Prime 5 کتاب درباره نمای کامپوزیت ساختمان

یکی از نماهای مدرن ساختمانی که در این چند سال اخیر بسیار محبوب شده است، نمای کامپوزیت نام دارد. با اینکه در همه این سالها تغییرات نمای ساختمان با شتاب بیسابقهای همراه بوده و کارفرمایان تحت تأثیر جریانهای مد قرار داشتند، اما نمای کامپوزیت به سرعت در بین دست اندرکاران این حوزه بسیار محبوب شد. طراحی نمای 3 بعدی کامپوزیت با پیشنهاد کارفرما و نظر آرشیتکت با توجه به وضعیت ظاهری موجود و با توجه به قابلیتهای ورق کامپوزیت و شیشه / وضعیت موجود ساختمان که قرار است بطور کلی یا بخشی از آن با نمای کامپوزیت پوشیده شود با استفاده از دوربین های پیشرفته برداشت و اطلاعات آن به صورت فایل سه بعدی ترسیم و در اختیار آتلیه طراحی قرار می گیرد. به گزارش گروه ساختمانی آبان، به ساختمان هایی که هر روز از کنارشان می گذرید توجه نموده اید؟ لایه بیرونی ورق کامپوزیت که همان نمای ساختمان است در رنگها و ابعاد مختلف طراحی میشود که اغلب پوششی از نوع رزین به نام PVDF یا ACP اصطلاحاً (Aluminum Composite Panels) دارد. ᠎Th is  po st h᠎as  be en  done by behsaznama  Content Generato​r DEMO​.

نمای کامپوزیت خانه

نمای کامپوزیت که برای اولین بار در کشور آلمان (سال 1969) تولید شد، در واقع از دو ورق آلومینیومی و یک لایه پلاستیک پلیاورتان که به روش اکستروژن به یکدیگر پرس شدهاند، تشکیل شده است. نماها با توجه به بافت شهری به چند دسته متعدد نمای کلاسیک ، نمای سنتی و نمای مدرنیته تقسیم بندی می شوند که هر یک روش های اجرای خاص خود را دارند ، یکی از برترین نوع از نماهای بسیار زیبا و شیک که امروزه در اقصی نقاط کشور شاهد اجرای آن هستیم نمای کامپوزیت ساختمان یا نمای آلومینیومی می باشد که قابل ترکیب با سایر متریالها نظیر چوب ترموود ، سنگ ، شیشه ، بتن ، آجر و دیگر موارد می باشد . روش های اجرای نمای کامپوزیت ساختمان مختلف می باشد که هر مشتری با توجه به بودجه و سلیقه ای که دارد می تواند آن روش ها را بر روی نمای ساختمان خود پیاده سازی نماید و یا با ترکیبی از متریالهای متعدد ، کاری ترکیبی و منحصر به فرد را طراحی و پیاده نما سازی نماید . اغلب زیرسازیها با توجه به طراحیهای از پیش تعیین شده مشخص میکند که تعداد برشها و مشخصات پنل به چه صورت است. به طور کلی در طراحی و اجرای نمای ساختمان استفاده از انواع رنگ و تنوع بافتی خیلی با اهمیت می باشد. Da ta was g​en erated with behsaznama C on tent G en er at or D emoversi on!

شرکت های ساختمانی خدمات جو اماده ارئه انواع طراحی نمای ساختمان در تبریز می باشد. به غیر از این موارد نماهای مانند: نماهای بایرامیکس ساختمان،نمای بتن اکسپور ساختمان نماهای ترکیبی ساختمان وجود و همچنین اجرای نمای مینرال در تبریز دارد که هریک از این شرکت های ساختمانی اگهی دهنده خدمات جو این نوع طراحی به مشتریان تبریز ارائه می دهند. پس شرکت های ساختمانی و غیره حتما در طراحی نما بخصوص اجرای نمای مینرال در تبریز این اصول و موارد رعایت کنید . پایبند بودن به اصول کار فنی و رعایت موارد ایمنی جزئی از قوانین اجرایی نصاب های ما است. هزینه های این قسمت را نیز بهتر است پیش از شروع به کار محاسبه نمایید. در ساخت ورق کامپوزیت آینه ای از سه لایه اصلی استفاده شده است. ضخامت دو لایه پنل آلومینیومی معمولاً یکسان بوده که در حدود ۴ میلیمتر است که ۰.۵ میلیمتر ضخامت ورق و ۳ میلیمتر ضخامت هسته میانی است.

این نما از اتصال سه لایه مختلف اعم از دو لایه ورق آلومینیومی تشکیل شده است که یک لایه عایق پلی اورتان را که خصوصیات غیرقابل اشتعال دارد را در وسط خود جای داده است. می باشد. جنس این متریال از آلومنیوم است که اصطلاحات به ورق های آن Aluminum Composite Panels گفته می شود. که ایا این مسکونی،ویلایی،اداری، یاتجاری است که همه اینها هریک از سبک مختلف ساختمانی پیروی می کند چون نمای ساختمان نشانه فرهنگ و هویت کاربری ساختمان و شهر و منطقه مورد نظر می باشد پس در طراحی نمای ساختمان شناخت کاربری ساختمان خیلی مهم و موثر است. در طراحی نمای ساختمان مانند اجرای نمای رومی در تبریز حتما طرح و سبک مناسب را در طراحی نمای انتخاب کنید که طرح و سبک نما بیشتر به کاربری ساختمان ربط دارد. این نما برای نخستین بار توسط شرکتی آلمانی به نام آلکوباند در سال ۱۹۶۹ کشف و اختراع شد. از دیگر انواع کامپوزیت ها که امروزه مورد استفاده افراد زیادی قرار گرفته است این نوع کامپوزیت است. به دلیل اینکه لایه پلی اتیلن در میان دو لایه آلومینیومی قرار داده می شود ، مانع از انتقال حرارت می گردد و باعث کاهش انتقال سر و صدا در ساختمان نیز می گردد .

دیدگاهتان را بنویسید