7 راه‌هایی که فیس‌بوک بدون اطلاع من نمای خشک من را نابود کرد

از اجزای تشکیل دهنده نمای خشک HPL می توان به لایه های سلولزی و رزین های فنولیک اشاره کرد که این نما از استحکام بالایی برخوردار است. طرف بیرونی یک ساختمان به نمای ساختمان معروف است که در واقع می توان گفت بیشترین تاثیر در زیبایی منازل و ویلاها را خواهد داشت. به نظر اکثر افراد ، نمای بیرونی فقط از جنبه ی زیبایی بخشیدن به ساختمان دارای اهمیت است در حالی که نمای خارجی نقش زیادی در استحکام و پایداری بنا دارد. اولین چیزی که در هر ساختمان به چشم می خورد نمای بیرونی آن است و موجب ایجاد اولین تصور ناظران در مورد خانه خواهد بود. ویلای مکعبی زیر یکی از زیباترین و در عین حال پیچیده ترین نماهای طراحی شده در داخل کشور می باشد، این ویلا در سال 92 و توسط تیم طراحی علیرضا تغابنی، از معماران مشهور و بنام ایران است. این جدا سازی باید به گونهای باشد که فضای داخل سازه برای ماندن افراد مناسب باشد. همچنان كه پوست انسان در مقابل سرما ، گرمای ، رطوبت و كوران هوا را از خود عكسالعمل نشان میدهد ، پوسته بعضی از ساختمانهای این دو معمار نیز در فصلها مختلف عكسالعمل مناسب در مقابل شرایط محیطی از خود نشان میدهند. Con​te nt has been g ener​ated ᠎wi​th t​he he lp of behsaznama C᠎ontent Generat᠎or Demoversion!

مصالح نمای خشک

امورزه درك کارهای این معماران ملاحظه می شود كه با استفاده از تكنولوژی ، سعی درا ستفاده حداكثر از عوامل طبیعی هنچون آفتاب ، باد ، آبهای زیرزمینی و گیاهان برای تنظیم شرایط محیطی ساختمان دارند. با توجه به اجرای نمایان و یا غیر نمایان سرامیک خشک طراحی های متفاوتی دارند. در نمای مدرن یا جدید از دو یا چند متریال با رنگ های مختلف استفاده می شود و نقوش، به صورت ترکیبی از خطوط افقی و عمودی و به صورت کلی اجزای زاویه دار با توجه به سلیقه ی کارفرما اجرا می شود. شكل خود ساختمان در مقطع نیز با توجه به زاویه تابش آفتاب وسرعت و جهت باد ر فصول مختلف سال طراحی دتایل اجرای نمای خشک شده است. امروزه خلبانهای اتوماتیك میتوانند تمام قسمتهای مختلف هواپیما را به صورت بسیار دقیق و با عكسالعملی در ظرف چند صدم ثانیه كنترل كنند. دامنه تعدد و توسعه سازه های سوله ای بسیار زیاد است . امروزه یکی از صنعت هایی که ساخت سازه هارا مدرن و اصولی کرده است صنعت ساخت با سوله است . یکی از مباحثی که در طراحی نظر معماران را به خود جلب کرده است، بحث اتلاف انرژی در ساختمان های مدرن که از سطوح شیشه ای گسترده ای برخوردار می باشند.

باید اذعان کرد اگرچه سنگ به علت سنگینی و مشکلات حملونقل و استخراج تا حدی جای خود را به مصالحی نظیر آجر داده است اما همچنان اهمیت خود را در سازههای سنگین و سخت نظیر پلها، تونلها، بهمنگیرها، دیوارهای حائل، سنگچینها، کرسیچینها و غیره حفظ کرده است. در نماهای خشک ، متریال نمای ساختمان به کمک زیر سازه های فلزی و بدون استفاده از ملات بر روی سازه اصلی نصب می شود که این کار باعث سرعت و ایمنی و کیفیت و طول عمر نما خواهد شد. ساختمانها ، شهر و اهالی آن همانند یك سیستم ارگانیك جداناپذیر ، در زیر چارچوب متحرك و متحول كه كاملاً دقیق و به اندازه طراحی شده قرار میگیرد.به جای تیرها ، ستونها وپانلها و سایر المانهای سازهای ، یك پوسته ممتد و به هم پیوسته جایگزین خواهد دش. همانطور که گفته شد، کاهش وزن ساختمان ارتباط مستقیمی با کاهش نیروی زلزله بر ساختمانها دارد و در جهت تذکرات و نکات ویژه آیین نامه زلزله ایران (۲۸۰۰) و دیگر آیین نامههای زلزله دنیا خواهد بود و طراحی زیرسازی ساختمان و مصالح هر نما بر اساس اصول طراحی استاندارد و منطبق با شرایط مندرج در آیین نامه ۲۸۰۰ ایران و اتصال به سازه اصلی ساختمان میباشد، بدان معنی که در هنگام وقوع زلزله، حرکات بخش نما و متعلقات مربوطه بصورت جداگانه با تغییر مکان جانبی سازه صورت میگیرد و این موضوع مانع ورقه شدن نما و سقوط قطعات آن به مانند نمای دوغابی خواهد شد و لذا باعث کاهش تلفات انسانی و دیگر خسارات ناشی از سقوط نما میگردد.

قیمت اجرای نمای خشک

این خلبانان الكترونیك با توجه به شرایط دائماً متغیر خارج وداخل هواپیما ، مستمراً شرایط ایدهآل پرواز هواپیما و آسایش مسافران را فراهم میكند. بنابراین ساختمان­سازان، معماران و طراحان ساختمان این تغییر مهم در انتخاب و سلیقه افراد را درنظر گرفته ­اند و انواع مدل و دکوراسیون خارجی ساختمان را طراحی کرده­اند. با استفاده از شیشههای دو جداره ، كركرهها و عایقهای حراتری متحرك ، مواردی همچون میزان تابش آفتاب ، سایه ، كوران هوا و پرت حرارتی در طی روز و شب و در طی فصلهای سرد وگرم سال توسط یك سیستم كامپیوتری كنترل میشود. نمای خشک با توجه به نوع قرارگیری اتصالات مورد استفاده در آن به دو دسته مشهود، نمایان یا Visible و نامشهود، غیرنمایان یا Invisible تقسیم می شوند. سنگها نوعا دارای سطوحی هستند که در آنها نیروی چسبندگی و اتصال دانهها نسبت به لایههای دیگر کمتر و یا حداقل است و این موارد میتواند از اهمیت زیادی در بررسی سنگها برخوردار باشد. ساخت سازه ها می تواند با متریال خاص و یا مهندسی خاصی صورت بگیرد .

دیدگاهتان را بنویسید