A – Z از نصاب نمای خشک

در ابتدا بد نیست به این نکته اشاره کنیم که دو نوع سنگ نما داریم. سنگ مرمر یک نوع سنگ گران است که به دلیل آهکی بودن قابلیت ساب پذیری بالایی دارد. شفافیت که یکی از اصول خرد گرایی و یک شعار سیاسی اجتماعی زمان بود، به معماری انتقال یافت و مفاهیم «سبکی» و «شفافیت» ارکان اصلی زیبایی شناسی نو گرا شدند. در این بین میتوان به سنگهای مرمریت و گرانیت و ترامیت مانند ترامیت کردستان به عنوان بهترین سنگهای نما و پرکاربردترین آنها اشاره کرد. این سنگ با دارا بودن کانیهای مختلف رنگ و نقشهای زیبایی دارد. از جمله ویژگیهایی هستند که یک سنگ نما باید دارا باشد تا در فضای بیرون آسیبذیر نباشد. امروزه اکثریت از سنگ نما برای زیباتر جلوه دادن نمای داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده می کنند، استفاده از بهترین سنگ نما در ساختمان می تواند علاوه بر پوشش مناسب ساختمان، آن را در برابر عوامل محیطی مختلف محافظت می کند و باعث جذابیت و زیبایی چشم نواز ساختمان نیزمی شود؛ در طراحی نمای ساختمان، ممکن است از مصالح مختلفی استفاده شود، از جمله انواع سنگ، چوب، آجر، کاشی و انواع پنل ها که هر کدام می تواند به نحوی یک نمای شیک برای ساختمان ایجاد کند و هر کدام مزایا و ویژگی های منحصر بفرد خود را دارند.

قیمت سنگ نمای خشک

واضح است که تصور کنید سنگی با چنین کیفیت و زیبایی قیمت بالایی دارند. برای سفارش پروژه های سنگ کاری منزل یا ساختمان خود از طریق فوری کار اقدام کنید. به شاقول و تراز بودن سنگ ها هنگام سنگ کاری باید دقت شود . این محصول جهت آب بندی و عایق کاری انواع سطوح اعم از نماهای کاهگل،سنگی ،چوبی،آجری و… سنگ هایی که جذب آب بسیار پایینی دارند گزینه مناسبی برای سنگ فرش به شمار می روند. از ویژگی های سنگهای نمای مرمریت میتوان به سختی مناسب تنوع رنگ در ایران مقاوم در برابر آتش و فرسایش جلا پذیری بالا چگالی بالا قیمت بالا جذب آب نسبتاً بالا تغییر رنگ در برابر تابش نور خورشید لکه پذیری بودن در برابر مواد رنگی اشاره کرد. در انبار سنگ میتوانید سنگهای مناسب نمای داخلی که هنود باشند را تهیه نمایید. با توجه به مختلف بودن قیمت سنگ ساختمانی ، شما میتوانید با مشاوره با مسئولین این مجموعه، بهترین سنگ را با مرغوبترین قیمت برای ساختمان خود خریداری نمایید. برای اجرای این نمای ساختمان باید از مصالحی استفاده کرد که از کیفیت بالایی برخوردار باشد و درعینحال قابلیت برش داشته باشد، البته اجرای درست و اصول نمای رومی خیلی پرهزینه میباشد.

به همین دلیل این سنگ قیمت بالایی دارد.

این تنوع همچنین باعث شده که پاسخگوی انواع سلیقهها و معماریها باشد، که خود نیز یک نکته مهم است. نما سنگی ساختمان چند مزیت عمده دارد؛ اول آنکه یک پوشش کامل، با دوام و زیبا را برای کل بنا به وجود میآورد که استحکام آن را به همراه دارد. در هنگام انتخاب سنگ برای نمای داخلی، میزان استحکام سنگ و مقاومت آن چندان اهمیتی ندارد. انسان برای حفاظت خود در برابر عوامل جوی و اقلیمی از یک طرف و حیوانات موذی و انسانهای مزاحم از طرف دیگر، فضایی به نام خانه را برای خود ایجاد کرد. از طرفی آجر نما نسوز در برابر انواع شرایط محیطی و موقعیت های جغرافیایی، مقاومت بالایی را از خود نشان می دهد. به همین دلیل این سنگ قیمت بالایی دارد. برای این که با سنگهای نمای داخلی بیشتر آشنا شوید، قصد داریم چند مورد از آنها را شرح داده تا از ویژگیهای آنها مطلع شویم. This a rt ic le was gen​er ated with the he lp  of G SA C on tent᠎ Gen​er at​or DEMO.

روش شیار زنی و سیم آرماتوربند: برای اسکوپ کردن سنگ ها، شیار هایی رو به وسیله دستگاه فرز در پشت سنگ ایجاد کرده و این شیار ها رو با سیم آرماتوربند به هم وصل می کنیم. امروزه در میان انواع سنگ نما ساختمان موجود در بازار، هفت نوع سنگ نما ساختمان، بیشتر به چشم می خورد که این هفت مورد را با هم بررسی می کنیم. این سرستون صنعتی به راحتی در زیرسازی نما اسکوپ میشوند اما در نوع سنگ طبیعی احتمال جدا شدن سنگ از نما وجود دارد. در اسکوپ های پروانه ای و Z، شیاری مایل با زاویه حدود ۴۵ درجه بر سطح پشت سنگ نما رومی پلاک ایجاد شده و اسکوپ ها داخل شیار قرار داده می شوند. علاوه بر اینها، این حفرههای خالی که با هوا پر شدهاند بهعنوان فضای مناسب برای خنثی کردن انقباض و انبساط سنگ عمل میکنند و همین موضوع یکی از دلایل گسترش استفاده از تراورتن در نمای بیرونی ساختمانها است. این سنگ ها علاوه بر زیبایی از ویژگیهای خاصی برخوردار هستند، که آنها را جهت به کار بردن در نمای داخلی مناسب کرده است. سنگ مرمریت دهبید نیز یکی از انواع سنگهای مرمریت است، که با ظاهر زیبا و عامه پسند و سطح روشن و براق که دارد در دکوراسیون داخلی فضای خاصی ایجاد میکند.

چقدر مهم اجرای نمای خشک در ایران است. 10 نقل قول ماهر

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با نحوه نصب نمای خشک وب سایت خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید