9 توانایی (انجام) اجرای نمای خشک آجر Loss Remarkably Nicely

یعنی یک نمای آجری جذاب و هماهنگ، باید دارای آهنگ باشد. یکی دیگر از مواردی که لازم است در زمان طراحی نمای اجر نما به آن دقت شود ، استفاده نکردن از عناصر گوناگون و نا هماهنگ است.بکاربردن عناصر زیاد و ناهماهنگ در مراحل طراحی و اجرا، نمای ساختمان را شلوغ و نا منظم کرده و جذابیت و جلوه خاص نمای ساختمان های آجری را خدشه دار می کند . دقت کنید هنگام خرید رنگ، با توجه به سطح مورد نظر رنگهای مخصوص ضد زنگ، ضد رطوبت و … دقت کنید سطحی که میخواهید آن را با رنگ اکریلیک رنگ آمیزی کنید، کاملا خشک باشد و گرد و غبار و آلودگی نیز روی سطح نباشد. قبل از اینکه کار رنگ آمیزی را آغاز کنید، رنگ را به درستی هم زده و مخلوط کنید. رنگ را در جای مناسب به دور از یخ زدگی نگهداری کنید. وقتی رنگ بر روی پوست شما آغشته شد جای هیچ نگرانی نیست زیرا این نوع رنگ ها هیچ ماده سمی که باعث حساسیت پوست شوند را در خود ندارند ولی در درجه های رنگ های بالاتر ممکن است دارای مقادیری اکسید کادمیوم باشد. این نوع طراحی نما دارای تنوع بسیار زیادی می باشد که از مزیت مهم آن ها به شمار می رود .

اجرای نمای خشک

همیشه رنگ آمیزی چه برای کودکان و چه برای بزرگسالان برای رنگ کردن منزل کاری جذاب بوده است، رنگهای اکریلیک پایه آب نسل جدید از رنگهای ساختمانی میباشند که با توجه به مسائل زیستمحیطی و عدم استفاده از حلالهای آلی و مواد مضر کاربردی این نوع رنگها روبه افزایش است. بطوریکه به تدریج جایگزین مناسبی برای رنگهای منبع روغنی الکیدی میباشند. رنگ اکریلیک به خاطر ماهیتی که دارد بسیار سریع خشک میشود و نیازمند سرعت عمل بالایی برای کار است اما رنگ روغنی مدت زمان طولانی بر روی سطح خیس میماند و امکان تغییر در اثر، وجود دارد. اگر شما در مهد کودک کار میکنید و یا کودک خردسال در خانه دارید و به رنگ و رنگ آمیزی علاقه دارد رنگهای اکریلیک گزینه جذابی برای آنهای میتواند باشد. اگر شما جایی هستید که میخواهید رنگ آمیزی را به کودکان یاد بدهید، رنگ اکریلیک بهترین انتخاب است زیرا رنگهای روغنی دارای بو هستند و این ممکن است برای کودکان کمی ناخوشایند. رنگ اکریلیک را میتوان روی سطوح از جنسهای مختلف نظیر بتن، آجر، گچی، فلزی، سقف کناف و در رنگ آمیزی نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده کرد. یکی دیگر خصوصیات رنگ اکریلیک این است که بدون بو هستند.

جزئیات اجرای نمای سنگ خشک

هزینه حمل و نقل آجر لفتون (۱۰ سوراخ) چقدر است؟ قیمت آجر نما نسوز کد AP300 آذرخش با توجه به کیفیت بالا در مواد اولیه و روش پخت و همچنین استاندارد بودن آجر کاملاً اقتصادی و مقرون به صرفه است و خرید آجر نما نسوز کد AP300 آذرخش به کارفرمایان محترم جهت اجرای نمای ساختمان توصیه میشود. آجر نما نسوز کد AR319 آذرخش با توجه به مواد اولیه مرغوب و همچنین پخت در شرایط استاندارد و در کوره با حرارت تحت کنترل صورت میگیرد. تضاد رنگ بین آجر نما نسوز کد AP42 آذرخش و بند چه در طراحی داخلی و چه در طراحی نما اثر زیبایی آن را دو چندان میکند. سیستم کرتین وال (Curtain Wall) معادل فارسی دیوار پرده ای، حائل بین دو فضای سخت و سنگین و دیگری نرم و ظریف است. این نما از پروفایل های آلومینیومی طراحی شده و با شیشه فضای بین فریم های آلومینیومی پر می شود. اجرای لایه های آب بند بین رجهای دیوار آجری و خاک باعث می شود از ورود نمک و رطوبت جلوگیری شود. لازم به ذکر است که این فضا مانع از ورود نم و رطوبت به داخل ساختمان می شود. این در حالی است که در روش اجرای نمای خشک برخلاف نماهای ملاتی، ملات و دوغاب به طور کامل حذف شده و سطح رویه توسط مجموعه ای از اتصالات مکانیکی که عمدتا از جنس فلز هستند، به سازه متصل می گردد.

از این رو در نمای بیرونی بسیاری از ساختمان ها و همچنین نماهای داخلی از آجر برای طراحی استفاده می شود چرا که زیبایی را دو چندان می کند. البته اجرای نمای خشک آجر معایبی نیز دارد، از جمله آن ها زیاد بودن دستمزد نماکار آجر است. آرمن متشکل از تیمی متخصص و متعهد با بکارگیری دانش روز ، بهترین مشاوره، طراحی و اجرای نما را در پروژه های شما خواهد داشت. شرکت آرمن مجموعه ای پویا و مدرن بوده که فعالیت خود را در صنعت نماهای خشک از جمله سیستم شیشه ای کرتین وال، نمای مدرن اسپایدر، نمای کامپوزیت ، نمای سرامیک و … این شرکت با توجه به اجرای پروژه های شاخص در کوتاه ترین زمان و با بالاترین کیفیت موفق به کسب نمایندگی از شرکت های رتبه اول صنعت نما از جمله شرکت تولیدی ونوس شیشه و شرکت تولیدی نماکاران هزاره سوم گردید است. و اجرای نمای سنگ خشک و نمای شیشه ای اسپایدر و نمای ترکیبی، پیشرو در صنعت ساختمان ایران می باشد. در این مقاله به اجرای نمای آجری که شامل سه دسته کلی زیر است، پرداخته شد. ​This artic le h᠎as be en ᠎do​ne  wi᠎th t᠎he  he lp ​of https://behsaznama.com Conte᠎nt Gen er at᠎or D᠎emoversi on᠎!

دیدگاهتان را بنویسید