6 راه‌هایی که می‌توانید قیمت نمای کامپوزیت را دوباره اختراع کنید بدون اینکه شبیه یک آماتور باشید.

12- مقاومت در برابر خراش. ورق های کامپوزیت با رنگهای KYNAR 500 وHYNAR 5000 که نوعی پوشش رزینیPVDF (Fluorocarbon) می باشد به لحاظ پایداری در برابر اشعه UV آفتاب ، بارانهای اسیدی ، مواد شیمیایی و قلیایی ، خوردگی ، پوسیدگی و همچنین خاصیت ضد الکتریسیته (سا کن در سطح) آن جهت عدم جذب و نفوذ گرد و غبار ، دوده وسایر آلاینده های محیطی بر روی سطح ورق ، دارای مقاومت و ماندگاری بالا بوده و در مقابل سرما و گرمای شدید هرگز کیفیت رنگی خود را از دست نمی دهد. طی بخشنامه سازمان مقررات ملی سازندگان موظف هستند که از کامپوزیت ضد آتش در همه جای ایران استفاده کنند ولی با توجه به قیمت بالایی که دارد اکثراً از این کار شانه خالی می کنند و کامپوزت ممولی استفاده می کنند ، در واقعیت کامپوزیت ضد آتش کامپوزیت نسور نیست بلکه موادی پلیمری که برای لایه وسط کامپوزیت استفاده می کنند بصورت کند سوز عمل می کند و آتش نمی گیرد در حالی که کامپوزیت های معمولی در آتش سوزی همچنان پلاستیک می سوزند و باعث افزایش آتش می شوند . همچنین روش اجرای نمای کامپوزیت عاملی بسیار موثر در قیمت نمای کامپوزیت می باشد. عوامل موثر در کیفیت ورق کامپوزیت به غیر از تکنولوژی کامپوزیت کردن مواد،آلیاژ آلومینیوم مصرفی و نوع مواد معدنی هسته مرکزی آن و روکش های مورد استفاده می باشد.

7 روش‌های شگفت‌انگیز موثر برای نمای کامپوزیت

همیشه در نظر داشته باشید که در طراحی نمای کامپوزیت نیازی به محاسبات پیچیده برای وزن متریال ندارید چرا که از مزیت های این نوع نما سبک بودن آن را میتوان نام برد که این سبکی در بین دیگر متریال های طراحی نما کمتر دیده شده است. به دلیل استفاده از پروفیل آلومینیومی در این روش، سازه در مقایسه با روش فیکس آهن، سبک تر خواهد بود. روش هنگینگ به نسبت سایر روش ها با سرعت بالاتری اجرا می شود و استانداردترین روش به شمار می آید. باید به صورت مرتب حداقل 2 مرتبه در طول شبانه روز دندان های خود را با مسواک تمیز نگهدارید. اگر نمای کامپوزیت ساختمانی سالیان متوالی شسته نشده باشد، اول باید با فشار آب، واترجت شسته شود تا کلیه گرد و غبار و چربی و رسوب از روی نما برداشته شود و بعد در مرحله دوم با شستشو با ابرو تی انجام شود تا ظاهر نما تغییر کند . به دلیل ویژگی عدم جذب شدن آلودگی و گرد و غبار برای شهر های کوه پایه ای و شهرهای بزرگ پر از آلاینده و گرده و غبار مناسب است.

سطح ورقهای معمولی در شهرهایی با آلودگی بالا پس از چند سال باید با آب و تمیز کننده های خنثی شسته شوند تا سطح ورق ها مانند روز اول بدرخشند. همچنین سطح صاف آلومینیومی در مقابل اشعه خورشید مقاوم است. هسته فشرده ورق به علت انعطاف پذیری بالا از هر گونه ترک خوردگی و شکست احتمالی در زمان کار جلوگیری می کند و در برابر ضربات معقول و حد مجاز مقاوم می باشد. در برابر زلزله مقاوم است و هنگام تکان از سازه اصلی ساختمان جدا نمی شود. سرعت در نصب ، امکان تعویض و یا جدا سازی پانل ها به صورت مجزا ، ایجاد فرم های پیچیده و قابلیت آب بندی نما بصورت کامل بر خلاف سیستم غیر استاندارد اچ و ال که امکان آب بندی در نما را ندارد. 14- امکان آب بندی کامل. ثانیا امکان نظافت و نگهداری در نمای ساختمان در زمان طراحی بررسی میگردد و نما طوری طراحی شده و اجرا گردد که بدون نیاز به داربست و تجهیزات خاص نگهداری نما انجام گردد. امکان آب بندی در این روش به طور 100 درصد امکان پذیر نیست و در صورتی که نیاز به تعویض پانل ها باشد نمی توان آن ها را تعویض نمود.

پنج نکته برای اختراع مجدد نمای کامپوزیت و برنده شدن

اگر اجرای نما با پانل های آلومینیوم کامپوزیت به درستی انجام شود، دوام و استحکام آن بالا رفته، در نتیجه نما عمر طولانی تری خواهد داشت. ورق کامپوزیت با رنگ پلی استر ارزان تر از ورق کامپوزیت با رنگ PVDF است. این پانل ها ترکیبی از دو لایه ورق آلومینیومی و یک لایه مواد پلی اتیلن هستند و با توجه به سلیقه مشتریان در طیف وسیعی از رنگ ها به بازار عرضه می شوند. نمای کامپوزیتی که با روش فیکس ریلینگ اجرا می شود، از قابلیت رگلاژ پس از نصب برخوردار است. 15- قابلیت تعویض پنل. بستگی به قطر ، سایز پنل ، زیر سازی و عوامل دیگر دارد. بعد از گذشت چند سال با افزایش نیاز داخلی وافزایش چشمگیر واردات این محصول (بیش از ۵۰ برند مختلف) برخی تولیدکنندگان ایرانی اقدام به تولید این متریال کردند و با وارد کردن بخش هایی از آن و تهیه تجهیزات جهت کامپوزیت کردن آلومینیوم و هسته پلی اتیلنی و روکش های مربوطه اقدام به تولید این محصول در داخل کشور نمودند که از معروفترین آن ها می توان به کارخانه آلومکس و پریمیوم باند اشاره نمود که فعالیت گسترده ای در ایران دارند . Th is ᠎post was done  by behsaznama Conte​nt Gene rator  DEMO !

نمای کامپوزیت مغازه تهران

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از مجموعه ها دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید