4 راه برای جلوگیری از اجرای نما فرسودگی شغلی

سه شیوه مختلف برای الصاق نما به بدنه ساختمان در دسترس می باشد که باید با توجه به مجموع شرایط هر بنا ، بهترین راه برای نصب و اجرای نما گزینش شود . نمای سرامیک خشک پرسلانی برای کاربری های مختلف تجاری، اداری ، مسکونی و همچنین بخش های داخلی ساختمان ، پایانه ها و ایستگاه های مترو و . امروزه شیشه های سکوریت به عنوانِ درهای ورودیِ شیشه ای، پنجره ها و نورگیرها در چهارچوب هایِ فلزی و چوبی و نیز برای پوششِ نمای ساختمان ها و پنجره های دوجداره کاربردِ وسیعی دارند. امروزه استفاده از سنگ در نما بسیار رایج و متداول است و به کارگیری از متریال های دیگری از قبیل آجر ، سیمان و موارد دیگری ازاین دست ، خیلی مرسوم نیست . 7. در اجرای نمای آجری به روش خشک، چیدن و مجددا برچیدن آجرها تا رسیدن به حالت مورد نظر بدون تخریب نما به سادگی امکانپذیر است. زمین لرزه، نشست زمین، جا به جایی ساختمان، عدم استفاده از چسب و ملات مناسب، انبساط و انقباض حرارتی و برودتی از سری مواردی بوده که منجر به ریزش و جداشدن سنگ نمای ساختمان میشوند. گاها مشاهده می شود که فاصله بین دو سنگ در حال افزایش است ، که این نشان از جابه جایی سنگ ها از جای اولیه خود و از دست دادن چسبندگی کامل به نما هستند که ممکن است در اثر کوچک ترین زمین لرزه و یا باد سنگ ها دچار ریزش و سقوط شوند . Th᠎is c᠎onte nt h as  been creat ed  with G SA Conte nt Gen᠎erat᠎or ᠎DEMO !

از وزن سبکتری برخوردار میگردد.

اندود گچ وسیمان : از آن جایی که نمای سقف کاذب در معرض عوامل محیطی نظیر رطوبت، هوای آزاد و… همچنین آجرهای لعاب دار رنگی نیز به صورت ردیفی در نمای ساختمان به کار رفتند. در این مقاله از شرکت معماری هیرادانا به بررسی نما ی ساختمان می پردازیم . 3. صرفه اقتصادی نمای سنگی باید بررسی شود. یکی از زیباترین نماهای ساختمانی نمای چوبی است که این روزها در ساخت خانه های مدرن اجرا می شود. برای مثال برای جلوگیری از اتلاف انرژی روش خشک بسیار مناسب است یا اینکه با این روش نما از وزن سبکتری برخوردار میگردد. 1. سرعت اجرا به دلیل استفاده از تجهیزات آماده بسیار بالاست. 4. عاری بودن سطح آجر از هر گونه آلودگی به دلیل اینکه این روش اصطلاحا “خشک” است و ملاتی وجود ندارد که منجر به کثیفی نما شود. برای بسیاری از افراد هنوز هم این روش ناشناخته است و برای برخی دیگر قابل اعتماد نیست چرا که از ایمنی و دوام آن اطمینان کافی ندارند. این فضای خالی که بین عایق و نما ایجاد میشود، به عنوان عایقی دیگر عمل میکند و به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی بسیار مناسب است.

9. امکان اتصال آجر با انواع نماهای دیگر مانند سنگی و شیشهای و… اجرای تر ، اجرای خشک و اسکوپ نمودن سنگ ، سه شیوه اجرای نمای سنگی هستند که در ادامه تشریح می گردند . در بین متریالهای موجود ، نمای سنگی ساده تقریباً کم ترین هزینه را دارد و در مورد نماهای کلاسیک یا رومی، هزینه بالاتر میرود. بعد ها با شروع قرن دوم بعد از میلاد رومی ها دیوارهای سنگی را ضمن بکارگیری از ساختار مورد استفاده یونانی ها خلق کردند . استفاده از سنگ تراورتن در طراحی نمای کلاسیک سبب خلق نمای لوکس و چشمگیر می شود . 3- این نوع سرامیک با تعبیه حالت کام و زبانه در دو وجه بالا و پایین آن های مسائل مربوط به آب بندی درز افقی نمای سرامیک خشک پرسلانی را به طور 100 درصد حل می کنند به طوری که هوا پشت آن ها می رود و لی آب و رطوبت به هیچ وجه به پشت ان ها نفوذ نمی کند. یکی از دلایل نامگذاری این سرامیک ها روش نصب آن ها است، در نصب آن ها از هیچگونه ملات سیمانی استفاده نشده و با روش هایی چون سیستم نصب انکری، روش نصب نمایان، روش نصب غیر نمایان، نصب کلیپس پنهان شیاری نصب می شوند.

در این روش از هیچگونه ملات و یا چسبی استفاده نمیشود اما اجزای خاصی آن را تشکیل میدهد. نمای سنگ خشک از جدیدترین نماهای ساختمانی است و اجرای آن نیاز به افراد متخصص و کاردان دارد. رنگ نما وینیل جزو رنگ های پایه آب محسوب می شوند که حاوی پلاستیک وینیل (vinyl plastic) در ترکیبات خود است و معمولا برای سطوح کف، دیواره ها و نمای ساختمان استفاده می شوند. توجه به اجرای نما علاوه بر تاثیر در جلوه ظاهری بنا در کارکرد آن در بلند مدت نیز تاثیر گذار است . البته هزینه پیادهسازی این روش از سایر روشها بیشتر است که با توجه به ظرافت و تجهیزات خاصی که در آن به کار میرود، هزینه آن توجیهپذیر است. پارامترهای ریز و درشتی در تایین کننده قیمت خرید انواع مواد نانو نما نمای مدرن تاثیر گذار است. آلومینیوم کامپوزیت، نوعی ورق متشکل از دو لایه ورق آلومینیوم، یک هسته نسوز (معمولا جنس پلی اتیلن) ،چسب و مواد آلی می باشد. همانطور که از نام آن مشخص است در ساخت این محصول یک لایه لعاب بر روی آن قرار می گیرد که منجر به افزایش مقاومت آن میشود. به طور کلی اصل سیستمهای خشک آجری بر اساس ساختمانها سبز و پایدار طراحی شده و به همین دلیل نظرات مثبت طرفداران محیط زیست را نیز به خود جلب کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید