5 بزرگ‌ترین نمای سنگ اشتباهاتی که به راحتی می‌توانید از آنها اجتناب کنید.

زمانی که دو مفهوم نما و معماری را با هم ترکیب می کنیم، منظور ما تصمیم گیری، ایده پردازی، طراحی و اجرای یک نما بر روی ساختمان است. در این نوع طراحی، از اصول معماری مدرن پیروی می کنند که شامل حذف تزیین های ساختمان و بکارگیری از المان های ساده در نمای ساختمان است. آیا به دنبال روش های جدید طراحی نمای مدرن ساختمان مسکونی هستید و می خواهید طراحی منزل و یا رستورانتان را خودتان انجام دهید؟ چه نوع مصالحی به روش نمای خشک قابل نصب است؟ با توجه به نوع سیستم فیکس آهن کلیه اتصالات آهنی بوسیله جوش انجام می پذیرد و تنها جهت نصب ورق های کامپوزیت بررسی پروفیل ها از نبشی های آلومینیومی استفاده می گردد. بعد از شاسی کشی نما و تایید آن در نماهای چسبانده یا ملاتی ، لازم است جهت کم شدن ملات نما و نیز درگیری ملات نما، روی شاسی نما با رابیتس پوشانده شود .

پاسخ های پنهان به نمای سنگ آشکار شد

برخی موارد مانند عدم استفاده از نماهای تمام شیشه ای (سطح شیشه خور نما از ۶۰ درصد بیشتر نشود) یا تمام فلزی و عدم استفاده از رنگهای نامتعارف، در دسته پرهیز در ضوابط طراحی نمای ساختمان قرار می­گیرند. اصلا استفاده از همین تزئینات است که منجر به جلوه زیباتر نمای ویلا خواهد شد. با استفاده از این محصول، سطح چوب کاملا آبگریز شده و مانع از نفوذ قطرات آب به داخل بافت چوب خواهد شد. معماران طراحی نما را به عنوان بخش مهمی از مراحل ساخت و ساز در همان ابتدای طراحی نقشه ها پیش می برند، زیرا طراحی نمای هر ساختمان از مواردی است که باید به تأیید شهرداری برسد. نخستین اعلامیه مهم بین المللی معماری جدید، وایسنهوف در اشتوتگارت -۱۹۲۷- در واقع نمایشگاهی با عنوان «سکونتگاه» بود. در این سبک از طراحی همه چیز باید طبق اصول نوین معماری طراحی می شد. پرکاربرد ترین و زیباترین نما امروزه نمای سنگی است که هم به دلیل اینکه یک نمای لوکس طلقی می شود از مقاومت ، استحکام و ماندگاری کافی در برابر عواملی طبیعی چون طوفان و .. دارد که تمامی این ویژگی ها وابسته به عملیات مقاوم سازی سنگ نمایی است که ما انجام می دهیم . همچنین عناصری مانند پنجره ها، بازشوهای در، متریال کاربردی، سبک طراحی، افزودن گیاهان طبیعی و همچنین جزئیات و تزئینات از مواردی است که در طراحی نما باید با یکدیگر در تناسب باشند. C ontent was creat ed ​by behsaznama Content G​enerator D᠎emoversi on!

در اینگونه از نماها از اشکال و طرحهای ساده ای مانند مربع، مکعب و مستطیل استفاده می شود. اگر دقت کرده باشید امروزه در نمای جدید ساختمان از ترکیب دو یا چند نوع رنگ،طرح و مصالح استفاده می شود. در نمای مدرن استفاده از تزئینات متداول نبود در حالی که در طراحی نمای پست مدرن در ویلا استفاده از تزئینات مجاز است. در طراحی مدرن ویلا ، سعی میشود که با ایجاد پنجرههای قدی بزرگ به سمت باغ ، یک دید مرکزی به عنوان قلب خانه را به سمت باغ ایجاد می کنند . با تمام نکات گفته شده در بالا و بهره از ایده هایی جدید در طراحی نمای مدرن، یک طراحی نمای بیرونی ساختمان ویلایی و آپارتمانی شیک خواهید داشت . از میان سنگ هایی نام برده شده در بالا سنگ تراورتن بیشترین کاربرد را در بحث طراحی نمای ساختمان دارد. یکی از خواسته های کارفرما در طراحی ساختمان اداری این بود که حجم بیرونی ساختمان و فضای داخلی آن معرف نام تجاری آن باشد. 3. فضای هدایتکننده: این فضا همانطور که از نام آن مشخص است، فرد را به مکانهای دیگر هدایت میکند. در طراحی نمای مدرن از خطوط مستقیم به صورت عمودی و افقی استفاده می شود در حالی که طراحی نمای پست مدرن در ویلا استفاده از خطوط منحنی آن هم به طرز غیر معقول و خارج از چارچوب را در کنار خطوط افقی مجاز می داند.

هشت مکان‌ها برای دریافت تخفیفات در فروش تجهیزات نمای خشک

در ویلاهای مدرن آشپزخانه با یک در به فضای مجاور حیاط و استخر اتصال پیدا میکند. با این وجود در طراحی نمای پست مدرن در ویلا ، طراح می تواند به معماری بومی منطقه گریزی بزند و با الهام گرفتن از معماری بومی و سنتی یک نمای جذاب و تفکر برانگیز خلق کند. در معماری مدرن تکیه اصلی طراح بر استفاده از رنگ های سرد و خنثی مانند سفید، آبی و طوسی بود در حالی که در طراحی پست مدرن استفاده از رنگ های گرم و تزئینات درخشان می تواند نمای ویلا را جذاب تر کند. سنگ های اسلب در دسته بندی سنگ های ساختمانی قیمت بالاتری دارند و هرچی این ابعاد کوچک تر شود به صورت تایل، قیمت نیز کاهش پیدا میکند. همان طور که پیشتر گفتیم سبک های بسیار زیادی وجود دارند که شما می توانید در هنگام طراحی نمای منزلتان از میان آن ها انتخاب کنید. نمای خشک ساختمان یکی از نماهاییست که ممکن است کمتر به گوش نمای خشک سنگ افراد خورده باشد. درست است که در قسمت اول به موضوع هزینه اشاره شد؛ اما این بسیار بدیهی است که بدون یک طراحی صحیح و اصولی هر چقدر هزینه برای ساخت نما صورت گیرد، هیچ گاه نتیجه مناسبی حاصل نمی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید