3 روش از طریق به نمای مدرن شما

آخرین مرحله طراحی نما در اتوکد ایجاد سایه است. استفاده از سنگ طبیعی در نمای ساختمان، امکان ایجاد طرحهای ابتکاری کلاسیک یا مدرن را برای طراحان فراهم میکند. سازندگان و طراحان تمام تلاش خود را می کنند تا با استفاده از متریال و سبک های مدرن و کلاسیک برای زیباتر جلوه دادن نمای داخلی و خارجی ساختمان بهره ببرند و محیطی مورد علاقه برای زندگی آرام فراهم نمایند. نماهای بیرونی ساختمان علاوه بر زیبایی بصری باید حس آرامش و آسایش برای شهروندان عزیز ایجاد نمایند. یکی از مهمترین دلایل محبوبت استفاده از سنگ در نمای ساختمان، جذابیت آن از نظر زیبایی شناختی است. همیشه و در همه حال اولین ویژگی که از یک ساختمان به چشم می آید نمای بیرونی آن است. می باشد که بسیار جذاب و خاص بوده و امروزه از آن استفاده های متعددی می شود. سنگ نمای داخلی خانه و موارد جالب آن ! امروزه سنگ چینی با فرآوری های جدید مانند بوک مچ و فورمچ در نمای ساختمان های لوکس جای خود را باز کرده است. سنگ چینی یا همان سنگ کریستال از دیر باز در نمای ساختمان استفاده می گردید و پس از ظهور سنگ گرانیت جای خود را به نماهای گرانیتی داد. پس از درگاه غربی اتاقی بزرگ با چهار ستون وجود دارد که دور تا دورش را سکویی پوشانده است.

راز گمشده اجرای نما

نماهایی که در سطح شهر هر بیننده ای را خیره مینماید و چهره شهر و محل را دستخوش تغییر نموده حاصل ماه ها تلاش مهندسان و معمارانی بوده است که توانسته اند بنایی را خلق کنند و شما را محصور خود نمایند. در ساخت و سازهای امروز بر خلاف گذشته به نمای ساختمان اهمیت ویژه ای می دهند و سازندگان سعی می نمایند با اجرای نمای مورد پسند و شیک برای خود در صنعت ساخت و ساز برند سازی نمایند. از بین تمام متریال ها، سنگ تنها متریالی است که از گذشته تا امروز مورد استفاده قرار گرفته و دوام و مقاومت بالای آن همواره مورد توجه بوده است. امروزه برخلاف گذشته، نمای ساختمانها بسیار مورد اهمیت قرار میگیرند، زیرا نمای ساختمانها علاوه بر اینکه ساختمان را در برابر عوامل محیطی مختلف نگهداری میکنند، زیبایی و جذابیت خاصی را به آن میبخشند. ناهماهنگی بین اندازه سنگ ها از زیبایی و کیفیت کار میکاهد. که هر کدام از این سنگ ها ویژگی خاصی دارند که در ادامه به تفصیل به آن خواهیم پرداخت. سنگ گرانیت یک سنگ آذرین است و مشخصه اصلی آن مقاومت بالای این سنگ است. سنگ تراورتن به دلیل ساختار متخلخل چسبندگی خوبی با ملات دارد و به سختی از نمای ساختمان جدا می گردد و نسبت به سایر سنگ های نما سبک تر است.

سنگ گرانیت به صورت سابیده و فلیم شده در نمای مدرن استفاده می شود. سنگ از دیر باز به عنوان متریالی با دوام بالا شناخته شده است. امروزه همچون گذشته، برای داشتن یک ساختمان بادوام، پایدار و محکم، به کارگیری سنگها به عنوان بخش اصلی مصالح ساخت و ساز، بسیار حائز اهمیت است. کاربرد سنگ به عنوان پوشش داخلی و خارجی ساختمان زیبایی بنا را در نظر همگان دو چندان میکند. نمای ساختمان نه تنها بنا را در برابر عوامل محیطی مختلف حفظ می نماید بلکه جذابیت و زیبایی منحصر بفردی به آن می بخشد. ویژگیهایی همچون مقاومت بالا، صیقل پذیری، تنوع رنگی بالا و زیبایی ظاهری تراورتن را به یکی از پرکاربردترین و متداولترین سنگها در نمای ساختمان تبدیل کرده است. سنگ تراورتن از تنوع رنگی بالایی برخوردار است و به دلیل نرم برش بودن و قابلیت ابزار و حجاری روی آن این سنگ جزء پر مصرف ترین سنگ نما در ایران و جهان می باشد. سند استون ها در ایران تنوع رنگی ندارند و اغلب به رنگ زرد، خاکستری و قهوه ای دیده می شوند. این روش از دهه هفتاد وارد ایران شد و در طول این سال ها گسترش یافت. به طور کل سنگ ها نمای جذابی را در ساختمان ایجاد می کنند. ​Po st was c reat ed wi᠎th behsaznama Conten​t Generato᠎r ​DEMO!

سنگ های کوارتزیت را می توانید در رنگ های سفید، خاکستری، آبی خاکستری، سبز خاکستری و اخرایی یافت. از این روش ابتدا در کشور آمریکا برای نصب سنگ در برج های بلند استفاده شد. کریستال طولی و دانهدرشت برای زیر کار مورداستفاده قرار میگیرد. یک سنگ نما خوب باید مقاومت فشاری لازم، جذب آب کم داشته باشد و به دلیل قرار گرفتن سنگ در برابر اشعه یو وی خورشید دچار رنگ پریدگی نگردد.یکی از روش های ساده برای تشخیص سنگ مرغوب و نا مرغوب این است که با یک وسیله فلزی به سنگ ضربه بزنید، چنانچه از سنگ صدای ظرف چینی بدهد، سنگ فاقد ترک و شکستگی است و کیفیت لازم را دارد. نمای ساخته شده از سنگ تا سالیان سال بدون آسیب باقی میماند. هنگامیکه دمای هوا بالا یا پایین برود، سنگها مانع از هدر رفتن انرژی در ساختمان میشوند. از ویژگی های سنگ گرانیت در نما می توان به مقاومت فشاری بالا و اینکه گرانیت ها آلودگی هوا را جذب نمی نماید. این نوع سنگ ها که از متامورفیسم سنگ های آهکی اولیه ساخته شده اند، بر حسب درجه متامورفیسم و رشد کریستال ها ممکن است سنگ های تزیینی با نام ها و بافت های متفاوت ریز و درشت را تشکیل دهند.

مهمترین مشکل در نمای خشک در ساختمان Comes Rast down to این Phrase که با شروع “W”

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد نماهای مدرن لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید