5 اصلی مزایا اجرای نما چیست؟

تایید طرح و نمای ساختمان­های واقع در نبش گذرهای اصلی و پوشاندن درز انقطاع بین دو ساختمان با مصالحی که تناسب با نما داشته باشد، یکی دیگر از ضوابط طراحی نمای ساختمان در تهران به حساب میآید. سنگ نمای ساختمان خوب و جذاب دارای ویژگیهایی است. هر چقدر که داخل یک ساختمان زیبا باشد، تا زمانی که نمای آن نتواند نظر افراد را به خود جلب کند، فایده چندانی نخواهد داشت. دیوارهای اولیه با بیش از یک متر ضخامت از قرن هفتم قبل از میلاد با تکنیک های مشهور یونان باستان ساخته می شدند و با تنظیم دقیق دهانه دو ستون بدون ملات که به طور کامل با یک نمای خارجی منطبق می شدند اجرا می شدند. عدم رعایت دستور العمل های تولید کننده متریال نما و اصول کلی نماهای خشک در وهله ­ی اول تبعات بصری در پی خواهد داشت و در میان مدت از نقطه نظر ایمنی مسئله ساز خواهد داشت. این معیارها سه عامل مهم در طراحی را در نظر می گیرند: طراحی، بودجه و سرامیک نمای خشک نگرانی های نظارتی. مقاومت و دوام شیمیایی بالا و چسبندگی به سرعت و پایدار رزین های مصرفی سبب پیوند ناگسستنی لایه های مختلف این پنل می شود. یکی دیگر از محصولات پی وی سی مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی، استفاده از نمای پی وی سی برای نمای خارجی ساختمان می باشد. Art᠎icle was g᠎enerated ​by G​SA Cont en t ​Ge᠎ne ra᠎to r DE᠎MO .

سرامیک پرسلانی

اما امروزه با گسترش شهرها و تمایل به شهرنشینی، طراحی نمای ساختمان به یک کار تخصصی و پر طرفدار تبدیل شده است. استفاده از شیشه بعنوان سیستم پوشش دهنده نمای ساختمان موجب می شود تا نور کافی به ساختمان وارد شود. نمای ساختمان اولین چیزی است که برای ما مهم است و آن هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ کاربردی مورد توجه است. امروزه در نماسازی به مقیاس انسانی و ظرافت و حساسیت در به کار بردن جزئیات در نما ساختمان توجه بسیاری میشود. وجود لاستیکهای هوا بندی و آب بندی در اطراف فریم و شیشه باعث گردیده سطح نما کاملا ایزوله (آب بندی و هوا بندی) گردد و از نکات بسیار مهم این سیستم آن است که در سطح نما بیشتر شیشه دیده شده و آلومینیوم با ظرافت خاصی در کنار شیشه قرار می گیرد و در ضمن پنجره های باز شو نیز قابل رویت نمی باشد،همین امر باعث گردیده تا این سیستم مورد توجه اکثر طراحان ساختمان قرارگیرد. در صورت نیاز به باز کردن قسمتی از نما و اجرای مجدد آن، این امر به سهولت قابل انجام است و حتی این امکان وجود دارد که نمای ساختمانی به طور کامل باز و جمع آوری شود و در جای دیگری مجدداً این نما اجرا شود. This was gener᠎ated ​by G SA Cont​en t ​Genera tor ​DEMO!

نمای خارجی پی وی سی ساختمان در انواع طرح ها، رنگ ها و مدل های مختلف وجود دارد که این امر موجب شده تا نمای پی وی سی ساختمان با توجه به سلیقه و همینطور کاربردی که دارید انتخاب و استفاده شود. آجر نما قیمت مناسب تری نسبت به سایر نماهای ساختمان دارد و هزینه خرید آن از متر مربعی ۱۰۰۰۰۰ تومان شروع می شود و تا ۴۰۰۰۰۰ تومان در برخی از انواع خاص آن ادامه پیدا می کند. بهتر است در همان ساعت های اولیه ی روز کار رنگ نما را به اتمام برسانید تا زودتر خشک شوند چرا که در صورت بروز حتی باران های خفیف و نسیم ملایم می تواند آلودگی ها و گرد و غبار زیادی روی نمای مرطوب از رنگ بنشینند و ظاهر ساختمان را خراب کنند. امروزه نیز با توجه به اهمیت فضاهای عمومی و زندگی شهری، نمای بنا ها دارای ارزش ویژه ای می باشد. ᠎Con​tent has been g​enerated with the help of G​SA Conte​nt​ G en​er at᠎or Demov​ersion​!

قطعات نمای خشک

رابیتس مناسب برای استفاده در نما با توجه به وزن سنگین نما بهتر است که رابیتس گالوانیزه سنگین با وزن 1200 گرم باشد که توصیه می شود به صورت دولایه روی شاسی بسته شود . هر کدام از مصالح ساختمانی که برای ساخت نما استفاده میشود دارای ویژگیهای مخصوص به خود میباشد و با توجه به این مساله یک نمای موفق نمایی است که علاوه بر زیبایی در حفظ انرژی نیز موثر باشد و مانع اتلاف انرژی گردد که این مستلزم استفاده از مصالحی است که ضریب انتقال حرارتی کمتری داشته باشد. انواع روشهای اجرای نمای خشک کدامند؟ با اجرای پوشش نانو روی سطوح سنگ، دیگر نگران تغیر رنگ سنگ نما و شوره زدن آن نیستم و به مرور زمان شفافیت خود را از دست نمیدهد. زیرا یکی از خاصیت های مواد نانو این است که با کاهش جاذبه میان قطرات آب و سطح، مانع از پخش شدن آب بر روی سطح می شوند. در گذشته مصالحی مختلف زیادی وجود نداشت اما امروزه با پیشرفت های موجود از موادی مثل ورق آلومینیوم کامپوزیت، چوب، اچ پی ال و… به جهت کشف قیمت پس از محاسبات سازه ای لازم و مدل سازی و تست نمونه ها دیتیل مناسبی برای پروژه طراحی شد که با داشتن امکان رگلاژ در سه جهت میتوانست خطاهای رایج پنل های بتنی را کنترل نماید.

دیدگاهتان را بنویسید