپارتمانی می بخشند.

دیدگاهتان را بنویسید