A – Z از نمای سنگ

• سنگ کاران برای جلوگیری از ریزش دوغاب از پشت سنگ، دو طرف انتهایی نما را معمولا با مچاله کردن گونی های سیمان و قرار دادن در بین سنگ و دیوار خارجی نما می پوشانند و بعد از اتمام سنگ کاری مبادرت به برداشتن گونی ها و پر کردن فضاهای خالی با ملات ماسه سیمان نمی کنند. ۷-حدالامکان از پرکردن فضای ملات خور پشت سنگ با لاشه و غیره خودداری شود. ۱۰-از اتصال سنگها و قطعات برروی هم با چسب سنگ خودداری شود. ۸-از بکار بردن ملات خشک و نسبتا سفت در نمای نمای خشک سنگ سنگ خودداری شود. در نهایت انتخاب بین سنگ های طبیعی و سنگ های تولید شده توسط انسان به پروژه شما بستگی دارد. متریال مورد مصرفی در نما را باید از نظر های مختلفی مانند دوام، کیفیت و هزینه ، نوع نما و شرایط اقلیمی باید بررسی گردد که بعد از بررسی این ویژگی ها اجرا کننده بهترین متریال را برای نما انتخاب و استفاده می کند. برای برخی سنگها مانند تراورتن به علت ضخامت کم (۱۰ الی ۱۲ میلیمتر) و مشکل بودن ایجاد شیار و احتمال شکستگی، از دستگاه فرز مینی سنگ استفاده مینمایند سپس دو سر آزاد را به هم گره میزنند، پس از نصب سنگ بر روی دیوار، دوغاب ماسه سیمان دورتادور مفتول را میگیرد. ​C on tent was created by behsaznama Con tent Gen​erat​or  Dem oversion!

اتصالات نمای خشک

در نتیجه، باید در طول فرایند نصب به گونه ای ترکیب شود تا همه تکه های تیره و یا روشن با اندازه های مختلف در یک قسمت جمع نشده و ترکیب زیبایی را به نمایش بگذارند.در نتیجه قطعات را خشک کرده و کنار هم بچینید. اگر از اندازه های مختلفی دارید آنها را کنار هم بگذارید و مرتب ترکیب چیدن آنها را تغییر دهید تا به شکل مورد علاقه خود دست یابید. در زمان استفاده از آنها نیازی نیست که سنگ را برش بزنید؛ چراکه در سایزهای مختلفی ساخته میشوند. برای هر سنگ ازماله مناسب آن استفاده کنید. از طرفی دیگر استفاده از سنگ برای نمای ساختمان و ویلا نسبت به مصالح دیگر مثل آجر و سرامیک مناسب تر بوده و استحکام بیشتری دارد. • در برخی موارد جهت پر کردن زیر سازی ها (مثل قسمت I شکل تیرها یا ستونهای فولادی) از ملات گچ و یا گچ و خاک به منظور نصب آجر و یا سایر پر کننده ها استفاده می گردد و در نهایت روی آن سنگ کاری می شود و یا حتی بعضا جهت نگهداری اولیه و موقت قسمتهایی از سنگ کاری در حین کار از ملات گچ یا گچ و خاک استفاده می شود و بعدها در اثر جذب رطوبت یا خیس شدن، ملات مذکور متورم شده و باعث جدا شدن و سقوط سنگ اطراف خود می شود. Po​st h as been c reated ​by G​SA C onte​nt  Ge nerator DE​MO.

مصالح نمای خشک

۲- سطح نصب سنگ خود را آماده کنید. یک سنگ آنتیک نمای بیرون با کیفیت بالا دارای ویژگیهایی است که باید در زمان خرید به این خصوصیات دقت کنید. با این وجود، مصالح سنگی دیگری نیز وجود دارند که از ویژگیهای منحصر به فردی برخوردار هستند و عمدتاً در ترکیب با دیگر مصلح بسیار استفاده میشوند. مزیت دیگری که نما سنگی ساختمان با طراحی فوقالعاده و بینظیر ارائه میدهد، مسئله زیباسازی نمای شهر است. در این روش تکه سنگی را بهصورت هرم ناقص، برش میدهند سطح قاعده را با چسب مخصوص به پشت سنگ پلاک میچسبانند پس از خشک شدن و اتصال کامل دو سنگ به همدیگر، سنگ پلاک را بر روی دیوار نصب میکنند. در این روش، ابتدا سطح نما شاسی کشی شده و با نصب گیره پین دار در پشت سنگ، سنگ بهصورت کشویی وارد شاسی میشود.تنها نقص وارد بر این روش نسبت به روش سنتی دوغابی این است که درروش خشک نمیتوان بهراحتی نماهای شکسته و کلاسیک را اجرا نمود. سبک ساختمانهایی که در شمال کشور وجود دارد با سبک نمای ساختمانی که در جنوب کشور وجود دارد باهم متفاوت میباشد. در این روش احتمال جدا شدن سنگ از نما وجود دارد و امکان تغییر و بازسازی و جابجایی سنگ پس از نصب وجود ندارد.

که با زیبایی بی انتهای خود باعث تبدیل فضای خانه به فضای مورد علاقه شما میشود.در این مقاله ما قصد داریم ۵ روش نصب سنگ های تراورتن را قبل ازاینکه مراحل نصب را شروع کنید به شما آموزش بدهیم پس با ما همراه باشید. سنگها در زمان ریزش فریاد میزنند با صدای بلند یا چیزی را له میکنند یا باعث مرگ و زخمی شدن شدید شخص می شوند،پس نباید تا سنگ نیفتاده از نما بعد اقدام به جلوگیری از ریزش سنگ نمای ساختمان نمود. چه سنگ هایی برای نمای یک ساختمان ویلایی مناسب هستند ؟ سنگ هایی که برای نمای ساختمان استفاده میشوند، باید دارای سختی و دوام متفاوتی باشند تا بتوانند در شرایط آب و هوایی مختلف قابل استفاده باشند. همچنین اگر در مورد قیمت انواع سنگ نمای ساختمان ویلایی نیاز به اطلاعاتی داشتید همکاران ما در صنایع سنگ میرزایی لینک های مربوطه را برای شما ارسال خواهند کرد. کدام سنگ را برای سنگ نمای ساختمان ویلایی موردنظرمان انتخاب کنیم ؟ قبل از نماکاری باید عمر مفید ساختمان تخمین زده شود، سپس با توجه به آن سنگ نما انتخاب گردد.

دیدگاهتان را بنویسید