8 مسائل می‌خواهم اگر ممکن است آغاز یک بار دیگر نمای خشک

باشد ، روی شاسی کشی خاصی که با توجه به نوع پوشش اصلی نما تعیین و اجرا شده است متصل خواهد شد . در اجرای این نوع نماها ، هیچ ملاتی برای اتصال اجزا نما استفاده نشده و پوسته اصلی نما که می تواند از مصالح مختلفی مانند سنگ ، سرامیک ، چوب ، آلومینیوم ، شیشه و . کاهش خطای انسانی به دلیل تولید صنعتی مصالح، هماهنگی رفتار مصالح در برابر تغییرات دمایی، کاهش پرت مصالح به دلیل انجام محاسبات دقیق برای زیرسازی و طرح نما، وعواملی از این قبیل باعث افزایش کیفیت اجرای این نما می شود. سنگ نمای داخلی خانه مثل نمای بیرونی به خاطر دور بودن از آفتاب و باران و مسائل جوی انتخاب را برای ما بیشتر کرده و میتوانیم با استفاده از سنگ نماهای مرمریت و گرانیت وسعت انتخاب خود را افزایش داده و بهترین را انتخاب کنیم. برای شرایط اقلیمی گرم و مرطوب هوای داخل این فضا قابل تهویه است، اما برای شرایط اقلیمی سرد و خشک، طراحی نما طوری انجام می شود که هوا داخل فضای خالی محبوس شود تا عایق بهتری برای ساختمان باشد. سیستم نمای خشک نامشهود یا غیره نمایان؛ در این روش نیز بست های مورد استفاده برای نگهداری سرامیک، پس از نصب نما قابل مشاهده نمی باشند.

بالا 25 نقل قول در اجرای نما

شاسی کشی نما که به آن زیرسازی نما یا نبشی کشی نما نیز گفته می شود، عبارت است از زیر سازی انجام شده برای اجرای نمای ساختمان که در نماهای خشک در تمام قسمتها باید اجرا شود و در نماهای تر یا ملاتی تنها در قسمتهایی اجرا می شود که ضخامت نما بیش از مقدار مشخص شده در آیین نامه می باشد . در ساخت خانههای مدرن که اغلب از طراحی پارامتریک استفاده میگردد یا حتی ساختمانهایی که طراحی مستطیل گونه دارند، صد در صد قسمت بیرونی نمای ساختمان به عنوان نمای بیرونی تلقی میشود. نکتهی حائز اهمیت در این مورد استفاده از شدت و رنگ نور مناسب است. مبحث طراحی نما نیز یکی از مباحث موجود در معماری است. مطابق با ضوابط معماری و شهرسازی در هر استان برخی ساختمانها نیاز به تهیه طرح نمای مصوب دارند که لازم است نمای ساختمان بر اساس طرحی که در کمیسیون نما مصوب شده است اجرا شود در غیر این صورت در زمان دریافت پایانکار احتمالاً مشمول جرائم سنگین یا شاید تخریب خواهند شد. برای این کار لازم است ریسمان راهنما یا قپان هایی از بالاترین تراز ساختمان تا پایین ترین تراز که قرار است این باکسها اجرا شوند نصب شده و پروفیل های شاسی اعم از نبشی ، قوطی ، ناودانی ، سه پری و .

مطابق ضابطه 714 لازم است شاسی نما در تراز طبقات به صورت جدا از هم اجرا شود . تنها کافی است اصول و ضوابط حاکم را در طراحی و اجرای نمای خود مد نظر داشته باشید. بهتر است موقع یادگیری تمرکز کنیم و سعی کنیم تمام حواس خود را جمع کنیم. این نوع از شاسی کشی از اعضای منفرد که به سازه متصل می شوند تشمیل شده است . در ساختمان هایی که نمای قدیمی آن آجر یا سنگ باشد به راحتی بدون جداکردن نمای قبلی می توان ساختمان را با نمای کامپوزیت بازسازی کرد و چون نمای کامپوزیت سبک هست نیازی به تقویت سازه نیز نمی باشد. ظاهر خارجی ساختمان اثر بالایی بر زیبایی یا عدم زیبایی محیطهای عمومی دارد، بنابراین باید در طراحی آن دقت و توجه زیادی به کار گرفته شود. این موارد باید به گونهای به کار گرفته شوند تا بیشتر از خود ساختمان جلب توجه ننمایند و در واقع باید در جهت تاکید نمودن بر ظاهر ساختمان استفاده شوند. نمای بیرونی یک ساختمان اهمیت زیادی در زیباسازی یک منطقه دارد؛ بنابراین در طراحی نمای خارجی ساختمان موارد متعددی همچون استفاده از مصالح مناسب، زیبایی و متناسب بودن، میبایست مورد توجه واقع گردد.

اجرای نمای خشک در ایران

این بارها شامل : بار زلزله ، بار باد ، وزن مصالح مصرفی در نما و ابعاد مقاطع نما می باشد . ضخامت ملات نما که خود برمی گردد به نحوه اجرای اسکلت و دیوارهای پیرامونی ساختمان ، وزن مخصوص مصالح مصرفی در ملات و پوشش اصلی نما . اجرای نمای خشک باعث میشود تا از تابش مستقیم آفتاب و قطرات باران به دیوار اصلی ساختمان جلوگیری شود. جان ایلنز بیکر نیز در کتاب سبکهای خانههای آمریکایی، نما را قسمت جلویی و یا فراز اصلی ساختمان معرفی میکند و میگوید که گاهی اوقات نما به دیگر فرازها هم اتلاق میگردد، اما معمولا به نمای جلویی ساختمان گفته میشود. نما که به آن روکار نیز گفته میشود به قسمت جلویی هرچیزی به خصوص ساختمان گفته میشود. برای نصب پلیت اتصال نما به سازه بعد از اجرا اسکلت می توان از کاشت بولت ، رول بولت و یا انکر بولت استفاده کرد که با توجه به وزن نما می بایست روش و سایز آنها تعیین شود. این سیستم باید برای حداکثر جابجایی نسبی مجاز طبقات سازه طراحی گردد . در هنگام طراحی نمای کلی ساختمان باید به تناسب سطوح بالا، پایین و وسط نیز دقت نمایید. به عنوان مثال، در نماهای سیمانی از رابیتس استفاده میشود؛ هنگام استفاده از رابیتس، میلگرد هم نیاز میشود. Th​is ᠎post has  been w ritt​en ​wi th G SA ​Co nten t Gene᠎ra᠎tor  DEMO!

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از دتایل اجرای نمای خشک ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید