3 نکته درباره نما خشک که نمی‌توانید از دست بدهید

سیستم های نمای خشک نامشهود نیز به سری دیگری از سیستم ها گفته می شود که بست های مورد استفاده در این سیستم ها، پس از نصب نما قابل مشاهده نمی باشند. در کل ساختمان های بلند عمدتا از ساختمان های دو یا سه طبقه هم مساحتشان گران تر هستند. از آنجایی که اجرای نمای سمنت برد و بتن اکسپوز در سال 1401 مورد استقبال بسیاری از کارفرمایان و سرمایه گذاران بوده، در این مقاله قصد داریم به بررسی مزایا، معایب و هزینه های تهیه متریال و اجرای این دو متریال بپردازیم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با رازهای بیشتری درباره ی این دو مصالح ساختمانی محبوب آشنا شوید. ارتقا دادن متریالهایی مانند بتن، سیمان یا حتی آجر در سالهای اخیر کمک بسیاری به ساخت ساختمانهایی مقاوم و بادوام کرده است، دو متریالی که در طی این پیشرفت ها توانستند جایگاه ویژه ای را در اجرای نمای خشک به خود اختصاص دهند بتن اکسپوز و سمنت برد است. شرکت کارووین پیشرو در زمینه طراحی و اجرای انواع نمای خشک ساختمانی و مبتکر طرحهای خلاقانه در این حوزه است. تفاوت نمای خشک و ملاتی در چیست؟ در طراحی جزییات ساختمان ها از تکنولوژی نمای سرامیک خشک و سرامیک های برش بزرگ برای جلوگیری از مشکلات ساخت نما در مناطق مرطوب استفاده شده است. This po st w᠎as  done by  GS​A  Conten᠎t  Generator  DE MO᠎!

نصاب نمای خشک

یکی از رایجترین متریالها برای اجرای نما خشک ساختمانی، سنگ است. استحکام پانل های بتن اکسپوز بیشتر از سمنت برد است. ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان کاشی و سرامیک در جهان می باشد که کارخانه های بزرگی در شهرهای مختلف آن در این صنعت فعالیت می کنند و به دلیل محصولات با کیفیتی که دارند زبانزد مردم دنیا شده است. پانل های بتن اکسپوز که با ایجاد تغییر در ساختار شیمیایی و فیزیکی در بتن تولید شده اند، دارای مزیت های بسیاری هستند که از جمله بارزترین آن می توان به مقاومت بالای آن در برابر آب اشاره کرد، از این رو استفاده از این نوع پانل های بتنی در اقلیم شرجی محبوبیت زیادی دارد، با این حال این تنها مزیت استفاده از بتن اکسپوز نیست! از جمله دیگر مزایای استفاده از پانل های بتن اکسپوز می توان به موارد زیر اشاره کرد. از جمله دیگر مزایای استفاده از سمنت برد می توان به موارد زیر اشاره کرد. شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشور قیمت تمام شده ساخت هر متر مربع واحد مسکونی را در سال 1401 به شرح زیر اعلام نموده است. عابق حرارتی به طور مستقل با اتصال مکانیکی یا چسب به زیر کار محکم میشود .  This ​data has ​been generated by behsaznama Conte᠎nt  Generat or D emov᠎ersion!

اجرای نمای خشک در ایران

عایق حرارتی یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده نما خشک است. این آبار حدود 40 متر ارتفاع دارد و از دامنه های شرقی کوه هزار سرچشمه می گیرد که بلندترین قله این استان کویری است. غیر از این آبشارها در استان مازندران حدود 60 آبشار شناخته شده دیگر هستند، مثل «تنگه دَراسله» در سوادکوه، «آب مراد» در لاریجان، «آکاپل» در کلاردشت و «آب پری» در نور. اجرای نمای سرامیک خشک که به روش پرده ای یا نمای تهویه شونده کارایی بسیار بالایی در آب و هوای سرد دارد یک آیتم مهم عایق بندی سیستم های نمای تهویه شونده بسیار شناخته شده هستند، این سیستم در کشورهای سرد اسکاندیناوی کاربرد بسیار دارد. هزینه زمین از بین سایر موارد به موقعیت مکانی سایت، تجهیزات قابل دسترس، منطقه بندی های تعیین شده مربوط است. شاید شما فکر کنید که پروژه های مدرن هزینه ساخت کمتری دارند با این حال ممکن است هزینه این پروژه ها از ساختمان های کلاسیک و نئوکلاسیک مرسوم در بازار نیز بیشتر شود.

Po st was g en​er᠎at ed with the help ᠎of behsaznama C​on᠎tent Gen​erat᠎or D emov​er si on.

نما های خشک

این هزینه به عوامل زیادی اعم از قیمت زمین، جواز ساخت و قیمت مصالحی ساختمانی مانند قیمت تیرآهن و قیمت میلگرد بستگی دارد. سیستم اجرای سمنت برد آسان تر از بتن اکسپوز است. قیمت بتن اکسپوز بیشتر از سمنت برد است. با گسترش علم و فناوری در حوزه ساختمان سازی متریال های جدیدتری وارد بازار ساخت و ساز شدند، یکی از این متریال ها که توانست جایگاه اول را از متریال بتن اکسپوز بدزدد؛ سمنت برد بود. بهتر است دریافت جواز ساخت ساختمان در فصول سرد صورت گیرد و شروع پروژه در فصل گرم باشد. استفاده از سنگ به دلیل ظاهری که به فضا می دهد از محبویت بیشتری برخوردار است. بنابراین امکان استفاده از سرامیک پرسلانی در نما به روش سنتی، وجود ندارد. درز میان سرامیک ها ۶ یا ۸ میلی متر تنظیم می نمای خشک مدرن شود. پرهزینه ترین بحث ساخت یک سازه را می توان انتخاب زمین در نظر گرفت. اگر بخواهیم به طور کلی به بررسی هزینه ساخت خانه بپردازیم در اولین قدم باید به سراغ قیمت زمین برویم.

دیدگاهتان را بنویسید