You are خوش آمدید. هشت قابل توجه نکاتی درباره اجرای نما

یادتون باشه که مهارت سنگ کار، تاثیر زیادی در افزایش کیفیت و اجرای درست و اصولی نما کاری ساختمان داره. بنابراین استفاده از وسایل با کیفیت و کمک گرفتن از یک رولپلاک کار ماهر را در اولویت قرار دهید. برای مثال دستمزد پیچ و رولپلاک سنگ تراورتن بین 20.000 تا 40.000 تومان برحسب متر مربع اعلام شده است. این ماده دارای قیمت بسیار مناسبی بوده و کیفیتی که با توجه به قیمتش ارائه می دهد، باعث شده است بسیاری از طراحان و معماران، از این ماده برای نمای ساختمان های خود استفاده کنند. و اگر در اول کار طراحی ساختمان، نما بصورت خشک دیده شود با کاهش قابل توجه در وزن ساختمان، نه تنها قیمت تمام شده افزایش پیدا نمیکند بلکه با کاهش وزن اسکلت و فونداسیون در قیمت تمام شده نیز تأثیر کاهنده چشم گیری باقی میگذارد. قیمت اجرای نمای سرامیک خشک که با توجه به حذف ملات پایینتر نیز آمده، به همراه اجرای نمای سراميک خشک را به یکی از محبوبترین شیوههای کاربردی تبدیل کرده است.

فروش تجهیزات نمای خشک

در این مرحله سنگ ها بسته به نیاز برش می خورند تا به ابعاد دلخواه تبدیل بشن. سنگ ها به دلیل مقاومت بالایی که دارن، به اصلی ترین متریال برای نماکاری ساختمان ها تبدیل شدن. از مزایای استفاده از سرامیک به عنوان نمای خشک آن است که دوام بسیار بالایی دارند و پس از گذشت سالها، همچنان زیبایی و جلوه خود را حفظ میکنند. سیستم شیاری (INVISIBL): سرامیک نما جهت زیبا سازی نمای خارجی ساختمان ها استفاده شده و علاوه بر ایجاد زیبایی و جذابیت ظاهری نما، به دلیل قابل کنترل بودن طراحی و نصب سرامیک ها که دارد نظر مثبت بسیاری را به خود جلب نموده است. همانطور که سنگ کاری راه پله و بخشهای داخلی ساختمان تاثیر زیادی در زیبایی ظاهری ساختمان داره، سنگ کاری نمای ساختمان هم مانند لباسی هست که تن عریان ساختمان رو میپوشونه و ظاهر آراسته و زیبایی رو به اون هدیه میده. هزینه ی تمام شده ی کار، یکی از مواردی هست که تاثیر خیلی زیادی در انتخاب سنگ مورد نظر شما داره. بعد از این که سنگ نصب میشه، این سیم به ملات پشت سنگ چسبیده و ارتباط خیلی محکم تری رو برقرار میکنه. در سنگ کاری نمای ساختمان، دوغابِ مورد استفاده، حالت خمیری و غلیظ تر داره تا بتونه اتصال محکم تری با سنگ برقرار کنه.

یعنی تحمیل هزینه ای اضافی که کارفرما بعد از مدتی باید برای نما متحمل گردد و در انتهای کار با توجه به عمر مفید کارهای دوغابی ۱۵ سال می باشد باید تمامی لایه ملات و همچنین سنگ مربوطه را تخریب نمود و این بدان معنی است که اگر هزینه ای – که حدود ۱۰ برای اجرای نماهای دوغابی صرف می شود بعد از اتمام کار ساختمان، باید بصورت کامل آن را مستهلک شده تلقی کرد . همچنین یاد میگیریم که برای سنگ کاری نما، میشه از سنگ های طبیعی مثل گرانیت و یا سنگ های مصنوعی مثل سرامیک استفاده کرد. همچنین از فلز محافظت می کند و باعث صیقلی و صاف ماندن آن می شود. آیا رنگ نما می تواند آلودگی ها را از خود دفع کند؟ گام سوم : بعد از آنکه عملیات شستشو را انجام دادید اجازه دهید که سطح کاملاً خشک شود و بعد از آن می توانید متناسب با وسعت سطح خود از رنگ نما استفاده کنید. این سنگ تنوع زیادی در رنگ دارد كه مي توان با توجه به فرم و موقعيت نماي ساختماني، رنگ آن را انتخاب کرد.

انواع روش های نمای خشک

طراحی نما: توسط مهندس معمار انجام میشود و نقش مهمی در چشم انداز ظاهری یک سازه ساختمانی دارد. انتخاب گیاه به نگهداری شما بستگی دارد ؛ باید ببینید چه قدر زمان را در باغچه تان می گذرانید؟ ورودی بنا باید به صورت مشخص طراحی گردد. چرا که؛ آنها میدانند دقیقا چه ابزار و رنگهایی برای این امر نیاز است و مستقیم به سراغ اصل مطلب میروند. در این موارد بهتر است که با یک فرد آگاه در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید انتخاب صحیحی داشته باشید؛ چرا که مشورت با افراد متخصص در هر زمینه ای احتمال خطا و انتخاب اشتباه را کاهش می دهد. چرا که اگر هنگام نصب نما پیچ و رولپلاک انجام شود به لحاظ زمان نیز صرفه جویی میشود. در روش سیستم نمای خشک وزن نما نسبت به نماهای سنتی به اندازی کاهش پیدا می شود که می توان از آن در ساخت برج های بلند مرتبه نیز استفاده کرد. اگه پرداخت دستمزد بیشتر به نیروی کار برای شما مهم نیست، پیشنهاد اکثر سنگ کار های حرفه ای روش خشک هست. اولین بخش، خرید سنگ هست. این ترکیبِ چسبناک آماده هست تا روی شاسی کشی ریخته بشه و سنگ ها روی اون چیده بشن. This  po᠎st was done with behsaznama Co​ntent Ge᠎ne ra tor DEMO​.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نما خشک لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید