3 روش توسط به نمای سنگ شما

از مهمترین ویژگی های سنگ نما چسبندگی آن است. در مقایسه با سنگ طبیعی، کاشی پرسلان و سرامیک فول بادی از تراکم بالایی برخوردار است و در برابر مواد شیمیایی مثل اسیدها و بازها مقاومت بهتری دارند، هم چنین به دلیل ضخامت کمتر نسبت به سنگ نصب آن راحت تر است و بار مرده کمتری به ساختمان تحمیل مینماید و روش نصب آن هم از نوع ریلی و بدون ملات است، بنابراین آسیبهاي احتمالی کمتر می شود و نصب آسان و سریعی دارد. سنگهای گرانیت صیقلی زیباترین نوع سنگ ها هستند که موجب انعکاس نور و ظرافت و زیبایی خاصی در سنگ ها می شود این سنگ ها از دوام بسیار بالایی برخوردار هستند از نوع ایرانی های ساختمانی می توان به گابرو اشاره نمود که اصطلاحا به آنها گرانیت های سیاه می گویند. بسیاری از ویلاهای دوبلکس و تریبلکس، از بهترین سنگهای ساختمانی در رنگهای جذاب و متنوع ساخته شدهاند. با توجه به اینکه در شهرهای بزرگ آلودگی هوا و دود کارخانجات و باران های اسیدی که بر روی سطح سنگ نمای ساختمان مینشیند یکی از فاکتورهای مهمی که می بایست به آن توجه کنیم این است که سنگهای نما در برابر این آلودگیها مقاومت خوبی از خود نشان دهند و قابلیت شستشوی نما به صورت دوره ای را داشته باشند .

نحوه اجرای نمای سنگ خشک

محبوبیت بیش از حد متریال سنگ موجب شده تا انواع مختلفی از آن روی کار بیایند. مزیت استفاده از سنگ در طراحی نما چیست که تا این حد محبوب و پرطرفدار گشته است؟ اما سنگ ها وضعیت متفاوتی نسبت به سرامیک و پرسلان دارند و از آنجایی که به جز سنگ های مصنوعی بقیه سنگ ها طبیعی هستند در نتیجه آنها محدودیت هایی در زمینه طرح و رنگ و حتی مقاومت دارند. امروزه سنگ های مصنوعی نیز وجود دارند که هیچ تفاوتی به لحاظ طرح و رنگ با سنگ های مصنوعی ندارند و چه بسا در نگاه اول شما نتوانید تشخیص دهید نمای مقابل از سنگ طبیعی است یا از سنگ مصنوعی. با روی کار آمدن صنایع نوین و فناوری های جدید در زمینه تولید کاشی و سرامیک و ظهور نسل جدید کاشی و سرامیک مقاوم که با عنوان سرامیک پرسلان و سرامیک فول بادی شناخته می شود، کاشی ها و سرامیک ها دارای تنوع رنگی متنوعی شدند و شما امروزه در هر شکل و طرحی کاشی و سرامیک نیاز داشته باشید در بازار موجود است. شما می توانید تراورتن ها را در جهت عمود برش داده و در نما به کار بگیرید. برای اینکه بهترین کیفیت را دریافت کنید باید از افراد حرفه ای در سنگ کاری استفاده کنید.

انواع روش های نمای خشک

برای اینکه بتوانید بهترین کیفیت را با بهترین هزینه دریافت کنید باید از قیمت سنگ ها اطلاع داشته باشید. برای انتخاب سنگ مناسب که هزینه خوبی را نیز داشته باشید باید از افراد و مجموعه های با تجربه تر کمک بگیرید. زیرا از آنجا که نمای رومی دارای جزییات و اجزای مختلفی مانند ستون ها و سرستون ها،صراحی، گل ها و طرح های از پیش ساخته شده سنگی زیادی است، و سنگ تراورتن هم علاوه بر چسبندگی بالا از تراش پذیری خوبی نیز برخوردار است و در برابر ضربه و تراش خوردن مقاومت خوبی دارد و نمی شکند و بهترین گزینه برای ساخت این جزییات(در واقع مصنوعات سنگی)، می باشد. استفاده از سرامیک یا سنگ در نمای ساختمان تفاوت های زیادی دارد. چرا با وجود قیمت بالای سنگ نسبت به سرامیک، تعداد افراد بیشتری سنگ را به سرامیک ترجیح می دهند؟ کاملا در درز سنگ ها نفوذ می کند و سنگ ها را با هم یکپارچه می کند . فرآیند تصفیه شعله به دلیل افزایش ریزش برخی مواد معدنی ، عمدتا کوارتز ، منجر به پوسته کوچکتر سنگ می شود. الزامات نظافت و نگهداری کم.کیفیت سطح را حفظ می کند.از نظر زیست محیطی مفید و از نظر بیولوژیکی بی خطر است.مقاومت در برابر خاک ، جلبک ، فلس و غیره موجب صرفه جویی در وقت و پول از طریق اثر تمیز کردن خود می شود.محصولی سازگار با محیط زیست است زیرا باعث کاهش استفاده از مواد شیمیایی و صرفه جویی در مصرف آب می شود.  Post h as ᠎been gen​erat᠎ed by G SA  Conte nt G᠎enerator᠎ Dem​ov ersion !

از طریق اثر آبگریز / اولئوفوبیک پوشش محافظ ، ذرات خاک مانند چربی و مواد روغنی ، آهک و مواد از تأثیرات محیطی دیگر نمی توانند مستقیماً از طریق سطح سنگ جذب شوند. اما سنگ ساختمانی این ویژگی را نداشته و هدر رفت انرژی دارد. کیفیت های مختلفی را در انتخاب سنگ در پیش رو خواهید داشت. با استفاده از این روش ، بلوک های سنگی با استفاده از ابزارهای سنگ تراش حرارتی ، که جت گاز را با دمای بالا با سرعت اولتراسونیک دفع می کند ، مستقیماً در اندازه های خاصی برش می خورند. برای اینکه بدانید نمای سنگ ساختمان را از کجا شروع کنید باید مراحلی را در نظر داشته باشید. به صورت کلی نمای سنگ ساختمان دارای مراحلی می باشد. به صورت کلی می توان مراحلی را قبل از اجرای سنگ نما در نظر گرفت. در این مطلب، آموزش طراحی نما در اتوکد ضمن را ضمن مروری بر اصول و قواعد آن آوردهایم. همچنین نماهای سرامیکی به دلیل حالت لعاب چاپی و طرح یکنواخت آن در کنار بازتاب شدید نور جلوه زیبایی به ساختمان نمی دهند و برای بیننده در بلندمدت خسته کننده می شود. Th᠎is c​onte​nt was created ᠎by GS A Conten t Gene᠎ra tor DEMO.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد شرکت طراح و مجری نما لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید