9 نکات جالب درباره اجرای نمای خشک سنگ از منابع بعید

پلاستر به سه دسته کلی زیر تقسیم میشود که موارد استفاده آنها بنا به هدف و کاربرد متفاوت است. نمای اسپایدر (Spider facade) یکی از جذابترین انواع نماهای ساختمانی است که در آن از شیشه استفاده میشود. 9. امکان اتصال آجر با انواع نماهای دیگر مانند سنگی و شیشهای و… مواد اوليه(ساختمان سازي) به مقصد کار رفته سر نمای سنگی سنت گرايي نیز، خوبي ناسازگاري نمای سنگی رومی، معمولا بیش از یک نوع مصالح است. میخ سنگ نیز یک فیکس کننده تکیه گاهی است که برای سطوح مختلف از جمله طیف گسترده ای از بتن و زیر لایه های ساختمانی زبر و یا صاف مناسب است. 10. و به عنوان نکته پایانی برای پاک کردن اضافات ملات با استفاده از یک برس و بعد از گذشت ۲ ساعت این کار را انجام دهید، دقت کنید استفاده از دستمال و آب کار اشتباهی می باشد. نکته مهم، دقت مهندس یا استادکار ناظر در زمان اجرا است. نکته دیگر که بسیار حائز اهمیت است بندکشی آجرها است که باید با دقت انجام شود تا از نفوذ آب به پشتنما جلوگیری کند؛ زیرا با نفوذ آب، ممکن است یخزدگی اتفاق افتاده و نمای چسبانده شده از سطح جدا شود.

نحوه اجرای نمای خشک ساختمان

ابعاد استاندارد سوراخ می تواند 80 تا 100 میلی متر باشد. بعد از ایجاد سوراخ پافیلی در سنگ، با استفاده از انکرهای مخصوص آلیاژی که به کلیپس متصل می شود، سنگ را به زیرسازی نما متصل و رگلاژ می کنند. ۲- سطح نصب سنگ خود را آماده کنید. مصالح نما معمولا با ملات یا چسب سیمانی به سازه اصلی نصب میشوند. 4. با استفاده از ملات برای نصب آجر، وزن نما به میزان چشمگیری افزایش پیدا میکند و این عامل ضعف بزرگی برای این روش محسوب میشود. متداولترین مواد برای اتصال شیشهها، متریال استنلس استیل است. مدرن سازی نمای ساختمان با آجر : ترکیب آجر با متریال های دیگر یکی از راهکارهای مدرن سازی نمای ساختمان است . بر خلاف کاربردهای مختلف این دو نوع آجر، ویژگی های مشترک زیادی بین آن ها به چشم می خورد ؛ آجرهای نما به علت قرار گرفتن در محیط خارجی ، نسبت به تغییرات جوی و شرایط محیطی مقاوم تر از آجرهای معمولی ساخته می شوند. این روش که جدیدترین و متداولترین روش نیز است، با توجه به مزیتهای ویژهای که نسبت به سایر روشها دارد، از محبوبیت خاصی برخوردار است. چطور این اسکوپ ها تو نمای خشک سنگ رو نگه کلیک میدارن؟ به دلیل انجام عملیات سوراخ کاری، احتمال شکستن سنگ در حین انجام عملیات وجود دارد.  A rticle h᠎as been c reated by https://behsaznama.com Co nt ent ᠎Ge ne rator ​DEMO.

با توجه به اندازه میخ ، سوراخ با عمق و ضخامت مناسب حفاری می شود. نمای سنگ در ساختمان، از نماهای بسیار پر طرفدار و پر کاربرد می باشد. به طور مشابه و به صورت متوالی کل دیوار پوشش داده می شود و خشکه چینی سنگ اجرا می گردد. نوع روش اجرای نما (اجرا با ملات ماسه سیمان، خشک و یا با چسب). قیمت لوله داربستی یا هزینه اجارۀ آن. ابعاد بست های دیوارکوب سنگ نما و میخ آن ها بستگی به نوع آن ها دارد. اجرای نمای سنگ خشک با استفاده از بست های پین دار و انکر های مخصوص از پشت نیز صورت می گیرد ، تنها باید در این روش ها ضخامت سنگ را کاهش داد. خشکه چینی نما تنها مختص سنگ نبوده و علاوه بر اجرای نمای خشک سنگ شامل نمای خشک آجر و نمای خشک سرامیک نیز می شود. نماهای آجری با توجه به تنوع بالایی که در رنگ دارند ، موجب ایجاد نمایی زیبا در ساختمان می شوند از طرف دیگر سنگ ها نیز منظره جالب سنتی و مدرن و زیبا در ساختمان خلق می نماید در نتیجه ترکیب این دو باهم با کمترین هزینه بسیار زیبا و جذاب می شود . A rt᠎ic le w᠎as c᠎reated with  https://behsaznama.com  Conte​nt Gen​erator Demoversion!

بنابراین، یک روش سنتی محسوب میشود.

این زیرسازی میتواند از جنس آلومینیوم یا فولاد باشد. در نماهای اسپایدر، هیچگونه سازه عمودی یا افقی بر صفحۀ شیشه دیده نمیشود. این سیستم یک سیستم نمای تهویه شونده است که شامل پروفیلهای افقی میباشد که توسط شبکه ای از ریلهای عمودی سر جای خود محکم نگه داشته میشوند.مزایای اجرای نمای خشک چیست؟ بنابراین، یک روش سنتی محسوب میشود. مورد بعدی فضای خالی است که به خاطر عدم ورود رطوبت و تهویه محیط، فضایی بین عایق و نما در نظر گرفته میشود. 5. به دلیل عدم استفاده از ملات و به تبع نبود رطوبت، امکان ظاهر شدن سفیدک و شوره بر روی سطح آجر در این روش بسیار کم است. اینکه اگر نمای ساختمان تراز نباشد، قرارگیری ملات بر جدار سازه، عدم تراز بودن را کم کرده و میزان خطا را کاهش میدهد. به کار بردن آجر در نما علاوه بر ظاهری فوقالعاده مزایای بسیاری را در اختیار افراد قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید