5 راه‌هایی که می‌توانید از اجرای نمای خشک برای غیرقابل مقاومت شدن برای مشتریان استفاده کنید.

بر اساس آنچه که تاکنون در این مطلب گفته شد می توان آجر سنتی قزاقی را یکی از بهترین مصالح برای دیوار چینی دانست. در این مطلب سعی شد بهترین و بیشترین سوالات مورد نظر قبل از خرید آجر نما به شما گفته شود ولی برای اینکه شما در قیمت های ارائه شده در بازار آجر نما سردرگم نشوید به این نقل قول توجه کنید. ولی با توجه به مطالب اشاره شده در پاراگراف قبل اجر قزاقی از قدیمی ترین اجرهای ایرانی شناخته شده و در بناهای عظیم و باستانی همچون مسجد جامع اصفهان، طاق کسری، گنبد قابوس (کاووس) به کار برده شده است . تولید این محصول به همان شیوه دستی و کوره های سنتی انجام می گیرد که چیزی از مقاومت و استحکام بسیار بالای آن کم نخواهد کرد به گونه ای که از مقاومت بسیار بالایی در برابر هوازدگی و شکستگی حاصل از فشارهای جانبی برخوردار است. لعاب یا شیشه ای که روی آجرهای نما قرار می گیرد به رنگ آن بستگی ندارد ولی لعاب در آجرهای نمای قرمز می تواند جلوه زیباتری داشته باشد. بنابراین سیستم نمای آجری بر روی دیوار پشت بند قائم فولادی، زمانی بهترین عملکرد را دارد که پشت بندها از سختی بالایی برخوردار باشند.

اجرای نمای خشک سنگ

از طرفی، نمای آجری تا قبل از باز شدن درزهای ملات، تغییر شکلهای بسیار کوچک و جزئی از خود نشان میدهد. آجر در محدوده رنگ از قرمز تا زرد بسته به مواد اولیه متفاوت می باشد. رنگ آجر نمای کرکره ­ای به صورت تیره و به رنگ قهوه ­ای و یا قرمز تیره است. البته در اجرای نصب آجرنسوز با ملات هم این چیده مان آجرنسوز بدون بند در بعضی قسمت های نما ولی به صورت سطحی و در مقیاس کوچک آن هم به خاطر ایجاد و استفاده از المان های سنتی و نمادهای تاریخی استفاده می شوند. آجر نما پلاک به نسبت آجرهای که نسوز هستند هم در رنگ های مختلف وجود دارند و تنوع رنگ بالایی دارند و هم کم هزینه تر هستند ، آجرنما پلاکی به خاطر تنوع رنگی و سایر ویژگی هایی که دارند باعث شده که به تمام سلیقه های مشتریان بخورد و هر کسی هر رنگی را که مد نظرش بود از این آجر ها خریداری نماید. در طراحی پروفیل های سیستم نمای کرتین وال مسائل مربوط به زلزله, مجموعه ها باد و محاسبات استاتیکی رعایت می شود و مصالح مورد نیاز هر پروژه ساختمانی و معماری با توجه به نیاز هر پروژه به صورت جدا محاسبه و خصوصیات پروفیل کرتین وال مرتبط با آن مشخص می شود.

اجرای نمای خشک

۱- این روش در مقایسه با روش های دیگر زمان بیشتری برای اجرا نیاز دارد. ۲- سرعت کار در این روش زیاد بوده و به افراد ماهر برای اجرای نمای آجری نیاز نمی باشد. پرتی مصالح در این روش اجرای نمای آجری بسیار کم است و در صورت آسیب دیدن بخشی از نما ترمیم آن بسیار ساده است. طراحی و اجرای نمای ساختمان شامل بخش های مختلفی است، معماران توانمند می توانند در طراحی کلی نما، یکی از بخش های نما را به عنوان نقطه شاخص مد نظر قرار داده تا در مقایسه با بخش های مختلف نما، این بخش از نما برجسته باشد. نکته مهم دیگر در اجرای بند کشی استفاده از ملات تشکیل شده است از سیمان و دوده باید تشکیل شود و در دو ساعت و نیم اول پس از ساخت ملات و در دمای ۳۰ تا ۳۵ درجه باید استفاده شود. کنگرههای موجود در ورقهها چسبندگی بین ورقه و ملات را افزایش میدهند و این امر باعث افزایش مقاومت کششی اتصال میشود، این در حالی است که همان شیارها تمایل اتصال را برای کمانش افزایش داده و باعث کاهش مقاومت فشاری اتصال میشود.

از آن زمان، شرکتهای معماری بسیاری طراحی و اجرای نمای خشک ساختمان را انجام میدهند. با پیشرفت صنعت ساختمان سازی ، کاربرد آجرها در اسکلت سازهها کاهش یافته است ، اما هنوز در نمای ساختمان و بدنه ساختمان کاربرد دارند. آجر کاری نما مانند سایر سبک ها در طراحی نمای ساختمان با پیشرفت تکنولوژی و گذر زمان، دستخوش تغییراتی مثبت شده است. با توجه به میزان خرابی سطح زیرین و مقدار کاری که زیرسازی سطح برای آماده شدن می برد، قیمت دستمزد آجر نما متر مربع متفاوت است. با این وجود، نمای خشک ساختمان و انواع آن مانند نمای خشک آجری روز به روز در حال محبوبتر شدن هستند. باید این نکته را بیان کنیم که وجود آهک در آجر دلیل عمده این اتفاق می باشد که آجر قزاقی به دلیل تولید شدن از خاک رس مشکلاتی از این دست را نخواهد داشت. دیگر شاید وقت آن رسیده باشد که دست از نماهای حجیم و بی روح برداریم و به سراغ نماهای مدرن و پیشرفته برویم.

 Th is po st has be en c᠎re ated ​wi th t᠎he ᠎he lp of https://behsaznama.com Cont​ent  Ge​ne ra to​r DEMO.

دیدگاهتان را بنویسید