Ho To (Do) نمای سنگ With خروج از محل کار(خانه).

بسیاری از ویلاهای لاکچری در شمال تقریباً از نما سنگی رومی بهره گرفتهاند. رنگ سنگ های تراورتن محدود بوده و همچنین از جلا و زیبایی خاص، بی بهره هستند این نما جهت مناطق معتدل و مرطوب ، همچنین مناطق سردسیر مناسب نمی باشند. همانطور که در مقاله بهترین سنگ نما نیز بیان شد، روش های مختلفی جهت نصب سنگ نمای ساختمان وجود دارد که همه در دو دسته نصب خشک و نصب تر(با استفاده از دوغاب و ملات سیمانی) قرار می گیرند. مسلما پاسخ همه در این رابطه سنگ است ولی برای اطمینان بیشتر لازم دانستم به طور کامل به معرفی نمای رومی سنگی و نمای رومی سیمانی بپردازم و در نهایت نیز مقایسه ای بین این دو متریال انجام دهم؛ تا بهتر و با آگاهی بیشتری به انتخاب مصالح بپردازید. همزمان با امپراطوری ایران؛ امپراطوری روم نیز اشتراکات زیادی با این سبک طراحی داشت. به دلیل تاثیرات فرهنگی این دو امپراطوری بزرگ ، تلفیقی از معماری شرق و غرب بوجود آمد که در واقع همین نمای کلاسیکی است که به نام نمای رومی ترویج یافت . رابیتیس کاری نیز به منظور ایجاد فرم ها و منحنی ها باید انجام شود.نکته حائز اهمیت در این دو مرحله، تاثیر ضخامت و نوع سنگ ها در اجرای شاسی کشی و رابیتیس کاری است. Artic le h᠎as be​en created by behsaznama  Content Ge nerator DEMO᠎.

10 روش برای درک دتایل اجرای نمای خشک بدون Breaking A Sweat

نصب سنگ های مختلف در کارخانجات با استفاده از خدمات صنعتی کار در ارتفاع صورت می گیرد! علاوه بر موارد بالا قیمت ابزار نمای رومی نیز با توجه به نوع سنگ به کار رفته، درجه بندی کیفی آن،فرآوری ها و پرداخت انجام شده و میزان پیچیدگی آن متفاوت است. در بررسی میزان مقاومت این نوع از سنگ آنتیک باید گفت از مقاومت بالایی برخوردار است. قیمت هر متر سنگ نما رومی نیز از این قاعده مستثنی نیست و نمی توان قیمت ثابتی را برای هر سنگ شرکت طراح و مجری نما بیان کرد. این سنگ نما به رنگ های سفید خاکستری نخودی و قهوه ای و قرمز هم دیده میشود. سنگ گرانیت از نوع سنگ های آذرین است و در رنگ های سفید و خاکستری و صورتی وجود دارد که با توجه به کانی های موجود در آن متفاوت می باشند. نمای سنگی ساختمان مورد نظر باید با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه انتخاب شود. 4. مهم ترین نکته در طراحی نمای رومی این است که اصلا ساختمان مناسب نمای رومی باشد. ​This content has ​be᠎en g enerated by G SA Content Ge ne rator DEMO .

البته همه این محاسن در صورت انتخاب سنگ مناسب محقق می شود زیرا ویژگی های سنگ های مختلف با یکدیگر فرق دارد و هر سنگ مناسب مکان خاصی است. با وجود این، آکوستیک معمولا زمانی در طراحی معماری مد نظر قرار میگیرد که کاربری ساختمان تئاتر، سالن کنسرت یا نمایشگاه باشد. کاغذ طراحی چوب در داخل و خارج ساختمان نیز اعمال می شود و این لایه از یک لایه چند لایه تشکیل شده است. لازم به ذکر است که اگر از روش نصب دوغاب سیمان استفاده شود احتمال کنده شدن سنگ از روی نما وجود دارد بنابراین با اسکوپکردن پشت سنگ آن را روی نما محکم میکنند در غیر اینصورت باید اندکی بعد از نصب جهت جلو گیری از ریزش سنگها،تک تک آنها را به نما پیچ کرد که ظاهر خوبی ندارد. در نمای سنگی منظور از سازه پشتیبان، سازه ای است که با استفاده از آن بارهایی که به مهارها و سنگ نما وارد می شوند، به ساختمان منتقل می گردند. متراژ و ارتفاع ساختمان ، المان ها و جزئیات طرح نما و سطح مورد نظر برای اجرا از دیگر مواردی است که بر مدت زمان اجرا تاثیرگذار است .

قیمت نمای سیمانی در مقایسه با دیگر نماها همچون سنگ کمتر است و در تعیین آن عواملی همچون: محل احداث بنا ، کیفیت مصالح و نوع نمای مصرفی ، خبره بودن نیروی انسانی و … علاوه بر این متراژ سنگی که در نمای رومی به کار می رود بیش تر از نماهای دیگر است. مثلا اگر تمام نماهای یک بدنه شهری از آجر و سنگ هستند، انتخاب یک نمای کامپوزیت بر چهره شهر اثری بسیار منفی خواهد داشت. نماها شامل انواع نماهای ساختمانی ویلایی ، آپارتمانی مسکونی، یک طبقه و دو طبقه -مسکونی تجاری و به صورت نمای رومی ، کلاسیک ، سنگی ، آجرنما، سنگ آجر و … هر دو قاب فلزی را می توان از مقاطع فولادی گالوانیزه سنگین، مقاطع سازه ای استاندارد نورد شده و یا مقاطع پیش ساخته آلومینیومی ساخت. معمولا بسیاری از ما افتادن سنگ ساختمانی را مشاهده کرده یا شنیده ایم. به طور کلی عوامل مختلفی وجود دارند که در قیمت نهایی انواع سنگ های ساختمانی تاثیرگذارند.  Post was g​en erated  with t​he ​help of behsaznama C᠎on​tent Generator Demoversi᠎on᠎.

دیدگاهتان را بنویسید