9 از جنجالی‌ترین نمای سنگ جناس‌ها کشف خواهید کرد

رسم خطوط افقی نما را با خط کف طبقه اول شروع میکنیم. حالا که خطوط اصلی کف و دور نما را رسم کردیم، نوبت به ترسیم جزئیات میرسد. در طراحی نما در اتوکد، اولین خطی که رسم میکنیم، خط افقی زمین است. البته راهکار رایج در طراحی نما در اتوکد، چرخاندن هر وجه از پلان به گونهایست که سمتی که نمای آن را طراحی میکنید رو به پایین قرار بگیرد. وقتی به زاویه موردنظر رسیدید یک بار دیگر کلیک کنید تا پلان در همان زاویه قرار بگیرد. این دقیقاً همان چیزی است که نمای خارجی ساختمان با همان هدف طراحی شده است. نکته: پس از کلیک و تعیین نقطه شروع خط، میتوانید طول خط را تایپ کنید تا به همان اندازه ترسیم شود. شما می توانید با در نظر گرفتن نوع طرح نما، اقلیم منطقه، بودجه مورد نظر و سلیقه کارفرما اقدام به خرید سنگ نمای ساختمانی کنید. در اولین گام، برای عناصر نما، مثل خط زمین، در، پنجره و نرده لایههای جداگانه تعریف میکنیم. جانپناه به دیواره محافظی گفته میشود که دورتادور بام ساختمان قرار میگیرد و مثل نرده تراس از سقوط افراد جلوگیری میکند. برای اینکه در صفحه جابهجا شوید، از این منو ابزار «Pan» که به شکل یک دست است انتخاب و روی صفحه کلیک و درگ کنید.

نصاب نمای خشک

از آنجایی که نمیتوان دمای بیرون از ساختمان را کنترل کرد، باید از چسبهایی استفاده کنید که در برابر دماهای مختلف سازگاری بیشتری داشته باشند. تراورتن های کرم که ناشی از وجود رنگینه های پراکنده اکسید آهن در سنگ هستند، مرغوبیت کمتری دارند. استفاده از نمای سنگ، سبکی مدرن در ساختمان ایجاد می کند، به همین دلیل برای داشتن نمایی مدرن افراد از سنگ استفاده می کنند. کارگاه های مدرن سنگ تراشی متخصص در ساخت محصولاتی با سختی متوسط تا زیاد و سنگ طبیعی هستند. 5. سنگ پلاک نما: در تقسیم بندی انواع نمای سنگی ساختمان بر اساس شکل ظاهری آنان، می بایست به سنگ پلاک نما نیز اشاره کنیم. اگر به پلان ساختمان با دقت نگاه کنید، روی نقاط مختلف آن کدهای ارتفاعی را مشاهده میکنید که نشان میدهند آن سطح با چه ارتفاعی از سطح مبدأ قرار گرفته است. خاک حاصل از پشت سنگ کامل شسته شود. در صورت استفاده از ملات نامناسب با چسبندگی پایین، پس از مدتی احتمال جدایی سنگ وجود دارد.

گرانیت نیز از دیگر سنگهای ساختمانی پرکاربرد در اجرای نماها به شمار میرود. برای اجرای این نمای ساختمان باید از مصالحی استفاده کرد که از کیفیت بالایی برخوردار باشد و درعینحال قابلیت برش داشته باشد، البته اجرای درست و اصول نمای رومی خیلی پرهزینه میباشد. در این مقاله به صورت جامع و کامل به بررسی طراحی نمای سنگی، معرفی آن، انواع سنگ نما در طراحی نمای سنگی ساختمان، هزینه، مزایا، معایب، ویژگی ها و نحوه اجرای آن میپردازیم. برای اینکه از سبک زندگی در پنت هاوس اطلاع پیدا کنید و بدانید که این ساختمانها چه ویژگیهایی دارند، در مقاله تخصصی با نام “پنت هاوس چیست به همراه ویژگیها، مزایا، معایب و سبک زندگی در آن” پیرامون این مسئله به طور کامل صحبت کردهایم. در پنجره Layer Properties Manager که باز میشود، لایههای بسیاری را مشاهده میکنید که همراه پلان وارد اتوکد شدهاند. همچنین، لازم است که لایههایی که نیاز نداریم و همراه پلان وارد برنامه شده را خاموش کنیم که در ادامه روش آن را توضیح میدهیم.

در ادامه عدد ۰٫۳ را تایپ کنید و دوباره Enter بزنید. مثلا یکی از راهکارها، قرار دادن چهار نما در چهار طرف پلان است تا به راحتی بر اساس طرح پلان بتوانید آنها را ترسیم کنید. در چنین حالتی که یک خط، خط یا خطوط دیگری را قطع کرده و میخواهیم نواحی قطعشده اضافی را پاک کنیم، برای پاک کردن باید از دستور Trim استفاده کنیم. اگر بخواهید فقط یک خط را انتخاب کنید نیز میتوانید بهسادگی روی آن کلیک کنید. برای انتخاب لایه فعال، روی آن کلیک راست و گزینه «Set Current» را انتخاب کنید، یا اینکه روی لایه و سپس روی آیکون Set Current در بالای پنجره کلیک کنید. در انتخاب مصالح برای نمای ساختمان باید به قوانین شهرداری نیز توجه نمود. نکته: بلوک در اتوکد به مجموعهای از خطوط یا آبجکتها گفته میشود که میتوان آن را به عنوان یک آبجکت بهطور مکرر در ترسیم استفاده کرد. هر عدد مثبتی بالاتر از سطح زمین و هرعدد منفی پایینتر از زمین قرار دارند. همچنین، چون پلان طبقه اول و دوم این ساختمان با هم متفاوت است، بهتر است که نمای هر طبقه را جداگانه بکشیم.  Data was generat᠎ed with G​SA C​ontent G᠎en er​at​or Demoversion.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد اجرای نمای خشک در ایران بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید