3 قدرتمند ایده‌ها این به شما کمک می کند طرح نمای خشک Better

سایه بانها، ناودانها، بالكنها و پیش آمدگیهای سقف سایه های خاصی بر روی نما ایجاد میكنند. در برخی موارد برای ایجاد زیبایی بیشتر در فرم و ظاهر محصول از ایجاد غیر یکنواختی در سطح؛ به صورت برجستگی و یا فرو رفتگی در اشکال مختلف در حین فرم دهی محصول استفاده می شود که این قبیل محصولات را رستیک و یا کاشی های استراکچر و یا برجسته می نامند. همچنین آن ها جهت جلوگیری از ایجاد لکه دائم در شیشه های گسترده ساختمان، از خط های افقی بیرون زدهای در هر طبقه در سرتاسر نما استفاده کرده اند که از جنس ورق می باشند. در غیر این صورت پس از نصب غیر یکنواختی در ابعاد مشخص خواهد شد . معمولاً جهت نصب و چیدمان کاشی الگوهای متفاوتی بر اساس سلیقه مصرف کننده استفاده می شود که بعضی از این الگوها پس از اتمام نصب، ظاهری زیبا و هماهنگ تر را نشان می دهند . سیستم های دیواری قاب دار آلومینیوم به دهه 1930 برمی گردد و پس از جنگ جهانی دوم وقتی که عرضه آلومینیوم برای استفاده غیر نظامی در دسترس بود ، به سرعت توسعه یافت. This a rt ic᠎le w​as w​ritt​en with behsaznama᠎ Con te nt Gener​ator Dem over​si᠎on .

سیستم های مدرن نما

از این رو مدیران تراز اول سازمان ها و موسسات علاوه بر روش های جدید تبلیغات تلاش می کنند تا نوع، محل و به خصوص نمای ساختمان مرکزی سازمان خود را به گونه ای طراحی و انتخاب نمایند تا نشان دهنده نوع و اهمیت فعالیت آنها باشد و به طوری که عکس های ساختمان آنها به نوعی بیان کننده ی نوع فعالیت آنها باشد. معمولا برای زیبا سازی نمای کاشی و سرامیک های ساختمانی از روش های متفاوتی برای اعمال چاپ برای سطح بیرونی کاشی استفاده می شود که بعد از پخت ، سطحی با رنگ ثابت در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد . چنانچه در روش اعمال چاپ از تکنولوژی چاپ رندوم استفاده شده باشد، ماهیت طرح مشابه نمونه های طبیعی دارای افکت های متنوع طرح و رنگ بوده که در زیبایی طرح نقش به سزایی دارند . انواع روش های چاپ بر روی کاشی ، روش چاپ فلت ، روتوکالر و نسل نوین و برتر چاپ روش دیجیتال می باشد . از چیدمان خوابیده انواع محصولات به ویژه محصولات رستیک اکیدا ممانعت بعمل آید و حتما چیدمان بسته های کاشی به صورت تیغه ای انجام گیرد . استفاده از مواد نانو برای عایق کردن نمای ساختمان علاوه بر عدم تغییر رنگ نما و مقرون به صرفه بودن، ویژگی های فوق العاده ای نیز دارد که آن را تبدیل به بهترین عایق نمای ساختمان کرده است.

برای تمیز کردن لکه هائی که با مواد اضافی همراهند، ابتدا بایستی با مواد و روش مناسب مواد اضافه را پاک نمود و سپس با محلول های در دسترس معمولی نسبت به نظافت اقدام نمود. برای کاشی های بدون لعاب؛ الزام تصریح شده ندارد و در موارد لزوم روش آزمون وجود دارد. چنانچه روش تولید کاشی ، پرس کردن باشد ( ریختگری و فرم دهی خمیری نباشد ) از حرف B استفاده می شود و جذب آب کاشی مطابق جدول زیــر دسته بندی شده است . گاه در بازار کاشی به غلط به هر محصول با جذب آب حدود 3% و کمتر ، لفظ پرسلان اطلاق می شود ، در صورتی که چنانچه برای محصول هر یک از 4 شرط فوق برقرار نباشد ، از نظر علمی محصول پرسلان نیست . چیدمان پالت های این محصولات روی هم باید به گونه ای باشد که فشار چیدمان به صورت جانبی و غیر یکنواخت نباشد . سنگ روی کابینت و اپن:سنگ روی کابینت و اپن باید در مقابل ضربه،سایش و رطوبت مقاوم بوده و تحمل وزن را داشته باشد.در ضمن بسیار مهم است که کمترین واکنش را با مواد غذایی و شوینده داشته باشد. سنگ هایی که حتی از یک معدن و در یک زمان استخراج می شوند کیفیت های متنوعی نصاب نمای سرامیک خشک دارند.

برای مثال سرامیک های پرسلانی، جذب آب بسیار پایینی و حداکثر تا ۰٫۵ درصد دارند که به همین دلیل هم چسبندگی ملات ماسه سیمان به این نوع از مصالح در حد صفر است. ساختمان های تجاری انواع مختلفی دارند. برای لک پذیری انواع لعاب مات ، الزام تصریح شده وجود ندارد . مطابق با استاندارد های موجود، تستهای شیمیایی برای لعاب های مات الزامی نیستند. در نظافت کاشی های بدون لعاب ممکن است نیاز به مواد شیمیایی و رنگ بر و صرف زمان طولانی تر باشد. انجام کارهاي ظریف و دقیق که نیاز به چسبندگی بالا و مقاومت زیاددارد . به گروهی خاص از محصولات سرامیک که دارای مشخصات پرسلان بوده و در فرایند شکل دهی خاص برای قطعات خاص مورد نیاز ساختمان ، طراحی و برنامه ریزی شده باشند ، اطلاق می شوند . از جمله ی این مصالح می توان به بتن، آجر، بلوک های سیمانی و گچی و همچنین سنگ نما ها اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید