Ho To (Do) دتایل نمای خشک Without خروج از دفتر(خانه).

سنگ نمای ساختمان یکی از محصولاتی است که در نما سازی ساختمان بسیار اهمیت دارد و همانطور که همه ما می دانیم نمای بیرونی یک ساختمان همواره در دید رهگذاران و عابران پیاده قرار دارد و همگان می توانند از روی ظاهر آن نسبت به فضای داخلی یک سازه قضاوت کنند. همانطور که میدانید میتوان از سنگ های مختلفی به عنوان سنگ نما سفید در ساختمان استفاده کرد. قطعا میدانید که نمای ساختمان به دلیل اینکه در معرض عوامل مخرب خارجی مانند باد، باران و … سنگهای نمای ساختمان دارای سختی و دوام متفاوتی بوده که در شرایط مختلف آب و هوایی قابلاستفاده میباشند و به این دلیل کاربرد آنها متفاوت است بهطور مثال سنگ نمای گرانیت به دلیل مقاومت بالایی که دارد و همینطور جذب آب کمتر در نمای ساختمان، کف سازی، پیادهروسازی و حتی راهسازی نیز قابلاستفاده میباشد. اصولاً این سنگ از مقاومت و استحکام مطلوبی برخوردار بوده و دوام بسیار بالا و زیبایی خاصی دارد. سنگ نما ویلایی اغلب با سنگ نماهایی که از آن ها استفاده شهری می شود؛ تفاوت دارد. در اغلب موارد از چوب به عنوان نمای خارجی استفاده می شود و در صورت استفاده از سنگ اغلب از محصولات ترکیبی و مصنوعی استفاده می شود که متناسب با شرایط هوایی امکان رنگ کردن و محافظت از آن ها وجود داشته باشد. Th is da ta h᠎as ​been g en erated by behsaznama Content  G en erat or D emov ersion᠎.

نصاب نمای سرامیک خشک

با این وجود سنگ تراورتن به عنوان پرکاربرد ترین سنگ نمای ساختمان شناخته شده و در اقلیم های مختلف برای ساخت سنگ نمای خانه مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ مرمریت از جمله سنگ های شناخته شده در ساختمان سازی است که بیشترین کاربرد آن در ساخت نمای داخلی ،سنگ فرش های محوطه ساختمان ها، کف و پله های ساختمان می باشد. علاوه بر آن چسبندگی و وزن این سنگ برای استفاده به عنوان سنگ نما ساختمان کاملا مناسب است. جذب آب بالا، لک پذیری سنگ را نیز افزایش میدهد که این خود به عنوان یکی از معایب این سنگ خصوصا برای شهرهای آلوده محسوب میشود. برای زیباتر کردن نمای آن از سنگ نما سفید به فراوانی استفاده میشود. به همین خاطر نمیتون از آنها توقع سطح صیقلی و درخشان داشته باشیم. برای سفارش پروژه های سنگ کاری منزل یا ساختمان خود از طریق فوری کار اقدام کنید. سنگهای سفیدی که برای نمای ساختمان به کار برده میشوند، محدود به نوع خاصی نیست بلکه آنها در انواع مرمریت، تراورتن و چینی به کار برده میشوند. بسیاری از طراحان و معماران، این نوع سنگ را دوست دارند و طرفدران زیادی دارد.

شرکت طراح و مجری نما

این سنگ را به دلیل تخلخل خوب، بیشتر در نمای خارجی ساختمان مورد استفاده قرار میدهند. نورپردازی نمای بیرونی ساختمان، طراحی نمای بیرونی، رنگ و جنس نمای ساختمان از جمله عواملی هستند که تا رسیدن به یک نمای بیرونی شیک باید مورد توجه قرار گیرند. سنگ تراورتن گرما را به خود جذب نمی کند و در برابر نفوذ آب و اشعه UV نیز مقاوم است. قیمت سنگ نما اغلب در سنگ فروشی هایی که فروش ویژه سنگ نما دارند به ارزانترین حالت خود می رسد و شرایط خرید مناسبی نیز دارد. با این وجود به دلیل مقاومت برخی از انواع آن در برابر شرایط جوی مختلف و طرح های زیبای آن در ساخت سنگ نما ساختمان ها کاربرد فراوان دارند. هر کدام از این سنگها دارای ویژگی مشترک در جذب پایین آب بوده و بیشتر در سالنهای لوکس هتلها و نمای داخلی ساختمان ها مورد کاربرد هستند. در مرحله بعدی، از لبههای در و پنجرهها و گوشهها، خطوطی عمودی به سمت پایین ترسیم میکنیم تا خط زمین را قطع کنند.

از قابلیتهای سنگ مرمریت، جذب بالای آب و مقاومت فشاری پایین است. سنگ مرمر به طور مجزا دارای یک دسته بندی کلی است. برخی از انواع سنگ ها با نمای سفید شامل سنگ های مرمر و مرمریت می شوند. هر کدام از این سنگ ها کیفیت و ویژگیهای متفاوتی دارند که تاثیر مستقیمی بر قیمت آنها دارد. به کار بردن اسکوپ پروانه در پروسه نصب سنگ نما موجب میشود, که دوغاب به اطراف اسکوپ نفوذ کند و موجب چسبیدن سنگ بر روی سطح نما شود. این نوع سنگ علاوه بر داشتن ظاهر زیبا و روشن، مقاومت بالایی در برابر شرایط خارجی مختلف دارد. این سنگ از جمله با کیفیت ترین سنگهای ساختمانی است که رنگ روشن آن باعث براقیت و درخشندگی خاص این نوع سنگ شده است. مقدار تخلخل در تراورتن نسبتا بالا است که دلیل آن هم به فرآیند بسیار سریع تهنشینی آن برمیگردد. اما به صورت کلی میتوان گفت سورت سنگ و تم رنگی سنگها هر چقدر یکدست باشد قیمت سنگ بیشتر خواهد بود. سنگهایی مانند سنگ تراورتن که به دو شکل موجدار و بیموج فرآوری میگردند، با توجه به سورت آنها، قیمت گذاری میشوند.

کل تکنیک نما های خشک

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد طرح نمای خشک لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید