8 راه‌ها به نمای خشک در ساختمان بدون شکستن شما بانک

کنده شدن سنگ نما دلایل خود را دارد مثل زمین لرزه ها،درست اجرا نشدن سنگ ،استفاده از تیپ ضعیف سیمان ،پرکردن پشت سنگ با نخاله ها،کار کردن سنگ در فصل شدید سرما ،و یا اسکوپ نکردن سنگ و تنها روش محکم سازی سنگ نما فقط پیچ و رولپلاک می باشد ،پیچ رول پلاک سنگ نما باید توسط متخصص انجام شود تا باعث جلوگیری از کندن سنگ شود و در محکم کردن آن نقش بسزایی داشته باشد. در جنوب تالار اصلی محوطه ایوان شاهان قرار داشته که از شمال به تالار و از جنوب، جنوب غربی و جنوب شرقی بهترتیب به تپه مرکزی تخت جمشید، حیاط کاخ تچر و حیاط کاخ هدیش و کاخ مرکزی میرسیده نمای خشک است. همین کتیبهها را در دو قسمت دیگر کاخ تچر نیز نقر کردهاند.منبع عکس: fa.wikipedia.orgتالار اصلی کاخ تچر ۶ درگاه ورودی داشته است که دو در به ایوان جنوبی، یک در به ایوان شرقی، یک در به ایوان غربی و دو درگاه دیگر به اتاقهای شمال تالار راه داشتند. اگرچه برخی از این سنگها مانند تراورتن بیشتر در نماهای خارجی استفاده میشوند؛ اما استفاده از آنها در نمای داخلی مشکلی ایجاد نمیکند. بال عقاب و تنه شیر نیز معنی قدرت و عظمت خاندان هخامنشیان را دارند و حلقه بالدار، نشانه قدرت خود پادشاه به شمار میرود.ساخت بخشهای اصلی کاخ آپادانا را تا مدتها به دست داریوش اول میدانستند، اما باستانشناسان با بررسی دقیق تصاویر مجالس حجاری شده بر ایوان شرقی و سایر قسمتها، دریافتهاند که بیشتر تزیینات داخلی و ساخت بخشهای اصلی این کاخ در زمان پادشاهی خشایارشاه انجام شده است و نقش او را بر این تصاویر میبینیم، اما در ابتدا تصاویر پادشاه در نقوش برجسته بهخصوص در ایوان شرقی را به داریوش منتسب میکردند.

های تاریخی و یا حتی در مجاورت آن را ممنوع میکند.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که همه ی سنگهای طبیعی و مصنوعی را میتوان داخل فضاهای داخلی ساختمان مثل: پارکینگ، راه پله، دیوارهای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار داد. سنگ های ساختمانی باید ویژگی های خاصی داشته باشند تا بتوانند به عنوان سنگ نما مورد استفاده قرار بگیرند. برخی از نماها به حسب قدمت و سبک ،ارزش تاریخی دارند و در کشورهای گوناگون قوانین سختگیرانهای در مورد موضوع تغییر نما وجود دارد که برخی از این قوانین هر گونه دگرگونی در نماهای تاریخی و یا حتی در مجاورت آن را ممنوع میکند. توجه داشته باشید که اندازه ماله مورد استفاده بستگی به اندازه سنگی که نصب می کنید دارد . تالار اصلی با فرشهای قرمز پوشیده شده و در تزیینات حجاریها از سنگهای قیمتی و ورقههای طلا استفاده کرده بودند. هر چه میزان کوارتز در این سنگ بیشتر باشد سختی آن هم بیشتر خواهد بود. سنگهای این بنای ایوان دار را نیز بدون ملات روی هم گذاشتهاند و کل بنا را روی سکویی ساختهاند. سر ستونهای کاخ، منقش به تندیسهای گاو دو سر بودند و پایین ستونها دو تکه سنگ کوچک و بزرگ روی هم گذاشته بودند. آرامگاه حجاری شده در شرق این بنا دیده میشود و به نظر میرسد که شکل صلیبی آن را از روی آرامگاههای نقش رستم برداشتهاند؛ گرچه بازوی پایین صلیب را نیمه کاره رها کردهاند.در زمان هخامنشیان اعتقادات دینی پادشاهان و مردم بر این بود که پیکر انسان پس از مرگ نباید عناصر پاک و مقدس سه گانه یعنی آب، خاک و آتش را آلوده کند؛ به همین جهت بهدنبال راهی دیگر برای دفن مردگانشان بر آمدند.

قیمت اجرای نمای خشک

سنگ تراورتن پر کاربردترین متریال و بهترین سنگ نما در این سبک است که علت آن این است که، سنگ تراورتن سنگی با حفره های زیاد است که صاف و صیقلی نمیباشد. ۱۳- نمای ۶ طبقه که به سبک نمای ساختمان رومی طراحی شده است . این روش در طراحی ساختمانهایی مثل موزهها کاربرد دارد. کتیبهای به زبان فارسی باستان نیز در این دیوار به چشم میخورد که مضمون آن ستایش اهورامزدا از زبان خشایارشاه وگستردگی فرمانروایی او است. از تکههای زیادی از حجاریهای کشف شده در این کاخ، امروزه در کتابخانه ملی فرانسه نگهداری میکنند.کتیبههای حک شده بر دیوارها و درگاههای کاخ تچر بسیار هستند که مضمون آنها شامل ستایش داریوش، جانشینی خشایارشاه و اشاره به برخی جزئیات ساخت بنا میشود؛ البته در میان این کتیبهها یادگارهایی از دورههای بعد از هخامنشیان نیز دیده میشوند. دو ردیف پلکان قرینه با لبههای کنگرهدار و طاقچههایی فرو رفته و برآمده، بهشکل ذوزنقه در این ایوان دیده میشوند. دو ردیف پلکان در دو سوی تالار ارتباط بین اتاقهای شمالی و ایوان جنوبی را میسر میکرد.در میان تصاویر حجاری شده در دیوارهای مشرف به پلکانها، سه نقش با ظاهر متفاوت دیده میشوند که آنهارا به خدمتگزاران، خواجگان دربار و پارسیان نسبت میدهند. Th is conte᠎nt was created wi th t he  he lp of behsaznama C ontent Gener ator D em oversion .

در حالتی که طبقات نسبت به یکدیگر بیرون نزده باشند، خط کف آنها در نما دیده نمیشود و نیازی به رسم آن نیست. منبع عکس: seeiran.irدر شمال شرقی چاه سنگی و در نزدیکی کاخ صد ستون، بقایای عمارتی با آثاری به جا مانده از آرامگاهی سنگی در آن دیده میشود. یکی از بارزترین ویژگی سنگ نما تراورتن، ظاهر ابروبادی آن است که اگر میخواهید فضایی رمانتیک را در خانه بازسازی کنید تراورتن یک انتخاب هوشمندانه خواهد بود. شما میتوانید راهنماهای اتوکد را با تایپ دستور Os که مخفف واژه «Osnap» است تنظیم کنید. حقیقتا به صراحت نمی توان گفت نمای رومی سنگی بهتر از سیمانی یا بالعکس و این شما هستید که برحسب اولویت هایتان باید تصمیم بگیرید که برای نمای رومی خود از سنگ استفاده کنید یا سیمان ! استفاده می شود . قیمت این سنگ متری 650 تومان می باشد. جهت مشاهده انواع آجر نما نسوز و اطلاع از قیمت آن، به صفحه ” آجر نما نسوز ” مراجعه کنید. نمای ساختمان به صورت کلاسیک اجرا شده و بسیار چشم نواز می باشد.مصالح به کار رفته در این نما از سنگ تراورتن است.جهت دانلود فایل اتوکد پلان مسکونی اینجا کلیک کنید. در دیوارهای جنوبی نیز چند مجلس با نمادهای تخت جمشید و نقوشی از جمله فر کیانی، شاه، شاهزاده و تندیس ابوالهول حک کردهاند. Con tent was c​reat ed  by behsaznama Con te᠎nt Gen er​at᠎or D emoversion !

دیدگاهتان را بنویسید