5 راه‌هایی که می‌توانید از قیمت اجرای نمای سنگ خشک برای غیرقابل مقاومت شدن برای مشتریان استفاده کنید.

بدون شک پیشرفت در صنعت ساختمان سازی متوقف نخواهد شد همانطور که امروزه شاهد آن هستیم بسیاری از مصالح نوین و جدید جایگزین مصالح قدیمی و سنتی شده اند ، همانطور که در طراحی و اجرای سقف کاذب، رابیتسکاری جای خود را به کنافکاری داد، در اجرای نما هم استفاده از مصالح و ملات کاری منتفی شده است و نصب نما خشک را ترجیح می دهند. در بسیاری از موارد دیده شده که یک ساختمان به لحاظ فنی اصلا مورد تایید نیست ولی چون نمای زیبایی برای آن طراحی شده بسیار مورد استقبال قرار میگیرد. از دیگر موارد مهم در طراحی و اجرای نماهای آجری، هماهنگی رنگ مصالح استفاده شده در به وجود آوردن نمای ساختمان است. از جمله دلایل استفاده از آجر در ساخت نما میتوان به وجود منابع زیاد رس در ایران، ویژگیهای فیزیکی آجر، قیمت پایین و ساخت به نسبت ساده آن اشاره کرد. آجر هم مانند تمامی مصالح دارای ویژگیهای مثبت و منفی متعدد است. این پدیده به دلایل متعدد ایجاد می شود که اصلیترین آن ترکیب رطوبت محیط با مواد ناخالص داخل آجر است.

نحوه اجرای نمای خشک ساختمان

یک نمای ساده، در صورتی که تنوع خیلی کمی در مصالح هم داشته باشد، به مراتب زیبا تر و شیک تر از نماهای نا مشخص با مصالح زیاد، شلوغ و متعدد است. بعد از انتخاب نوع سنگ مناسب برای اجرای نما، باید با استفاده از شاقول یا دوربین، بیرونیترین قسمت ساختمان مشخص شود. بدین گونه که قبل نصب نما بر روی سطح رویه ساختمان عملیات و مراحلی انجام می شود که بسته به نوع روش اجرا ممکن است به صورت حفره ها و یا شیارهایی در قسمت پشت یا لبه های رویی نما باشد. تایل های پرسلانی معمول در ابتدا ترکیب و خشک می شوند و سپس در دمای 400 kg/cm2 تحت فشار قرار می گیرد. در این روش بهتر است ابتدا یک لایه عایق حرارتی از نوع پشم شیشه یا پشم سنگ با بست به دیوار خارجی ساختمان وصل شود، سپس ریلها و زیرسازی فلزی به ساختمان متصل شده تا نمای خشک با رعایت فاصله از عایق حرارتی بر روی چارچوب نگهدارنده قرار گیرد. این تعریف در نگاه اول یک تعریف بدیهی است ولی دارای یک نکته جالب توجه می باشد و آن، این است که نما اولین چیزی است که میتوان یک ساختمان را با آن سنجید.

نما همواره مورد توجه عموم قرار مي¬گيرد، لذا زيبايي جزء جدايي ناپذير هر نما مي¬باشد همچنين زيبايي و چگونگي نما معرف هنر و کيفيت کار مهندس معمار و طراح ساختمان نيز مي¬باشد. نمای آجری یکی از هنرهای اصیل ایرانی- اسلامی است که از دیرباز همواره مورد توجه معماران قرار گرفته و یکی از مولفههای شناسایی بناهای ایرانی در جهان به شمار میرود. اجرای نمای آجری به دو شکل خشک و تر امکانپذیر است. پروژههای اجرایی این شرکت از نمونههای فاخر اجرای نمای در کرمان است. در این مقاله تلاش میکنیم نکات اجرایی اصلی انواع نمای ساختمان را به ترتیب بیان کنیم. اجرنما در ساختمان خود و ترکیب آن با سنگ و یا دیگر محصولات به کار رفته در نما ، نمای ترکیبی زیبایی را به وجود بیاورید. تحولی در ساختمان بناها که تا آن روزگار خشتی و گلی بودند به وجود آمد. نصب آجر به روش خشک باعث می شود تا وزن ساختمان و اسکلت نسبت به اجرای آجر نما دوغابی کمتر شود. در نماهای طرحدار بهتر است با شاسیکشی هر بخش را جداگانه اجرا و مشخص کرد تا در مرحله سنگچینی دچار مشکل نشویم. کامپوزیتها از ترکیب دو یا چند ماده جداگانه تشکیل شده اند که ماده حاصل نسبت به هر کدام از اجزاء تشکیل دهنده استحکام و دوام بیشتری دارد.

در مورد استفاده از سنگ در نما دو نکته بسیار حائز اهمیت است. به طور کلی در مرمت تاریخی، اهمیت تاریخی بنا، مسائل فرهنگی، اجتماعی و ملی، و همچنین تاریخنگاری مطرح میشود. در حال حاضر نیز آجر نقش جهان ۳ خط تولید آماده سازی خاک دارد و خط دوم تولید آجر خود را راه اندازی کرده است و این خط تولید به صورت کاملا مدرن و سریع خشک می باشد . همانطور که این پروژه برای مشتریان کم درآمد ایجاد شده است، این مجموعه پیچیده جنبه زیبایی شناسی ساختمان را با هزینه ای اقتصادی فراهم کرده است. در طراحی نمای داخلی یا خارجی ، قابلیت طراحی با آجرهای سفید بی انتها بوده و بی نهایت زیبا به نظر می رسند. 29 مه 2016, سنگ شکن برنامهسنگ شکن فکی برای شکستن نمک سیاه و سفید میلر برای سنگ زنی ذغال,, نما سنگ شکن فک کوچک قابل حمل آفریقای جنوبی روز پیش .

Th᠎is content has be᠎en written wi᠎th t​he help of https://behsaznama.com Content Generator D emov er᠎sion!

دیدگاهتان را بنویسید