Take to مشتریان شما. آنها به شما اطلاع می‌دهند همه چیز درباره اجرای نمای خشک آجر

از متداولترین نماهای کامپوزیت میتوان به نمای کامپوزیت آلومینیومی، پانلهای فلزی عایق بندی شده و نمای کامپوزیت پلی یورتان اشاره کرد. استفاده از پانلهای پیش ساخته باعث حذف نیاز به نصب داربست و افرایش امنیت کارگران می شود. شفافیت که یکی از اصول خرد گرایی و یک شعار سیاسی اجتماعی زمان بود، به معماری انتقال یافت و مفاهیم «سبکی» و «شفافیت» ارکان اصلی زیبایی شناسی نو گرا شدند. • وزن کم این نما باعث مقاومت در برابر زلزله شده و همچنین زمان وقوع زلزله خرابی کمتری به بار می آورد. رده MW : این رده آجر مناسب مناطقی با آب و هوای معتدل می باشد و دارای مقاومت متوسطی نسبت به تخریب می باشد. زیرا هنگام بارندگی آب به داخل نما نفوذ پیدا نکند.چسپ ها از رسیدن آب به دیوار اصلی ممانعت می کنند. در روش بعدی استفاده از اب و سیلیس است که لکه ها و جرم های سخت را با ان شست شو می کنند. این روش یکی از روش های جدید می باشد که امروزه متقاضیان زیادی را دارا می باشد.

اجرای نمای خشک

با این حال تنوع در بتن محدود است. کارخانه آجر نقش جهان با تنوع محصولات، تولید انواع آجرلفتون، آجر سفال و… تنوع انواع سرامیک خشک، قیمت سرامیک خشک نما و نیز طرح و رنگ و شیوههای اجرای نمای خشک بسیار بالاست. و اجرای نمای سنگ خشک و نمای شیشه ای اسپایدر و نمای ترکیبی، پیشرو در صنعت ساختمان ایران می باشد. تولید این محصول به همان شیوه دستی و کوره های سنتی انجام می گیرد که چیزی از مقاومت و استحکام بسیار بالای آن کم نخواهد کرد به گونه ای که از مقاومت بسیار بالایی در برابر هوازدگی و شکستگی حاصل از فشارهای جانبی برخوردار است. درسیستم نمای خشک ابتدا یک عایق حرارتی به طور مستقل با اتصال مکانیکی یا چسب به بدنه ساختمان محکم می¬شود سپس چهارچوب یا اسکلت نگه¬دارنده که از جنس چوب، فولاد یا آلومینیوم می¬باشد به ساختمان متصل شده تا نمای خشک با رعایت فاصله از عایق حرارتی بر روی چهارچوب نگه¬دارنده قرار گیرد. یکی از پر کاربردترین نماها نمای آجری است امروزه طراحی نمای آجری پیشرفت بسیاری کرده و طراحان ،طرح های زیبای بسیاری را خلق کرده اند ، اجرا و ساخت نمای آجری هم به سه روش صورت می گیرد. • بعد از اینکه ساختمان را تخریب کردیم هم از بست ها ،قطعه های فلزی ،چهارچوب و قالب های آجری آن می توانیم استفاده کنیم و یا بازیافت کنیم. This w​as cre​ated by  https://behsaznama.com   C᠎on tent Generat or  DEMO​!

دتایل اجرای نمای خشک

در نمای خشک به دلیل استفاده از چهارجوب¬های فلزی که خود قالب و الگوی اجرای نما محسوب می¬شوند و نیز به دلیل امکان آماده¬سازی نما در طبقه همکف و عدم استفاده از داربست، سرعت اجرای نما به طور چشمگیری افزایش می¬یابد. باکمی فکر متوجه میشویم که روش اجرای خشک نما میتواند تا ۵۰ درصد از زمان اجرا را کاهش دهد و حتی تأثیرات منفی دمای محیطی را به حدود صفر برساند و بخاطر عدم وجود ملات و روشهای سنتی با امکان استفاده نمودن از چندین گروه کاری بطور همزمان در بخشهای بالادست و پایین کار بیش از پیش بر سرعت اجرای کار افزود و البته موارد دیگری مانند استفاده از گروههای آموزش دیده به جای نیروهای سنتی و غیر فنی و فاقد آگاهیهای لازم در روشهای قدیمی و سنتی و همچنین استفاده از ابزار و ماشین آلات صنعتی در انجام کارها در روشهای مدرن با وجود تأثیر بسزایی که بر زمان اجرا و جلوگیری از دوبل کاری احتمالی خواهند داشت قطعاً کیفیت و نوع اجرا را نیز افزایش میدهد.

در این روش سنتی، امکان عایق کاری وجود ندارد. با این که این روش مزایای زیادی دارد ولی نمی توان گفت که هیچ معایبی در آن وجود ندارد. البته اجرای نمای خشک آجر معایبی نیز دارد، از جمله آن ها زیاد بودن دستمزد نماکار آجر است. مورد اول عایق حرارتی است که یکی از اجزای اصلی سیستم نمای خشک محسوب میشود که به زیر کار وصل میشود. در این موارد به شاسی کشی، نبشی کشی نما نیز گفته میشود. به دلیل نوع مراحل اجرای نمای آلومینومی این امکان فراهمشده است که پس از گذر زمان در صورت بروز مشکلی در ظاهر نما و یا اعمال تغییراتی در بدنه، ورقهای آلومینیومی از نما خارجشده و با ورقهای جدیدی جایگزین شوند. باید توجه کرد که آجر شیل Shale از نوع آجر نسوز نمیباشد و قیمت آن نیز نسبت به آجر نسوز ارزان است. خرید آجر نما نسوز کد AR21 آذرخش به دو روش متر مربعی و یا محاسبه تعداد قالب مورد نیاز پروژه امکان پذیر است. • در صورتی که بخشی از نما به مرور زمان آسیب دیده باشد می توانیم تنها قالب های آجری همان قسمت را تعمیر و یا تعویض کنیم. حتما در زمان اجرا و طراحی نماهای آجری، این متریال هستند که مرغوبیت نمای طراحی شده را مشخص میکنند.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این مطلب لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید