3 ایده‌ها که ممکن است تغییر راه شما نما خشک

اجرای نما به صورت خشک از مزایای بی­شماری برخورداراست. انتخاب رنگ سفید به دلیل بازتاب بالای نور خورشید بود و انتخاب چوب به این دلیل بود که از ظرفیت حرارتی بالایی برخوردار است و می تواند نوسانات دما را در داخل ساختمان کاهش دهد. عایق حرارتی که در مورد آن توضیحاتی دادیم نیز میتواند از تجهیزات نما خشک محسوب شود. طراحی نمای ساختمان کامپوزیت بر مبنای استفاده از ورق های کامپوزیت آلومینیوم صورت می گیرد. در طراحی نمای شمالی آن از خانه های ابیانه الهام گرفته شد. نمای ساختمان دارای پوسته پرمنفذ و متخلخل در قسمت راه پله است که باعث می شود تا هوا در فصل گرم تابستان در این فضا جریان داشته باشد، و همچنین فرصتی برای تهویه هوا برای این فضا و واحدها فراهم شود. این ساختمان مسکونی در منطقه ی ماکو در آذربایجان غربی قرار گرفته است. حرکت این مدول ها در راستای شرقی و غربی ضمن ایجاد تراس هایی مستقل برای بعضی از واحد های اداری، سعی بر اشاره ی استعاری به راهکار گوشه سازی در معماری ایرانی، با بکارگیری هندسه تکرار پذیر برای تغییر فرم توده بنا داشتند. Data was c re᠎ated by behsaznama​ C on te᠎nt Gene ra᠎to r DE MO.

نمای خشک در ایران

نقاشان با دقت تمام نمای بیرونی بنا را مورد بررسی قرار میدهند. در شرایطی که طراحی نمای ویلا به خوبی انجام نشود، ساختمان ویلا در محوطه به یک معضل بزرگ تبدیل خواهد شد و در اصطلاح تبدیل به یک وصله نامناسب میشود. طراحی این آپارتمان را استودیو دوازده انجام داده است. طراحی نما و معماری این ساختمان مسکونی با در نظر گرفتن معماری ایرانی و هماهنگی آن با فضای شهری بوده است. به طور کلی در طراحی نمای یک ساختمان تنوع رنگ و تنوع بافت از اهمیت زیادی برخودار است و شما می توانید با انتخاب مصالح و مواد مناسب به نمای ساختمان زیبا و مناسبی دست یابید. همان طور که می دانید در طراحی و ساخت یک ساختمان، بحث نما بسیار پر اهمیت است. طراحی نما میتواند معرف شخصیت مالک و ساکنان ساختمان بوده و حتی میتواند معرف موقعیت مکانی ملک و همچنین نوع کاربری آن باشد. این ساختمان مسکونی در شهر مذهبی مشهر قرار گرفته بود و طراحی آن زمانی صورت گرفت که معماری به شدت تحت تأثیر جریان های فکری ایجاد “نماهای رومی” و به کاربردن المان ها و ترکیب بندی های کلاسیک قرار گرفته بودند.

در طراحی نمای آپارتمان ها باید به همگونی نما با بافت منطقه و همچنین بودجه کارفرما توجه گردد. هدف از ترسیم نقشه نمای ساختمان، نشا ندادن وضعیت ارتفاعی قسمت های خارجی ساختمان می باشد. آجر ضد زلزله نما مقاومت دیوار و ساختمان را افزایش میدهد. اگر بخواهیم نمایی را با ملات سیمان اجرا کنیم، چیدمان آجر و دوغابریزی و سفت شدن ملات، زمان زیادی را از ما میگیرند. معمولاً پوششها که رنگ را نیز شامل میشوند روی سطحهای سیمانی تازه که هنوز دارای گاز دی اکسید کربن میباشند اعمال میشوند ناگفته نماند که البته جزء سیمانی آنها خاصیت قلیایی زیادی دارد به همین جهت پراکنههای پلیمری که برای این پوششهای رنگی مناسباند باید در برابر خاصیت قلیایی و صابونی شدن از مقاومت خوبی برخوردار باشند. طراحان به منظور اجرای جزئیات، آجر را به دلیل مدولار بودن و امکان تراز شدن آن و همچنین داشتن حس اقتدار انتخاب کردند. در طراحی نمای ساختمان از آجر و شیشه استفاده شده است. از طرفی طراح در طراحی نمای این ساختمان از برج طغرل الهام گرفته است. برای تسلط بر نور خورشید، کنترل آن و همچنین حفظ حریم خصوصی، متریال فلز کار شده روی نمای ساختمان با برش CNC به صورت شبکه ای در آمده است.  Post has be en g​enerat᠎ed by G SA  Con᠎tent Gen​er ator D em oversi᠎on.

قیمت اجرای نمای خشک

متریال های به کار رفته در نمای ساختمان آجر، چوب و فلز هستند. رنگ نما یک رنگ بر پایه اکریلیک و ضد آب است و با بهره گیری از افزودنی های سیلیکونی، ساختار مناسبی به عنوان پوشش رنگ نمای ساختمان دارد. انتخاب چوب برای نمای ساختمان به دلیلی ماهیتش، ساختمان را به طبیعت نزدیک می سازد. به عنوان مثال، شیشه های شفاف معمولاً در ساختمان های تجاری خیلی خیلی زیاد استفاده می شود و تقریبا به یک نماد برای نمای تجاری تبدیل شده است. عمده متریال به کار رفته در طراحی نمای این ساختمان تجاری آجر و شیشه های رنگی بود. طراحی تراس های سبز به همراه بام سبز از نقاط قوت این پروژه به حساب می آیند و موجب خلق نمای پویا شده است. طراحان برای نمای ساختمان از رنگ سفید و متریال چوب استفاده کردند. آن ها برای کاهش هزینه های موجود در ساخت و ساز، از برش های سنگ در سایز آجرهای سنتی استفاده کردند که در کنار چوب نمایی جذاب را ایجاد می کند. در طراحی نمای پروژه اداری-تجاری پارمیدا طراحان تلاش برای جلوگیری از طراحی استاتیک، طراحان برای طراحی پوسته بیرونی پویا، پوسته مثلثی شکل ایجاد کردند.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد شرکت طراح و مجری نما بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید