A – Z اطلاعات اجرای نما

مصالح نما و اتصالات : برای مصالح نما از هر گونه مصالحی که قابلیت اجرا به صورت خشک دارند از جمله سنگ، ورق کامپوزیت، ترمووود، سرامیک خشک پرسلانی، شیشه، کاشی، آجرهای سفالین و … اجرای نمای سیمانی معمولا به صورت پاششی انجام میگیرد و در اقلیمهای مرطوب بسیار پرکاربرد است. وجود ناخالصی به صورت مجتمع در یک نقطه و یا یک امتداد، نقطه ضعف بوده و می تواند باعث تخریب سنگ شود. سرامیک خشک پرسلانی تولید شده مخصوص نما به دو شکل کلی در بازار صنعت ساختمان کشور عرضه می گردد که شامل اول: سرامیک مجوف پرسلانی(تراکوتا) و دوم: سرامیک تو پر پرسلانی که اصطلاحا سرامیک یک سانتی متری – فول بادی و یا سرامیک ۶۰×۱۲۰ نیز گفته می شود. تنوع زیاد : متنوع بودن این محصول یکی از مزایای بسیار اهمیتی است که باعث شده تا در صنعت نماسازی کاربرد زیادی داشته باشد. در کنار تمامي اين شاخصه هاي فني، اين محصول در برابر آتش مي تواند مقاومت بسيار زيادي داشته باشد. موارد بسیار زیادی را در طراحی و انتخاب یک نمای اصولی باید در نظر داشت، ازجمله زیبایی نما، مصالح مورد نیاز برای اجرای نما، هزینه های پروژه، دوام و پایداری نما، نحوه و زمان اجرا. کف ساختمان و پلکان:سنگی که برای پلکان و کف سازی مورد استفاده قرار می گیرد در معرض سایش و ضربه خواهد بود،بنابراین باید بسیار سخت باشد و از مقاومت سایشی و ضربه ای بالایی برخوردار باشد.سنگی که برای این قسمت از ساختمان استفاده می شود باید قابل برش در یک جهت باشد همانند سنگ های رسوبی و دگرگون که این مزیت را دارا هستند.

ي سراميک را مي توان استفاده از روش نصب نمايان دانست.

استفاده از خطوط منحنی به طراح اجازه می دهد تا ایده های ناب و خلاقانه تری را در طراحی نما پیاده سازی کند. در معماری مدرن تکیه اصلی طراح بر استفاده از رنگ های سرد و خنثی مانند سفید، آبی و طوسی بود در حالی که در طراحی پست مدرن استفاده از رنگ های گرم و تزئینات درخشان می تواند نمای ویلا را جذاب تر کند. اين روش نسبت به روش نمايان از زيبايي خاصي برخوردار است، در اين سيستم ها، پيش از نصب، عملياتي بر روي سطح رويه انجام مي شود. يکي از مهم ترين روش هاي نصب براي نماي سراميک را مي توان استفاده از روش نصب نمايان دانست. سيستم نماي خشک نامشهود يا غيره نمايان؛ در اين روش نيز بست هاي مورد استفاده براي نگهداري سراميک، پس از نصب نما قابل مشاهده نمي باشند. رنگ کليپس ها را براي ايجاد ظاهري يک دست با رنگ هاي پودري با رنگ نماي بکار رفته در سازه يکسان مي شود. از این رو نمای این قسمت پر اهمیت است و مصالح مورد استفاده در این قسمت باید نسبت به بقیه ساختمان با دوامتر و مستحکم تر باشد تا عابر در نگاه به نمای ساختمان احساس سرامیک نمای خشک ثبات کند. سنگ نما باید ویژگیهای خاصی داشته باشد تا بتواند در برابر عوامل جوی (آفتاب، باران، یخبندان و باد) و آلایندهها دوام بیاورد.

در طراحی نمای آجری، آجرهای مورد استفاده در نما با آجرهای مورد استفاده در دیوارها متفاوتند و باید از آجرهای بدون ترکخوردگی، شورهزدگی و آلودگیهای شیمیایی استفاده کرد. 1. متناسب با آب و هوای منطقه باشد: سنگ باید متناسب با شرایط اقلیمی انتخاب گردد مثلاً در مناطق سرد و مرطوب، سنگ باید دارای تخلخل بسیار کم باشد و گرنه ممکن است بر اثر یخبندان متلاشی شود یا در مکانهایی که امکان وزش طوفان شن وجود دارد، سنگ در معرض سایش بوده و باید مقاومت به سایش بالا داشته باشد. عدم درج هرگونه نوشته بر روی نمای ساختمان مازاد بر آنچه که در نقشه های مصوب مجاز بوده است. دو گروه از سنگهای طبیعی که در نمای ساختمان به کار میروند سنگهای آهکی و سنگهای آذرین هستند. اهمیت نمای ساختمان بر هیچکس پوشیده نیست اما این اهمیت در ساختمان های تجاری دو چندان هم خواهد شد چرا که نمای یک ساختمان، هویت آن ساختمان است و ساختمان های تجاری تحت هر شرایطی به ظاهری معقول نیاز دارند تا بهترین معاملات در آن ها شکل گیرد! Th᠎is art​icle h᠎as ᠎been cre ated  by behsaznama C onte nt G​ener​at᠎or᠎ Dem ov ersi᠎on.

در این روش ابتدا بر قسمت پشت سرامیک ها توسط دستگاه شیارزن شیارهایی ایجاد می شود. دیگر مزیت چشمگیر این مصالح این است که رنگ غیر یکسان و متغیری دارند و با متریال های دیگه بسیار هارمونی دارند و این بخاطر داشتند رنگ خنثی در این متریال میباشد از طرف دیگر بر اساس سفارش مشتری قابلیت تولید با رنگ و یا رنگ یکدست نیز ممکن است و این امر باعث شده تا فضایی جذاب و زیبا را برای طراحان و ساختمان سازان ایجاد نماید. بام بنا : سقف بیرونی آخرین طبقه ساختمان، به عنوان بام تلقی میشود که همچون پوستهای بر سر ساختمان قرار دارد. ما پیمانکاری نمای ساختمان شما را از صفر تا صد بر عهده میگیریم. یک طراحی نورپردازی نمای ساختمان موفق مثل نورپردازی در طراحی داخلی مواردی را مانند چگونگی عمق دید ،جذابیت های ساختمانی و زیبایی شناسی آن ، مسائل اقتصادی و مصرف انرژی را شامل میشود.

دیدگاهتان را بنویسید