10 راه‌های مضحک ساده برای بهبود اجرای نمای خشک شما

برخلاف سبک قدیمی با طراحی پیچیده ، طراحان سعی می کنند راه هایی را برای دسترسی بیشتر به معماری بیابند. اصول اجرا و طراحی نما آجری چنان اهمیت دارد که آجر نما در معماری نشانه فرهنگ و طرز فکر مالک ساختمان و طبیعتا نشانه فرهنگ شهری است. استفاده از نمای آجری در کاربریهای مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی بلامانع است؛ اما تناسب بسیار زیادی با کاربری مسکونی خصوصاً در اقلیم گرم و خشک دارد. مانند همۀ نماهای ساختمان، اسپایدر نیز مزایا و معایبی دارد که استفاده از آن را در شرایط خاص محدود میکند. در صورتی که شرایط آب و هوایی به صورت گرم و مرطوب باشد، با باز گذاشتن این محفظه امکان تهویه بیشتر فراهم میشود و در صورتی که شرایط آب و هوایی سرد و خشک باشد، با بستن این محفظه یک عایق گرمایی برای ساختمان میتوان به وجود آورد تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود. در صورتی که برای نمای ساختمان محدودیت بودجه دارید، با در نظر گرفتن این عوامل میتوانید هزینهها را مدیریت کنید. جنس چهارچوب و متریالی که در ساخت و نصب اجرای نمای خشک استفاده میشود، یکی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت سرامیک خشک نما است.

شرکت اجرای نمای خشک

تمام این عوامل دستبهدست یکدیگرداده تا شکلی خاص از معماری را در این سرزمین شکلدهند (معماری گنبد و خشت). یکی از شاهکارهای معماری ایرانی طراحی پوششهای سقف با سازههای پیشرفته در زمان و مکان خاص بوده است. اجرای نمای خشک در معماری مدرن در دهه های اولیه قرن بیستم آغاز شد. سیستم های مدرن نماسازی که با نصب سنگ به روش خشک در دهه ۷۰ میلادی برای اولین بار در کشور آمریکا جهت ساختمان های بلند مرتبه طراحی و مورد استفاده قرار گرفت یکی از روش های جدید و قابل انطباق با استانداردهای جدید ساختمانی بود که این روشها از دهه 80 شمسی توسط مجموعه رونین پارس در ایران اجرا شد که طی سالهای گذشته تاکنون پیشرفت های زیادی در این زمینه حاصل شده است و این شرکت توانسته است با بومی نمودن این تکنولوژی ها، نوآوری های زیادی را در این زمینه بدست آورد و در حال حاضر انواع مصالح مدرن دنیا را بصورت کاملاً مهندسی با انواع روش های ده گانه خویش طراحی و اجرا می نماید. ۳- همچنین این روش نخاله ساختمانی زیادی ایجاد میکند. اجرای نمای سرامیک خشک به دلیل استفاده از پایههای فلزی برای فیکس کردن نما، نسبت به چسب دوام زیادی دارد و به همین دلیل در طول سالیان نیاز به تعمیر و نگهداری و همچنین تجدید چسب نما نیاز ندارد.

اجرای نمای سراميک خشک، به صورت استفاده از زیرساز و پایههای آلومینیومی است و از چسب برای چسباندن قطعات نما استفاده نمیشود. در ساخت این ستونها معمولاً از مصالح مختلفی همچون سنگ، آجر و چوب استفاده میگردد. هر یک از مراحل مذکور در ادامه شرح داده شده است. در ادامه عناوین برخی از این انواع متریال نمای ساختمان عنوان می گردد که در اجرای این نوع نما کاربرد دارد (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام از این متریال روی آنها کلیک کنید). در روش نمای خشک از ملات برای آجرچینی استفاده نمی شود و آجر ها با کمک تجهیزاتی مانند ریل و پیچ چیده می شوند که برای اجرای آن تنها دانستن نکات اجرایی آجر در نما به روش نمای خشک کافی است. به همین دلیل هنوز هم بسیاری این روش سنتی را به سایر راهها ترجیح میدهند چرا که به آن از نظر مقاومت و سایر آیتمها اعتماد بیشتری دارند. ۳-سنگهای بلند در دو نقطه یا بیشتر بصورت مجزا از هم را اسکوپ کنید. در این سبک متریال و اتصالات صریح کنار هم قرار می گیرند. دو نکته مهم عامل پیدایش گنبدهای دوپوسته بودهاند، اول اینکه سازه بتواند خود را حفظ کرده و نقشپوشش را ایفا نماید؛ دوم اینکه تناسب مطلوبی، هم در داخل و هم در نمای خارجی بنا، به وجود آید.  This a rt icle was creat ed ​by  https://behsaznama.com  Co᠎ntent  Ge᠎nerato᠎r  DEMO !

دتایل اجرای نمای خشک

بسیار مهم است که نوع و رنگ این سنگ چه باشد. رنگ بندی هماهنگ مصالح مورد استفاده ، یکی از خصوصیات های مهم و زیبای یک نمای ساختمان محسوب شده و اگر انتخاب رنگ آجر نسوز و سایر مصالح با دقت کافی و به طرز صحیح صورت پذیرد ، می تواند نمای جذاب ساختمان را به رخ بکشد . هنگام انتخاب سیستم نما ، جنبه های اکولوژیکی و اقتصادی نباید فراموش شود. هرچند ، به علاوه همه این عملکرد های بیان شده ، ما این نیاز را احساس کردیم که بایستی سایر جنبه های عملکردی نما، مثل اجرای صحیح نما ، بحث زیست محیطی ، پایداری نما ، یکپارچگی عملکرد مناسبش در سرتاسر زمان و… سرامیک پرسلانی دارای طول عمر نامحدود است، در برابر همه تأثیرات محیطی مقاوم بوده و به کمترین هزینه تعمیر و نگهداری نیاز دارد. در مقایسه با سطوح رنگ شده، این نما نیاز به تمیز کردن یا تعمیر بسیار کمی دارد. این طاقها با حرکت انتقالی یک منحنی در امتداد یک محور شکل میگیرند. شکل گنبد از دوران منحنی حول یک محور حاصل میگردد. پس از گذشت سالها و در صورت تخریب ساختمان، میتوان این پنلها و مصالح را جمع آوری کرد و مجدداً در ساختمان دیگری مورد استفاده قرار داد.

اجرای نمای خشک

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از کلیک کنید ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید